اخبار ارز دیجیتال

SEC در برابر یلن؟ وکیل ریپل در مورد قوانین کریپتو می پرسد

فهرست

  • یلن خواستار مقررات فوری ارزهای دیجیتال است
  • Coinbase SEC را به چالش می کشد

بحث در مورد مقررات ارزهای دیجیتال، یک چرخش جدید استوارت آلدروتی، یکی از وکلای برجسته ریپل، اظهارات متناقض کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) و جانت یلن، وزیر خزانه داری را در توییتر برجسته کرد.

در مورد اخیر مربوط به Coinbase، SEC بازار ارزهای دیجیتال را یک “خطای گرد کردن” در طرح بزرگ بازارهای سرمایه جهانی خواند و بر قدرت خود بر صنعت تاکید کرد.

برعکس، یلن از کنگره خواسته بود تا یک روز قبل قانون جدیدی را تصویب کند که به شکاف های نظارتی در فضای ارزهای دیجیتال رسیدگی کند.

یلن خواستار مقررات فوری ارزهای دیجیتال است

در مواجهه با سقوط صرافی FTX و افزایش آسیب‌پذیری در فضای دارایی‌های دیجیتال، جانت یلن، وزیر خزانه‌داری از کنگره خواست تا به سرعت قوانین جدیدی را برای تنظیم بازار ارزهای دیجیتال وضع کند.

همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، یلن بر یک شکاف نظارتی قابل توجه تاکید کرد و بر نیاز به چارچوب های قانونی واضح برای حاکمیت بر بازار نقدی، به ویژه برای دارایی های دیجیتالی که به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی نمی شوند، تاکید کرد.

قانون پیشنهادی نوآوری و فناوری مالی یکی از چندین تلاش قانونی است که با هدف ارائه نظارت روشن بر بازارهای دارایی دیجیتال، بهبود حفاظت از مشتری و یکپارچگی بازار به قانون‌گذاران فدرال انجام شده است.

Coinbase SEC را به چالش می کشد

در دادگاه فدرال منهتن، Coinbase و SEC درگیر یک نبرد حقوقی شده‌اند که می‌تواند سابقه‌ای بر طبقه‌بندی دارایی‌های دیجیتال ایجاد کند. محور بحث این است که آیا ارزهای رمزنگاری شده مانند Solana، Cardano و Polygon که در Coinbase معامله می شوند و به عنوان قراردادهای سرمایه گذاری توسط SEC پذیرفته می شوند، باید به عنوان اوراق بهادار ثبت شوند یا خیر.

Coinbase با این ایده مخالف است و استدلال می کند که دارایی های رمزنگاری شده با تعریف سنتی قرارداد سرمایه گذاری مطابقت ندارند.

شکایت SEC فراتر از پیشنهادات توکن است و برنامه‌های «سهم‌بندی» بورس را هدف قرار می‌دهد، که آژانس استدلال می‌کند که باید ثبت شوند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا