اخبار ارز دیجیتال

SEC رکورد 279 میلیون دلار جایزه افشاگر را صادر کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رقم 279 میلیون دلاری در مجموع بالاتر از همه جوایز افشاگران صادر شده در سال 2022 است و SEC در سال گذشته 229 میلیون دلار را در 103 جایزه توزیع کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بزرگترین جایزه افشاگر 279 میلیون دلاری خود را صادر کرد.

SEC معمولاً جوایزی از 10٪ تا 30٪ از جریمه های بیش از 1 میلیون دلار صادر می کند. برای دریافت چنین حکمی، افشاگر باید اطلاعاتی را ارائه کند که مستقیماً به SEC در اعمال موفقیت آمیز اقدامات اجرایی در مورد خاص کمک کند.

در بیانیه 5 ماه مه، SEC اعلام کرد که 279 میلیون دلار اعطا شده به یک افشاگر ناشناس بیش از دو برابر بالاترین رقم تاریخ اکتبر 2020 با 114 میلیون دلار مزرعه برنج است.

شایان ذکر است، رقم 279 میلیون دلاری که در این مورد اخیر اعطا شده است، از تمام جوایز افشاگران صادر شده در کل سال 2022 فراتر رفته است، به طوری که SEC در 103 جایزه در سال گذشته، 229 میلیون دلار اهدا کرد.

مدیر اجرایی SEC Gurbir S. Grewal گفت: “اندازه جایزه امروز بزرگترین در تاریخ برنامه ما است و نه تنها افشاگران را تشویق می کند تا اطلاعات دقیقی در مورد نقض قوانین اوراق بهادار ارائه دهند، بلکه نشان دهنده موفقیت باورنکردنی برنامه افشاگران ما است.”

این جوایز توسط صندوق حمایت از سرمایه گذاران ایجاد شده توسط کنگره ارائه می شود. این بودجه با جمع آوری جریمه های مالی پرداخت شده به SEC توسط ناقضان قانون اوراق بهادار تامین می شود و از وجوه بدهکار به سرمایه گذاران آسیب دیده نیست.

در این شرایط، SEC نه موارد خاص مربوط به حکم افشاگر را ذکر خواهد کرد و نه نامی برای محافظت از حریم خصوصی افشاگر.

به این ترتیب، مشخص نیست که آیا این مربوط به نقض عمده اوراق بهادار از بخش کریپتو یا وال استریت است یا خیر.

در مورد افشاگران، SEC خاطرنشان کرد که آنها به ارائه اطلاعات مهم در مورد مواردی که SEC قبلاً روی آنها کار می کند کمک کردند.

کرئولا کلی، رئیس دفتر افشاگر SEC گفت: “حمایت مستمر افشاگر، از جمله مصاحبه های متعدد و ارسال های کتبی، برای موفقیت این اقدامات بسیار مهم بود.”

وی افزود: «در حالی که اطلاعات افشاگر کمیسیون را وادار به آغاز تحقیقات نکرد، اطلاعات آنها دامنه تخلفاتی را که تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، گسترش داد.

مربوط: SEC 10 روز فرصت داد تا به شکایت Coinbase پاسخ دهد: مشاور عمومی

برنامه تشویقی افشاگران SEC بر اساس قانون اصلاحات و حمایت از مصرف کننده وال استریت داد-فرانک که در اواسط سال 2010 توسط رئیس جمهور سابق باراک اوباما امضا شد، ایجاد شد. این قانون به طور همزمان برنامه مشابهی را برای کمیسیون معاملات آتی کالا ایجاد کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟نویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا