🚨 اخبار ارز دیجیتال

دعوی SEC ادعا می کند Binance.US و Changpeng Zhao “وجوه مشتری را در معرض خطر جدی قرار می دهند”


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

یکی از آخرین اسناد ثبت شده توسط SEC در شکایت خود علیه بایننس می گوید که میلیاردها دلار وجوه مشتری در “رحمت” مدیر عامل Binance Changpeng Chao است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اسناد جدیدی را در شکایت خود علیه Binance US ارائه کرده است که ادعا می کند وجوه سرمایه گذار در معرض خطر است.

در پرونده ای که در ۵ ژوئن ثبت شد، رگولاتور گفت که متهمان، از جمله مدیر عامل بایننس ژائو چانگ پنگ و هولدینگ بایننس، “چند میلیارد دلار آمریکا داشته اند در حالی که دارایی های سرمایه گذاران را در معرض خطر جدی قرار داده اند.”

علاوه بر این، متهمان “تلاش عمدی” را برای فرار از نظارت نظارتی ایالات متحده در حالی که خدمات مرتبط با اوراق بهادار به کاربران آمریکایی ارائه می دادند، انجام دادند.

“[This] امنیت میلیاردها دلار سرمایه سرمایه گذاران ایالات متحده در معرض خطر قرار خواهد گرفت و آنها را در اختیار Binance و Chao قرار خواهد داد. “

CNBC گزارش می دهد که رقم SEC به ۲.۲ میلیارد دلار می رسد.

در این پرونده نمونه‌هایی از میلیاردها دلار وجوه مشتری از هر دو پلتفرم بایننس ذکر شده است که در حساب‌هایی که توسط یک «نهاد مدیریت شده ژائو» به‌عنوان Merit Peak Limited اداره می‌شوند، «ترکیب» شده‌اند.

بعداً اعلام شد که وجوه به یک شخص ثالث «به وضوح در ارتباط با» خرید و فروش دارایی‌های کریپتو منتقل شده است.

مربوط: Gensler از SEC ادعا می کند که “شباهت” بین Binance و FTX وجود دارد، هیچ کدام مورد پیگرد قانونی قرار نگرفتند.

به گفته رگولاتور، این ترتیب به ژائو “آزادی حکومت” بر میلیاردها دلار دارایی سپرده شده در پلتفرم Binance.US می دهد و “اطمینان حاصل می کند که دارایی ها به درستی محافظت می شوند.” به هیچ وجه نظارت یا کنترل نمی شود.

در زمان نگارش این مقاله، Binance.US بیان می‌کند که وجوه کاربران در پلتفرم خود “ایمن نگه داشته می‌شوند” در حالی که SEC تلاش می‌کند دارایی‌های خود را مسدود کند.

در ۶ ژوئن، رگولاتورهای ایالات متحده دستور منع بایننس را به دلیل سوء استفاده از وجوه کاربران و عملکرد اوراق بهادار ثبت نشده ارائه کردند. توقیف دارایی ها یکی از اقدامات درخواست شده در این طرح بود.

آخرین شکایت SEC علیه بایننس، و همچنین شکایت علیه کوین بیس، منجر به برچسب گذاری حداقل ۶۷ ارز دیجیتال به عنوان اوراق بهادار توسط رگولاتورها شده است. این بر بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار توکن در بازار تأثیر می گذارد.

مجله: Tornado Cash 2.0: مسابقه ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونی

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا