🚨 اخبار ارز دیجیتال

SEC دوباره فهرست ETF بیت کوین ARK 21Shares را رد کرد

حامیان صندوق استدلال کردند که توافقنامه اشتراک نظارت فعلی با CME برای محافظت از سرمایه گذاران کافی است.

طبق بیانیه ۲۶ ژانویه کمیسیون بورس و اوراق بهادار، SEC مجدداً پیشنهاد فهرست کردن ETF بیت کوین سهام ARK 21 در بورس Cboe BZX را رد کرده است. SEC پیشنهاد مشابهی را در آوریل ۲۰۲۲ رد کرد.

ETF پیشنهادی، در صورت تایید، به طور مشترک توسط Kathy Wood’s Ark Investment Management و ۲۱Shares مدیریت می شد. هدف صندوق پیشنهادی این بود که به سرمایه گذاران اجازه دهد در معرض قیمت بیت کوین در بازار سهام تنظیم شده قرار بگیرند.

صرافی Cboe BZX در ابتدا به دنبال فهرست کردن ETF در ژوئن ۲۰۲۱ بود. پس از اینکه اولین درخواست ما در سال ۲۰۲۲ رد شد، مجدداً درخواست دادیم و برای اخذ تأییدیه برای صندوق مورد بحث قانونی جدید قرار گرفتیم.

بورس اوراق بهادار Cboe BZX در دومین پرونده خود در ماه مه ۲۰۲۲ ادعا کرد که “قراردادهای نظارتی جامع با بازارهای تنظیم شده با اندازه قابل توجهی” دارد که می تواند از دستکاری قیمت ها جلوگیری کند. بنابراین، ETF بیت کوین ARK 21Shares باید در صرافی ها فهرست شود. بر اساس این پرونده، قرارداد به اشتراک گذاری نظارت با بورس کالای شیکاگو (CME) است، جایی که قراردادهای آتی بیت کوین معامله می شود.

این برنامه همچنین ادعا کرد که بیشتر بازارهای نقدی ارز و کالا تنظیم نشده است، اما این به طور کلی به این معنی نیست که درخواست صرفاً به همین دلیل رد می شود.

مربوط: مدیر عامل Grayscale: رویکرد “یک بعدی” SEC پیشرفت را کند می کند

SEC در پاسخ خود این استدلال ها را رد کرد. از آنجایی که فقط قراردادهای آتی بیت کوین در CME معامله می شود، اعلام کرد که توافقنامه اشتراک نظارت بین بورس Cboe BZX و CME برای اسپات بیت کوین اعمال نمی شود.

SEC همچنین استدلال کرد که لازم نیست یک توافقنامه اشتراک نظارت داشته باشیم، اما در صورت عدم وجود چنین توافقی، این صرافی “اقدامات دیگری برای جلوگیری از رفتارها و شیوه های تقلبی و فریبکارانه دارد.” گفت که به ETF اجازه نمی دهد. فهرست شود زیرا بورس این نکته را ثابت نکرده است.

SEC تاکنون لیست ETF های بیت کوین در صرافی ها را تایید نکرده است. Grayscale Investment Trust به دنبال تبدیل بیت کوین تراست خود به بیت کوین ETF نقطه ای است و از SEC به دلیل رد این پیشنهاد شکایت می کند. بحث شفاهی در پرونده Grayscale برای مارس ۲۰۲۳ برنامه ریزی شده است.نویسنده: Tom Blackstone

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا