اخبار ارز دیجیتال

SEC از معامله ۱۰۰ میلیون دلاری اطلس از طرح دستکاری سهام شکایت کرد

هشت نفر از طریق توییتر، دیسکورد و یوتیوب تقاضای فریبنده برای سهام را تبلیغ کردند و سهام را با قیمت های بالا فروختند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) شکایتی علیه هشت فرد مرتبط با Atlas Trading، یک انجمن مبتنی بر Discord تنظیم کرده است. بنیانگذار انجمن، پادکست وابسته و یوتیوبر به دستکاری سهام متهم شده اند.

این ادعا در ۱۳ دسامبر در دادگاه منطقه ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی تگزاس ثبت شد. رگولاتورها متهمان را به نقض بند ۱۷ بند الف قانون اوراق بهادار و بند ۱۰ بند ب قانون بورس اوراق بهادار متهم کرده اند.

به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، وبلاگ نویسان در برخی از اوراق بهادار موقعیت های قابل توجهی را اتخاذ کردند، آن سهام را به دنبال کنندگان خود توصیه کردند، و سهام را برای پاسخگویی به تقاضای ایجاد شده توسط “تبلیغات فریبنده” فروختند و ۱۰۰ میلیون دلار درآمد داشتند. شرکت‌های Alzamend Neuro، Torchlight Energy Resources و ABVC به عنوان نمونه‌هایی از تبلیغات تقلبی سهام ذکر شدند. در این شکایت به ارزهای دیجیتال یا سایر دارایی های دیجیتال اشاره ای نشده است.

لیست متهمان شامل ادوارد کنستانتین، یکی از بنیانگذاران تجارت Atlas Trading (با نام مستعار “MrZackMorris”) است. “مدیرعامل” همان انجمن، پری متلاک. توماس کوپرمن و گری دیل، سازندگان کانال یوتیوب Goblin Gang. پادکست “Pennies: Going in Raw” میزبان میچل هنسی و دانیل نایت است. جان ریبارسیزک، بنیانگذار انجمن تجارت یاقوت کبود. اینفلوئنسر توییتر استفان هرواتین (معروف به “LadeBackk”).

مربوط: گفتن “این یک توصیه مالی نیست” شما را از زندان خارج نمی کند – وکیل رمزارز

کنستانتین، ماتلوک، کوپرمن، دیهل، هنسی، هولواتین و روبالسیسک توسط شاکیان به عنوان “مدافعان اصلی” معرفی می شوند، اما نایت گفته می شود که آنها را “کمک و تشویق” کرده است. این دادگاه به دنبال دستور دائمی برای جلوگیری از مشارکت یک فرد است. انواع رفتارهای ادعا شده در شکایت این به معنای ارائه مشاوره در مورد معاملات سهام است.

SEC اخیراً مشغول بوده و مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried را به کلاهبرداری از مشتریان ایالات متحده و پنهان کردن انحراف وجوه مشتریان و راه‌اندازی یک صندوق قابل معامله در بورس بیت کوین (ETF) توسط Grayscale Investments متهم کرده است. ما در حال انجام اقدامات بیشتر برای جلوگیری از راه‌اندازی هستیم. از ).

نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا