اخبار ارز دیجیتال

SEC علیه حسابرسان FTX شکایت می کند

SEC ادعا می کند که پراگر متیس، یک شرکت حسابداری وابسته به صرافی ارزهای دیجیتال FTX، که در سال ۲۰۲۱ اعلام ورشکستگی کرد، صدها تخلف مربوط به استقلال حسابرس را مرتکب شده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه شرکت حسابداری که قبلا خدماتی را به صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX ارائه می کرد، اقدام قانونی کرده است.

طبق بیانیه ۲۹ سپتامبر، SEC ادعا کرد که Prager Metis به ارائه خدمات حسابداری که در صنعت ممنوع است ادامه داد و بنابراین خدمات حسابرسی را بدون حفظ استقلال لازم به FTX ارائه کرد.

SEC ادعا می کند که این فعالیت ها تقریباً سه سال طول کشیده است.

همانطور که در شکایت ما گفته شد، برای نزدیک به سه سال، ممیزی‌ها، بررسی‌ها و بررسی‌های پراگر نتوانست این اصول اساسی را رعایت کند. این یادآوری مهمی از اهمیت حیاتی حفاظت از خانه است.

اگرچه به خود FTX به صراحت اشاره نشده است، اما در این گزارش به “صدها” نقض استقلال حسابرس اشاره شده است.

علاوه بر این، پرونده های قبلی دادگاه اشاره کرد که گروه FTX به نظر می رسد از متیس خواسته است FTX US و FTX را در مقطعی در سال ۲۰۲۱ ممیزی کند. FTX در نوامبر ۲۰۲۲ ورشکست شد.

این پرونده استدلال می‌کرد که با توجه به انتشار نتایج حسابرسی قبلی FTX توسط Bankman Freed، متیس باید می‌دانست که نتایج توسط FTX برای بهبود اعتماد عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مطالب مرتبط: دادستان ها می گویند که درخواست موسس FTX برای آزادی موقت باید رد شود

نگرانی در مورد اطلاعات مندرج در صورتهای مالی قبلا گزارش شده است.

در ۲۵ ژانویه، جان ری، مدیر عامل فعلی FTX به دادگاه ورشکستگی گفت که “نگرانی های جدی در مورد اطلاعات ارائه شده در این صورت های مالی حسابرسی شده دارد.”

علاوه بر این، سناتور الیزابت وارن و ران وایدن نگرانی هایی را در مورد بی طرفی این شرکت مطرح کرده اند و ادعا می کنند که این شرکت به عنوان صدایی برای صنعت کریپتو عمل می کند.

در همین حال، شرکت های حقوقی ارائه دهنده خدمات به FTX اخیراً تحت نظارت بیشتر قرار گرفته اند.

شاکیان در دادگاهی در ۲۱ سپتامبر استدلال کردند که Fenwick & West می‌تواند مسئول شناخته شود زیرا خدماتی که طبق گزارش‌ها به FTX ارائه می‌کرده است.

با این حال، Fenwick & West رد می‌کند که می‌توان آن را مسئول دانست زیرا خارج از محدوده نمایندگی مشتری خود است.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Ciaran Lyons
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا