اخبار ارز دیجیتال

SEC قوانین سخت گیرانه تری را به عنوان بخشی از سرکوب نگهبانی کریپتو پیشنهاد می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

پیشنهادهای جدید ارائه شده توسط SEC به رهبری Gensler به دنبال “گسترش دامنه” قوانین تعیین شده توسط قوانین نگهداری در سال 2009 است.

کمیته 5 نفره کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با 4-1 به پیشنهادی رای مثبت داد که می تواند اجرای نقش خود به عنوان متولی دارایی های دیجیتال در آینده را برای شرکت های ارزهای دیجیتال دشوارتر کند.

طبق بیانیه 15 فوریه رئیس SEC، گری گنسلر، این پیشنهاد هنوز به طور رسمی توسط SEC تایید نشده است و متولیان “همه دارایی ها” از جمله ارزهای دیجیتال را ملزم می کند تا از “قوانین نگهداری در سال 2009” پیروی کنند. اصلاح اعمال شود.

جنسلر گفت که برخی از پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال که در حال حاضر خدمات حضانت را ارائه می‌کنند، «محافظان واجد شرایط» واقعی نیستند.

طبق گزارش SEC، متولیان واجد شرایط معمولاً بانک ها یا انجمن های پس انداز دارای مجوز فدرال یا ایالتی، شرکت های اعتماد، دلالان ثبت شده، معامله گران آتی ثبت شده، یا مؤسسات مالی خارجی هستند.

برای اینکه تحت قوانین جدید پیشنهادی «محافظان واجد شرایط» باشند، شرکت‌های آمریکایی و فراساحلی نیز باید اطمینان حاصل کنند که تمام دارایی‌های نگهبان، از جمله ارزهای دیجیتال، به درستی تفکیک شده‌اند. حسابرسی توسط حسابداران رسمی، از جمله سایر اقدامات شفافیت.

در حالی که جنسلر گفت که این اصلاحات “دسترسی آنها را به تمام طبقات دارایی گسترش می دهد”، او به طور خاص صنعت کریپتو را هدف قرار داد.

بدون شک، قوانین امروزی، قوانین سال 2009، مقدار قابل توجهی از دارایی های رمزنگاری را پوشش می دهد. […] علاوه بر این، در حالی که برخی از پلتفرم‌های معاملاتی و وام‌دهی ارزهای دیجیتال ممکن است ادعا کنند که ارز دیجیتال یک سرمایه‌گذار را در اختیار دارند، این بدان معنا نیست که آنها متولیان واجد شرایط هستند. این پلتفرم‌ها به‌جای تفکیک صحیح ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذار، دارایی‌های خود را با رمزارز خود یا سایر رمزارزهای سرمایه‌گذار ترکیب می‌کنند. “

رئیس SEC گفت: “هنگامی که این پلتفرم ها ورشکست می شوند، همانطور که اخیراً بارها دیده ایم، دارایی های سرمایه گذاران به مالکیت شرکت شکست خورده تبدیل می شود و سرمایه گذاران با دادگاه ورشکستگی روبرو می شوند.”

جنسلر همچنین به سابقه صنعت اشاره می کند که نشان می دهد تعداد کمی از شرکت های رمزنگاری به اندازه کافی قابل اعتماد هستند که به عنوان متولیان واجد شرایط عمل کنند.

قطعاً مشاوران سرمایه‌گذاری نمی‌توانند بر اساس نحوه عملکرد کلی پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال، به عنوان متولیان واجد شرایط به آنها اعتماد کنند.

با این حال، همه اعضای SEC موافق طرح Gensler نیستند.

بیانیه کمیسیونر هستر پیرس در مورد تغییرات قوانین پیشنهادی برای سرپرستی مشاور سرمایه گذاری توسط رئیس SEC، گری جنسلر. منبع: SEC

در حالی که این پیشنهاد به خودی خود “قانونی از طریق اجرا” نیست، کمیسیونر هستر پیرس گفت: “به نظر می رسد آخرین بیانیه SEC برای تاثیر فوری در براندازی صنعت کریپتو” در نظر گرفته شده است.

“به نظر می رسد چنین اظهارات گسترده ای در قوانین پیشنهادی برای اثرگذاری فوری طراحی شده است و نباید کارکرد پیشنهاد آزادی را داشته باشد. من از شما می خواهم که فوراً از توصیه به

در مورد خود این پیشنهاد، پیرس معتقد است که ضرر بیشتری نسبت به فایده دارد.

او توضیح داد که چنین اقدامات سختگیرانه‌ای سرمایه‌گذاران را مجبور می‌کند تا دارایی‌ها را از نهادهایی که رویه‌های حفاظتی کافی برای کاهش و جلوگیری از تقلب و سرقت ایجاد کرده‌اند، حذف کنند.

“در حالی که این پیشنهاد احتمالاً رتبه‌های متولیان ارزهای دیجیتال واجد شرایط را کاهش می‌دهد، دامنه الزامات نگهداری برای دارایی‌های کریپتو را گسترش می‌دهد. با حمایت از یک رویکرد خنثی از دارایی برای نگهداری، می‌تواند سرمایه‌گذاران کریپتو را در برابر سرقت و کلاهبرداری آسیب‌پذیرتر کند.”

در مورد مراحل بعدی، پیرس گفت که آژانس به زودی یک دوره نظر 60 روزه پس از ظاهر شدن این پیشنهاد در ثبت فدرال خواهد داشت.

مربوط: قانونگذاران و صاحب نظران ایالات متحده در مورد نقش SEC در مقررات ارزهای دیجیتال بحث می کنند

با این حال، کمیسیونر نگران است که این بازه زمانی کافی نباشد تا به عموم مردم اجازه دهد تمام جنبه های پیشنهاد را تجزیه و تحلیل کنند.

پیرس گفت کسانی که به این پیشنهاد رای مثبت دادند می خواهند قوانین جدید ظرف 12 تا 18 ماه اجرا شود و با توجه به تغییرات پیشنهادی، این یک “زمان بندی تهاجمی” است.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا