🚨 اخبار ارز دیجیتال

ضبط مخفی Alameda دقیقاً لحظه‌ای را نشان می‌دهد که کارکنان از سپرده‌های FTX مطلع شدند

یک ضبط ۷۵ دقیقه‌ای که توسط Cointelegraph به دست آمده است، دقیقاً لحظه‌ای را به تصویر می‌کشد که کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda Research با کارمندان درباره استفاده از سپرده‌های مشتریان FTX صحبت کرد.

یک کلیپ صوتی ۷۵ دقیقه‌ای که به‌طور مخفیانه توسط کارولین الیسون ضبط شده است، دقیقاً لحظه‌ای را نشان می‌دهد که ۱۵ کارمند سابق تحقیقات Alameda متوجه شدند که صندوق تامینی در حال “قرض گرفتن” وجوه کاربران از FTX است.

ضبط کاملی که توسط Cointelegraph به دست آمده است بینش جدیدی از تنش قابل لمسی که الیسون و کارکنانش در Alameda در پیش از سقوط FTX احساس می‌کنند، ارائه می‌کند.

آلامدا مبالغ هنگفتی را از طریق وام‌های دائمی وام گرفته بود و از آنها در سرمایه‌گذاری‌های غیر نقدشونده مختلف، یعنی چیزهایی مانند FTX و تعدادی سهام FTX ایالات متحده استفاده کرده بود. […] الیسون در جلسه ای همه جانبه در هنگ کنگ در ۹ نوامبر ۲۰۲۲ توضیح داد که بیشتر وام های آلامدا در پاسخ به فراخوان ها درخواست شد.

“در نتیجه، ما در نهایت مقدار زیادی از وجوه را از FTX قرض کردیم، که منجر به اتمام بودجه FTX توسط کاربران شد.”

“[FTX] او با حدود ۱۵ نفر از کارکنانی که در جلسه حضور داشتند، افزود: «اساساً Alameda همیشه به کاربران اجازه داده است که وجوه خود را قرض بگیرند.

بخشی از فایل صوتی جلسه نیز در هشتمین روز محاکمه جنایی سام بنکمن فرید در ۱۲ اکتبر در دادگاه پخش شد که با شهادت شاهدی از مهندس نرم افزار سابق آلامدا کریستین درپی همراه بود.

آقای درپی درست پس از شهادت آقای الیسون برای نزدیک به سه روز در جایگاه شاهد حاضر شد. قبل از این جلسه، دراپی و بسیاری دیگر از کارمندان Alameda از این موضوع که گفته می‌شود صندوق تامینی از سپرده‌های مشتریان FTX برای حمایت از فعالیت‌های تجاری استفاده می‌کرده، بی‌اطلاع بوده‌اند.

در ضبط، همچنین شنیده می‌شود که آقای درپی از آقای الیسون می‌پرسد که چه زمانی متوجه شد که سپرده‌های کاربران FTX توسط Alameda مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد و چه کسی در این شرکت از آن اطلاع داشت.

ابتدا الیسون تکان خورد و جوابی نداد، اما درپی دوباره هل داد.

“من فکر نمی کنم این یک موضوع YOLO باشد، شما؟”

مربوط: کارولین الیسون مدعی است که توییت های Qiao Changpeng در سقوط FTX نقش داشته است.

طبق گزارشات دادگاه از دادگاه، پخش این صوت منجر به یکی از طنز آمیزترین لحظات دادگاه شد. درپی گفت که باید اصطلاح “YOLO” را برای همه حاضران توضیح دهد و از الیسون می خواست استفاده از “YOLO” را تأیید کند. سپرده گذاری به FTX فقط یک تصمیم “خود به خود” نبود.

درپی در شهادت خود گفت که رفتار الیسون در جلسه “افسرده” بود و او اعتماد زیادی به کارمندان Alameda نشان نداد. او گفت که از اطلاع از وسعت رابطه FTX با آلامدا «متحیر» شد و روز بعد استعفا داد.

مهندس Alameda Research Aditya Bharadwaj که در جلسه نیز حضور داشت، به کوین تلگراف گفت که الیسون اطلاعات جدیدی را فاش کرد که “هرگز در داخل مورد بحث قرار نگرفت.” او گفت که حضار “بسیار عصبی بودند”. FTX توسط Binance، بزرگترین رقیب آن در آن زمان، ایجاد شد.

بهارادواج گفت: “مشخص شد که آینده ای برای شرکت وجود ندارد و همه ما باید آن را ترک می کنیم. و ما این کار را مدت کوتاهی بعد انجام دادیم.”

مجله: چگونه از ارزهای دیجیتال خود در بازارهای بی ثبات محافظت کنید – بیت کوین OG و کارشناسان افکار خود را به اشتراک می گذارند

نویسنده: Tom Mitchelhill
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا