اخبار ارز دیجیتال

SEC خود حضانت و سهام DeFi را ترویج می کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

افراد و موسسات می توانند دارایی های دیجیتال و کلیدهای خصوصی خود را مدیریت کنند تا از امنیت و انعطاف پذیری دارایی های خود اطمینان حاصل کنند.

سرمایه گذاری در صرافی های متمرکز و سرمایه گذاری در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) دو روش متفاوت برای مشارکت در شبکه های بلاک چین و کسب پاداش هستند. هر دو شامل نگهداری دارایی ها و “سهم بندی” هستند، اما در نحوه عملکرد و مزایایی که ارائه می دهند متفاوت هستند.

صرافی‌های متمرکز، شرط‌بندی را به عنوان راهی برای کاربران برای کسب پاداش برای نگهداری ارزهای دیجیتال خاص در صرافی ارائه می‌کنند. صرافی ها به عنوان واسطه های متمرکز عمل می کنند. این بدان معناست که کاربران باید به صرافی برای نگهداری و محافظت از دارایی های خود و توزیع دقیق جوایز اعتماد کنند.

از سوی دیگر، DeFi staking روی شبکه‌های غیرمتمرکز مانند اتریوم کار می‌کند، جایی که کاربران به طور مستقیم دارایی‌ها را نگه می‌دارند و با استفاده از قراردادهای هوشمند پاداش دریافت می‌کنند. این امر نیاز به واسطه های متمرکز را از بین می برد و به کاربران کنترل و امنیت بیشتری بر دارایی هایشان می دهد. علاوه بر این، در مقایسه با صرافی‌های متمرکز، اغلب بازدهی بالاتری را ارائه می‌دهد، زیرا پاداش‌ها از طریق اجماع شبکه و فرآیندهای حاکمیتی ایجاد می‌شوند.

سرمایه گذاری در یک صرافی متمرکز یک راه راحت برای کاربران برای کسب پاداش است، اما با اتکا به یک نهاد متمرکز همراه است.

راه حل تبادل متمرکز چندین مزیت مانند راحتی و سهولت استفاده را برای استقرار ارائه می دهد. در حالی که این راه‌حل‌ها معمولاً یک رابط کاربرپسند ارائه می‌دهند و امکان شرط‌بندی آسان ارزهای دیجیتال را فراهم می‌کنند، گزینه‌های خود نگهبانی می‌توانند پیچیده‌تر باشند و به دانش پیشرفته بلاک چین نیاز دارند. صرافی‌های غیرمتمرکز معمولا نقدینگی و حجم معاملات بالاتری نسبت به صرافی‌های غیرمتمرکز دارند، که این امر را برای صرافی‌های متمرکز آسان‌تر می‌کند. مبادله کاربران برای خرید و فروش دارایی های سهامدار.

هنگام بررسی اینکه آیا ارزهای رمزنگاری شده اوراق بهادار هستند یا نه، مهم است که به آنچه گری گنسلر در سخنرانی عمومی خود پس از اقدامات اجرایی مخاطره آمیز کراکن گفت، توجه داشته باشید. او گفت: “این کلید شما نیست، رمز ارز شما نیست.”

به جامعه ای بپیوندید که می تواند آینده را تغییر دهد. حلقه نوآوری کوین تلگراف رهبران فناوری بلاک چین را گرد هم می آورد، به هم متصل می کند، همکاری می کند و در معرض دید قرار می دهد. اکنون درخواست دهید

در دنیای ارزهای دیجیتال، شکاف امنیتی و ریسک بین راه حل های متمرکز و خود حضانت در حال گسترش است. برخی بر این باورند که مؤسسات بزرگ‌تر برای کنترل امنیت کلیدهای خود مجهزتر هستند، در حالی که برخی دیگر تنها به این فکر می‌کنند که در نهایت، راه‌حل‌های غیرمتمرکز و غیرمتمرکز، کاربران را ملزم به کنترل گره‌های سهام و مشارکت در حاکمیت شبکه می‌کنند. این می تواند زمان بر باشد و در مقایسه با راه حل های متمرکز نیاز به تعمیر و نگهداری مداوم دارد.

از سوی دیگر، استیکینگ DeFi امنیت و کنترل بیشتری را ارائه می دهد، اما نیاز به درک عمیق تری از فناوری و فرآیندهای اساسی دارد. در نهایت اینکه کدام یک را انتخاب می کنید به اولویت های شخصی و تحمل ریسک شما بستگی دارد.

خودکنترلی در صنعت ارزهای دیجیتال اهمیت بیشتری پیدا می کند. از آنجایی که تعداد افراد و موسساتی که وارد این فضا می شوند همچنان در حال افزایش است، این سوال که چه کسی مسئول نگهداری دارایی های دیجیتال آنها است، اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. در دنیای رمزنگاری، خود مدیریتی مانند گفتن “کلید شما، رمز شما” است. این بدان معناست که وقتی ارزهای رمزنگاری شده خود را خود مدیریت می کنید، همیشه روی کلیدها و دارایی های خود کنترل دارید. اگر راه حل ذخیره سازی را انتخاب کنید، کنترل کلید خصوصی خود را از دست خواهید داد. این بدان معناست که شما از نظر فنی مالک دارایی نیستید.

یکی از بسیاری از مزایای کلیدی خود مدیریتی، امنیت آن است. هنگامی که برای نگهداری دارایی های دیجیتال خود به شخص ثالثی مانند صرافی یا متولی اعتماد می کنید، به شخص ثالث اعتماد می کنید تا از دارایی های شما به درستی محافظت کند. با این حال، حتی معتبرترین مؤسسات نیز از هک و سایر موارد نقض امنیتی مصون نیستند. با مدیریت دارایی‌های خود، رویکردی فعال برای محافظت از آن‌ها در برابر آسیب‌پذیری‌های احتمالی در پیش می‌گیریم.

خود حضانت همچنین به شما انعطاف بیشتری در مدیریت و استفاده از دارایی های خود می دهد. اگر دارایی های خود را به شخص ثالثی بسپارید، مشمول شرایط استفاده از آنها خواهید بود که ممکن است دسترسی یا استفاده از دارایی های شما را محدود کند. از سوی دیگر، خود حضانت به شما کنترل کامل بر دارایی های خود و توانایی تصمیم گیری در مورد نحوه استفاده از آنها را می دهد. همچنین شایان ذکر است که با حضانت شخصی، استقلال و آزادی بیشتری نسبت به دارایی های خود دارید زیرا مجبور نیستید از قوانین و مقررات شخص ثالث پیروی کنید. این همچنین به این معنی است که دارایی ها را می توان در هر زمان و هر مکان بدون تکیه بر عملکرد یا در دسترس بودن، دسترسی داشت.

شفافیت و خودکنترلی هنگام مدیریت دارایی‌های دیجیتالی دست به دست هم می‌دهند. با نگه داشتن دارایی های خود در اختیار خود، دید واضح و مستقیمی از تمام معاملات انجام شده روی دارایی های خود دارید. این به شما امکان می دهد دارایی ها را ردیابی کنید و فعالیت های مشکوک را نظارت کنید. کاربران می توانند پروتکل ها و اقدامات امنیتی خود را مانند احراز هویت چند عاملی و ذخیره سازی سرد تنظیم کنند. علاوه بر این، خود مدیریتی به شما از لحاظ حریم خصوصی کنترل بیشتری بر دارایی‌هایتان می‌دهد. مدیریت شخصی به شما کنترل بیشتری بر دارایی‌ها و مدیریت آن‌ها می‌دهد. آیا رمزنگاری برای این کار ساخته نشده است؟

به طور خلاصه، خودکنترلی برای هر کسی در صنعت ارزهای دیجیتال ضروری است. افراد و موسسات می توانند دارایی های دیجیتال و کلیدهای خصوصی خود را مدیریت کنند تا از امنیت و انعطاف پذیری دارایی های خود اطمینان حاصل کنند. خود حضانت استقلال و آزادی بر دارایی های شما را فراهم می کند و در عین حال بسیاری از خطرات مرتبط با راه حل های حضانت را حذف می کند. همانطور که ما صحبت می کنیم، پذیرش انبوه وجود دارد و خود مدیریتی در حال تبدیل شدن به یک موضوع مهم برای افراد و موسسات است.

رهبر فکری DLT، فناوری، امور مالی، مقررات، کارآفرینی و تجارت. مدیرعامل بانک اجتماعی


این مقاله از طریق حلقه نوآوری Cointelegraph منتشر شده است. حلقه نوآوری کوین تلگراف یک سازمان تأیید شده متشکل از مدیران ارشد و کارشناسان در صنعت فناوری بلاک چین است که از طریق قدرت ارتباط، همکاری و رهبری فکری در حال ساختن آینده هستند. نظرات بیان شده لزوما منعکس کننده نظرات Cointelegraph نیست.

درباره حلقه نوآوری Cointelegraph بیشتر بدانید و ببینید آیا واجد شرایط هستید یا خیر

نویسنده: John Wingate

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا