اخبار ارز دیجیتال

قاضی ایالات متحده می گوید که SEC مجاز به مجازات مشاوران وویجر به دلیل توکن های ورشکستگی نیست


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

SEC ادعا می‌کند که تراکنش‌هایی که شامل توزیع مجدد وجوه به دارندگان حساب Voyager آسیب‌دیده هستند، قوانین اوراق بهادار ایالات متحده را آغاز می‌کنند.

مایکل وایلز، قاضی ورشکستگی می گوید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) نمی تواند مدیرانی را که در Voyager Digital درگیر هستند، جریمه کند، در صورتی که این شرکت در نهایت برای کمک به بازپرداخت مشتریان آسیب دیده، توکن های ورشکستگی صادر کند.

نظرات وایلز در 6 مارس، سومین روز جلسات استماع در مورد برنامه های Voyager برای صدور توکن های بازپرداخت و فروش 1 میلیارد دلار دارایی به Binance.US منتشر شد.

SEC قبلاً استدلال می کرد که در حالی که Binance.US یک بورس اوراق بهادار غیرقانونی را اداره می کند، توکن بازپرداخت یک عرضه اوراق بهادار ثبت نشده است.

در یک بیانیه تکمیلی اعتراض به حمایت‌های قانونی، این سازمان گفت که آژانس‌های ایالات متحده، از جمله SEC، نمی‌توانند «هیچ ادعایی علیه هیچ فردی به دلیل یا در ارتباط با یک معامله تجدید ساختار» مطرح کنند.

اساساً، این بدان معنی است که اگر مدیران اجرایی و مشاوران بازسازی درگیر در ورشکستگی وویجر، طرح ورشکستگی را اجرا کنند، تا زمانی که توسط دادگاه تأیید شود، از شکایت در امان خواهد ماند.

اعتراض تکمیلی SEC در 6 مارس به طرح تجدید ساختار فصل 11 وویجر. منبع: Strett.

اگرچه SEC این مفاد را “غیر عادی” و “به شدت نامناسب” توصیف کرد، وایلز گفت که اعطای چنین اختیاراتی به SEC “بار سنگینی بر سر هر کسی که سعی در انجام این معامله دارد می‌اندازد.” او توضیح داد. به شرح زیر گزارش دهید:

پرونده های ورشکستگی و رسیدگی های دادگاه با چنین پیشنهادی چگونه کار می کند؟

با این حال، ترز شوئر، وکیل SEC، استدلال کرد که حمایت های قانونی آنقدر گسترده است که کارمندان و وکلای وویجر مجاز به نقض قوانین اوراق بهادار هستند. به گزارش بلومبرگ، وکلای وویجر پس از بحث و گفتگو موافقت کردند که دامنه آزادی قانونی را محدود کنند.

مربوط: قربانیان وویجر از متولیان امر می خواهند که کنترل اموال را در دست بگیرند

پلتفرم معاملاتی در تاریخ 5 ژوئیه رسماً اعلام ورشکستگی کرد تا شرکت را سازماندهی کند و به بیش از 100000 مشتری خود “ارزش را برگرداند”.

دادگاه در حال بررسی یک طرح بازسازی است که اولین بار در 19 دسامبر اعلام شد تا وویجر را از ورشکستگی فصل 11 خارج کند.

بر اساس این طرح، صرافی ارزهای دیجیتال Binance.US دارایی ها را به مبلغ 1.02 میلیارد دلار خریداری خواهد کرد. این همان چیزی بود که وویجر در آن زمان گفت گزینه ای بود که نشان دهنده “بالاترین و بهترین پیشنهاد برای ملک” بود.

SEC با فروش 22 فوریه مخالفت کرد و استدلال کرد که جنبه های طرح تجدید ساختار می تواند قوانین اوراق بهادار را نقض کند. رگولاتور سپس در جلسه دادگاه در 2 مارس به دلیل دلایل مبهم برای اعتراض مورد انتقاد قرار گرفت.

پرونده دادگاه به تاریخ 28 فوریه نشان داد که 97٪ از 61300 دارنده حساب Voyager که در رای گیری شرکت کردند، موافق طرح بازسازی فعلی Binance.US بودند.

دارندگان حساب ادعای نتایج رای گیری را دارند: منبع: Stretto.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا