اخبار ارز دیجیتال

سرکوب Staking SEC نتایج نامشخصی برای DeFi دارد: تعریف مجدد مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

مجموع بازار قفل شده DeFi برای اولین بار در شش ماه گذشته به لطف انفجار صعودی بازار کریپتو در هفته گذشته از 50 میلیارد دلار گذشت.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

سرکوب کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در مورد سرویس‌های استقرار ارزهای دیجیتال می‌تواند پیامدهای نامشخصی برای اکوسیستم DeFi داشته باشد.

مجرمان سایبری در سال 2022 از روش‌های مختلفی برای جذب پول از طریق هک و اکسپلویت استفاده کردند که منجر به خسارت بیش از 2.8 میلیارد دلار شد. پروتکل پلاتیپوس در هفته دوم فوریه مورد سوء استفاده قرار گرفت و منجر به زیان 8.5 میلیون دلاری شد. در یکی دیگر از به‌روزرسانی‌های مرتبط با بهره‌برداری، هکرهای پشت Mango Markets می‌خواهند به پرداخت وجوه مورد مناقشه به عنوان پاداش باگ ادامه دهند.

هیئت ثبات مالی (FSB) می گوید که علیرغم ارائه بسیاری از خدمات جدید، DeFi تفاوت قابل توجهی با امور مالی سنتی در عملکرد خود ندارد.

بازار DeFi به لطف افزایش قیمت بیت کوین (BTC) و سایر آلت کوین ها موج صعودی جدیدی را تجربه کرده است. افزایش قیمت های اخیر به بازار دیفای اجازه داده است تا کل قفل شده 50 میلیارد دلاری خود را بازیابد.

Lido Finance: سرکوب SEC در مورد سهام ارزهای دیجیتال عواقب نامشخصی برای DeFi دارد

به گفته رئیس توسعه کسب و کار Lido DAO، سرکوب رگولاتور اوراق بهادار ایالات متحده در مورد سهام ارزهای دیجیتال می تواند عواقب ناخواسته ای برای امور مالی غیرمتمرکز داشته باشد.

جیکوب بلیش در گزارشی در 13 فوریه به بلومبرگ گفت که مهم‌ترین خطر در صورتی است که SEC در نهایت به این نتیجه برسد که هیچ شهروند آمریکایی مجاز به تعامل با سرویس‌های استقرار ارزهای دیجیتال از جمله پروتکل نیست.

به خواندن ادامه دهید

گزارش: هک‌های DeFi و هک‌های کنترل دسترسی میلیاردها دلار برای سرمایه‌گذاران کریپتو در سال 2022 هزینه خواهند داشت.

مجرمان سایبری در سال 2022 از انواع روش های جدید برای انجام هک و سوء استفاده استفاده کردند و بیش از 2.8 میلیارد دلار ارز دیجیتال را به سرقت بردند.

بر اساس گزارش CoinGecko با استفاده از داده های پایگاه داده REKT DeFiYield، هکرها در سال 2022 از روش های مختلفی برای سرقت رمزنگاری استفاده کردند. این روش‌ها شامل دور زدن فرآیند تأیید، دستکاری بازار، «غارت اوباش»، قراردادهای هوشمند و سوءاستفاده‌های پل است.

به خواندن ادامه دهید

رگولاتوری با بودجه BIS برای بررسی نقاط ورودی DeFi مانند Stablecoins

هیئت ثبات مالی، یک تنظیم کننده مالی که توسط بانک تسویه حساب های بین المللی تامین مالی می شود، مقررات بین المللی تامین مالی غیرمتمرکز را ترویج می کند.

در 16 فوریه، FSB گزارشی درباره خطرات ثبات مالی DeFi منتشر کرد که آسیب‌پذیری‌های کلیدی، کانال‌های انتقال و تکامل DeFi را برجسته کرد. این آژانس در گزارش خود گفت، علیرغم ارائه بسیاری از خدمات “جدید”، DeFi در عملکرد خود “عملاً هیچ تفاوتی” با امور مالی سنتی (TradFi) ندارد. با تلاش برای تکثیر بخش‌هایی از TradFi، FSB استدلال کرد که DeFi آسیب‌پذیری‌های بالقوه را از طریق استفاده از فناوری جدید، اکوسیستم‌های به هم پیوسته بسیار و عدم رعایت مقررات و انطباق افزایش می‌دهد.

به خواندن ادامه دهید

مظنون شناسایی شد

یک مظنون احتمالی در حمله 8.5 میلیون دلاری به پروتکل مالی غیرمتمرکز پلاتیپوس شناسایی شده است.

شرکت امنیتی بلاک چین CertiK برای اولین بار در تاریخ 16 فوریه از طریق توییتی از حمله وام فلش علیه پلتفرم مبادله پایدار مبتنی بر بهمن خود خبر داد.

به خواندن ادامه دهید

استثمارگران Mango Markets به دنبال حفظ وجوه مورد مناقشه هستند که به‌عنوان «پاداش باگ» پرداخت می‌شود.

آبراهام آیزنبرگ، سوءاستفاده‌کننده‌ای از پروتکل مالی غیرمتمرکز Mango Markets، تلاش می‌کند تا سهم خود از ارزهای دیجیتال را که از به اصطلاح «استراتژی‌های معاملاتی بسیار سودآور» به‌دست می‌آورد، حفظ کند.

در 15 فوریه، وکلای آیزنبرگ در دادگاه منطقه نیویورک درخواستی را در مخالفت با شکایت مونگو مبنی بر درخواست 47 میلیون دلار غرامت و بهره از زمان حمله آیزنبرگ اکتبر 2022 و حدود 100000 دلار از پروتکل ارائه کردند که 117 میلیون دلار را تخلیه کرد.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار دیفای در هفته گذشته به 50 میلیارد دلار رسید. داده های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می دهد که 100 توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته خوبی را پشت سر گذاشته اند و اکثر توکن ها سبز معامله می شوند و سود دو رقمی به دست آورده اند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا