🚨 اخبار ارز دیجیتال

تلاش SEC برای مقررات رمزنگاری “هرکول” “سیاست بد” است – پارادایم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر به تفاوت اساسی بین دارایی های کریپتو و اوراق بهادار اشاره کرد.

انتقادات از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حالی که به مبارزه بی امان خود علیه ارزهای دیجیتال ادامه می دهد، در حال افزایش است.

در ۲۱ آوریل، پارادایم، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Web3، یک مقاله خط مشی در مورد مسائل ثبت SEC منتشر کرد.

این سازمان استدلال می‌کند که «تلاش گری جنسلر، رئیس SEC برای وادار کردن یک دارایی رمزنگاری که حتی نمی‌تواند یک «اوراق بهادار» را به یک چارچوب افشای ناکافی تبدیل کند، سیاست بدی است.

این شرکت که صدها میلیون دلار در استارت‌آپ‌های ارزهای دیجیتال و Web3 سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت SEC در ارائه اطلاعات مورد نیاز کاربران و سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال شکست خورده است.

همچنین ادعای SEC مبنی بر ارائه مسیری مناسب برای انطباق به کارآفرینان ارزهای دیجیتال را رد کرد.

پارادایم اشاره می کند که سیاست افشای فعلی در دهه ۱۹۳۰، بسیار قبل از اینترنت، توسعه یافته است. این استدلال می کند که سیاست فعلی «برای شرکت های متمرکزی که اوراق بهادار منتشر می کنند ساخته شده است» و بازار ارزهای دیجیتال اساساً متفاوت است.

این شرکت گفت اوراق بهادار به دارندگان خود حقوق قانونی را در مورد یک نهاد متمرکز ارائه می‌کنند، اما اکثر ارزهای دیجیتال «حقوق قانونی» ندارند، بلکه «قابلیت‌های فنی در پروتکل» دارند.

علاوه بر این، دارایی کریپتو کاملاً مستقل از صادرکننده است و می‌تواند بدون هیچ ورودی کاملاً کاربردی باقی بماند.

بر خلاف اوراق بهادار و سهام سنتی که در «یک سیستم قدیمی پر از واسطه» معامله می‌شوند، دارایی‌های رمزنگاری را می‌توان به صورت همتا به همتا و با یک پشته فناوری کاملاً متفاوت معامله کرد.

شرکت‌های مخاطره‌پذیر به این نتیجه رسیدند که تنظیم‌کننده‌های مالی باید رژیم‌های افشای فعلی خود را تغییر دهند تا فناوری‌ها و طبقات دارایی جدید را ترکیب کنند.

“البته، بدون تغییرات قابل توجه در رژیم افشای فعلی SEC، SEC نمی تواند به طور موثر بازار ارزهای دیجیتال را تنظیم کند.”

پارادایم تنها نماینده صنعت کریپتو نیست که از SEC و سیاست های آن انتقاد می کند.

مربوط: SEC گری جنسلر در حال انجام بازی است، اما این چیزی نیست که شما فکر می کنید

وارن دیویدسون، نماینده کنگره نیز در مورد آژانس و “پلیس” رئیس آن سخن گفته است.

در ۱۶ آوریل، سیاستمداران طرفدار ارزهای دیجیتال لایحه‌ای را برای «اصلاح یک رشته سوء استفاده طولانی‌مدت» با هدف جایگزینی جنسلر با انتصاب مدیر عاملی که به هیئت مدیره گزارش می‌دهد، ارائه کردند.

در طول جلسه استماع ۱۸ آوریل در مورد نظارت SEC، جنسلر توسط پاتریک مک هنری، رئیس کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان به چالش کشیده شد. مک‌هنری گفت: «روشن است که یک دارایی نمی‌تواند هم کالا و هم یک اوراق بهادار باشد، زیرا گنسلر از تصمیم‌گیری درباره طبقه‌بندی اتر (ETH) خودداری کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا