اخبار ارز دیجیتال

تلاش SEC برای رهگیری پیشنهاد بررسی ETF بیت کوین در مقیاس خاکستری

SEC در تلاش است تا پس از رد یک صندوق پیشنهادی مبادله بیت کوین، درخواست تجدید نظر Grayscale Investments را مسدود کند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال انجام اقدامات بیشتر برای جلوگیری از تلاش‌های Grayscale Investments برای راه‌اندازی صندوق قابل معامله در بورس بیت‌کوین (ETF) است. Grayscale یک چالش قانونی را برای دستور انکار SEC در مورد محصول پیشنهادی خود در ژوئن 2022 آغاز کرده است.

در خلاصه ای 73 صفحه ای که در 9 دسامبر در دادگاه استیناف ناحیه کلمبیا ایالات متحده ثبت شد، SEC ممنوعیت اولیه درخواست Grayscale برای تبدیل تراست های موجود بیت کوین به ETF بیت کوین را صادر کرد. دلیل این تصمیم را نشان می دهد.

SEC به دنبال مدار DC برای رد درخواست تجدید نظر Grayscale است که ادعا می کند صندوق پیشنهادی به طور قابل توجهی با ETF های آتی تایید شده قبلی متفاوت است.

Grayscale استدلال می کند که دستور عدم تایید SEC قانون رویه اداری را که دستورالعملی برای سازمان های فدرال ایالات متحده برای تنظیم و صدور مقررات است، نقض می کند. این صندوق سرمایه گذاری به تایید قبلی SEC برای فهرست کردن و معامله قراردادهای آتی بیت کوین اشاره کرد.

مرتبط: هنگامی که با SEC به دلیل رد ETF بیت کوین مخالفت می کند، Grayscale اولین بار شلیک می کند

SEC با این نکته مخالفت کرد و اشاره کرد که محصولات قبلاً تأیید شده فقط شامل قراردادهای آتی است که در بورس کالای شیکاگو (CME) معامله می شوند. این بورس در کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) ثبت شده است و طبق SEC تحت “نظارت قوی” عمل می کند.

قانون‌گذاران بر این باورند که بازار نقدی بیت‌کوین در مقایسه با سایر ابزارهای سرمایه‌گذاری، پراکنده و غیرقابل تنظیم است. Grayscale همچنین استدلال می کند که در ارائه یک استدلال حمایتی که نظارت CME بر معاملات آتی “به اندازه کافی تقلب و دستکاری را که بازار بیت کوین را هدف قرار می دهد، شناسایی و جلوگیری می کند” شکست خورد.

از سوی دیگر، Grayscale استدلال می کند که SEC در توجیه رفتار متفاوت با معاملات آتی بیت کوین و شناسایی محصولات معامله شده در مبادلات بیت کوین شکست خورده است و دستور انکار نظارتی را تبعیض آمیز و برای سرمایه گذاران مضر می داند.

Grayscale Bitcoin Trust از سال 2013 فعال است و سهام این صندوق را به سرمایه گذاران معتبر ارائه می دهد. این صندوق در بیت کوین سرمایه گذاری می کند و بدون نیاز به خرید، مدیریت یا نگهداری مستقیم بیت کوین، به سرمایه گذاران در معرض ارزهای رمزنگاری شده در قالب اوراق بهادار قرار می گیرد.

Grayscale از سال 2016 در حال بررسی تبدیل این صندوق به ETF بوده است. با تکرار دلایل این اقدام برای شروع یک نبرد قانونی با SEC، ETF دسترسی گسترده تری به BTC و سرمایه گذاری در آن فراهم می کند. او گفت که حفاظت از خانه را تقویت می کند.

نویسنده: Gareth Jenkinson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا