🚨 اخبار ارز دیجیتال

SEC Coinme را ۴ میلیون دلار به دلیل «گمراه‌کننده» UpToken ICO جریمه کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رگولاتورها یک اپراتور خودپرداز رمزارز تبدیل شده به صرافی را به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار مربوط به فروش و تجارت توکن های رمزنگاری دستگیر کردند.

رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده، صرافی رمزارز Coinme را به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و اظهارات گمراه کننده در مورد توکن رمزنگاری UpToken (UP) نزدیک به ۴ میلیون دلار جریمه کردند.

در ۲۸ آوریل، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) اعلام کرد که شکایت‌ها علیه Coinme، شرکت تابعه آن Up Global SEZC، و مدیر عامل هر دو شرکت، نیل برگکوئیست، را حل و فصل کرده است.

Up Global با پرداخت جریمه ۳.۵۲ میلیون دلاری موافقت کرد و Coinme نیز مسئول آن بود. جریمه های ۲۵۰,۰۰۰ و ۱۵۰,۰۰۰ دلاری به ترتیب برای Coinme و Bergquist نیز تعیین شد و هر دو با پرداخت موافقت کردند.

SEC ادعا می کند که عرضه اولیه سکه (ICO) UP از اکتبر تا دسامبر ۲۰۱۷ توسط Coinme، Up Global و Bergquist یک قرارداد سرمایه گذاری تحت آزمایش Howey و سپس عرضه ثبت نشده اوراق بهادار بوده است.

بیانیه مطبوعاتی سپتامبر ۲۰۱۷ که UpToken را اعلام کرد. منبع: Globe Newswire

ICO تقریباً ۳.۶ میلیون دلار برای افزایش تعداد دستگاه های خودپرداز بیت کوین (BTC) متعلق به Coinme جمع آوری کرد و از سرمایه ICO برای اضافه کردن ۳۰ دستگاه خودپرداز استفاده کرد. دارندگان UP از مزایایی مانند تخفیف در کارمزدهای پرداخت شده با UP هنگام استفاده از دستگاه های خودپرداز و ۱٪ بازپرداخت نقد برخوردار بودند.

در ژانویه ۲۰۱۹، Coinme پیشنهاد خود را تغییر داد و با Coinstar شریک شد تا از کیوسک‌های شمارش پول برای تسهیل تراکنش‌های پول نقد به ارز دیجیتال به جای دستگاه‌های خودپرداز خود استفاده کند. تا جولای ۲۰۱۹، Coinme تمام دستگاه های خودپرداز خود را تعطیل کرد.

“UpToken دیگر در حال استفاده نیست و دارندگان UpToken دیگر نمی توانند از UpToken برای به دست آوردن مزایای توصیف شده در پیشنهادات UpToken استفاده کنند.”

از آن زمان، قیمت UP با ارزش بازار حدود ۵۰۰۰۰ دلار و حجم معاملات ۲۴ ساعته کمی بیش از ۱۸۰ دلار به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

قیمت UpToken از اوایل سال ۲۰۱۸ تا امروز. سس: ارزش بازار سکه

بر اساس گزارش SEC، Bergquist و Up Global نیز در مورد تقاضا برای UpToken و مبلغ افزایش‌یافته در این پیشنهاد، «اظهارات نادرست و گمراه‌کننده» ارائه کرده‌اند.

Up Global گفت که خرید UP توسط Coinme برای تأمین بودجه برنامه پاداش ATM خود باعث ایجاد تقاضای ثابت برای توکن می شود، اما SEC گفت:

Bergquist و Up Global اقداماتی را، هم قبل و هم در سراسر ICO، برای به دست آوردن یک منبع UpToken انجام داده‌اند که نیاز Coinme را به خرید UpToken post-ICO برای برنامه پاداش ATM به‌طور چشمگیری کاهش می‌دهد.

SEC ادعا کرد که کوین ۱۶۰ بیت کوین به ارزش بیش از ۱ میلیون دلار در آن زمان به کیف پول Up Global که برای دریافت وجوه سرمایه گذار در ICO استفاده می شد، ارسال کرد. Up Global تقریباً ۱۴.۵ میلیون UP را با قیمتی با تخفیف به Coinme ارسال کرد، اما این تراکنش “چه عمداً یا بی ملاحظه” این تصور را ایجاد کرد که شخص ثالثی خرید بزرگی انجام داده است.

مربوط: نماینده مک‌هنری جلساتی را برای رسیدگی به ساختارهای بازار در کریپتو اعلام می‌کند

در نمونه‌ای دیگر، برگکوئیست ظاهراً یک معامله رفت و برگشت ۵۰۰ توکن بیت‌کوین UP با یک شرکت هنگ‌کنگی ناشناس مذاکره کرده است و کوینم این وجوه را برای خرید UP بیشتر با قیمتی با تخفیف قرض گرفته است. این تراکنش همچنین برای ایجاد تصور تقاضا برای توکن مورد استفاده قرار گرفت.

کمیسیون SEC گفت برگکوئیست یافته های تحقیقات تنظیم کننده را نه تایید و نه رد کرد، با رفع اتهامات موافقت کرد و به مدت سه سال از فعالیت به عنوان افسر یک شرکت دولتی منع شد.

کوین تلگراف بلافاصله به درخواست نظر کوینم پاسخ نداد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا