اخبار ارز دیجیتال

SEC “کنترل” FTX را داشت – جلسه کنگره ایالات متحده

یک قانونگذار تگزاس از قانونگذاران خواسته است تا تلاش‌های SEC برای جلوگیری از تقلب در صرافی‌های ارزهای دیجیتال را بررسی کنند.

پیت سشنز در گزارشی در روز شنبه، 17 دسامبر، گفت که کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در مورد چگونگی برآورده کردن الزامات حاکمیت مالی و حاکمیت شرکتی FTX Group و شرکت های تابعه آن “در حال فعالیت” است.

نماینده کنگره تگزاس گفت: «ما باید بررسی کنیم که کمیسیون بورس و اوراق بهادار چه می‌کرده است.» وی افزود: «کمیسیون بورس اوراق بهادار کنترل این میلیاردها دلار را داشت، اما حدود یک سال بعد مشخص شد. من انجام دادم.

در 13 دسامبر، SEC مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried (SBF) را مدعی شد که Bankman-Fried مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس اوراق بهادار 1934 را نقض کرده و تحت پیگرد قانونی قرار گرفته است. پس از این شکایت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار به دنبال دستوری است که بانکمن-فرید را از مشارکت در صدور، خرید، عرضه یا فروش اوراق بهادار خارج از حساب‌هایش منع کند.

مطالب مرتبط: گزارش شده است که دموکرات ها بیش از یک میلیون دلار از وجوه SBF را به قربانیان FTX بازگردانده اند

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گفت که بانکمن-فرید «خانه ترامپ را بر اساس فریب ساخته و در عین حال به سرمایه‌گذاران گفته است که این خانه یکی از امن‌ترین ساختمان‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال است». این کیفرخواست یک روز پس از آن صادر شد که مقامات باهامایی او را به درخواست ایالات متحده دستگیر کردند.

سشنز همچنین خاطرنشان کرد که Bankman-Fried یک سال پیش در برابر یک کمیته کنگره شهادت داد که از آن در مورد نیاز به نظارت نظارتی بر ارزهای دیجیتال پرسیده شد. سشنز گفت: آقای بانکمن-فرید پاسخ داد: «مسئله شفافیت است.

این نماینده کنگره همچنین گفت که بنکمن-فرید “به اعضای مجلس نمایندگان و سنای ایالات متحده دسترسی کامل دارد.”

اظهارات جلسه به دنبال نظرات سناتور تام امر است که از «تلاش‌های جمع‌آوری اطلاعات رمزنگاری» ناقص جنسلر انتقاد کرد و از او خواست تا در مقابل کنگره حاضر شود تا درباره «شکست‌های نظارتی» توضیح دهد.

ایمر همچنین بیان کرد که جنسلر از اکتبر 2021 در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان حاضر نشده است و رسانه های رمزنگاری را برای پر کردن خلاء تحقیقات ناموفق SEC قرار داده است.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا