اخبار ارز دیجیتال

SEC رکورد ۲۷۹ میلیون دلار جایزه افشاگر را صادر کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

رقم ۲۷۹ میلیون دلاری در مجموع بالاتر از همه جوایز افشاگران صادر شده در سال ۲۰۲۲ است و SEC در سال گذشته ۲۲۹ میلیون دلار را در ۱۰۳ جایزه توزیع کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بزرگترین جایزه افشاگر ۲۷۹ میلیون دلاری خود را صادر کرد.

SEC معمولاً جوایزی از ۱۰٪ تا ۳۰٪ از جریمه های بیش از ۱ میلیون دلار صادر می کند. برای دریافت چنین حکمی، افشاگر باید اطلاعاتی را ارائه کند که مستقیماً به SEC در اعمال موفقیت آمیز اقدامات اجرایی در مورد خاص کمک کند.

در بیانیه ۵ ماه مه، SEC اعلام کرد که ۲۷۹ میلیون دلار اعطا شده به یک افشاگر ناشناس بیش از دو برابر بالاترین رقم تاریخ اکتبر ۲۰۲۰ با ۱۱۴ میلیون دلار مزرعه برنج است.

شایان ذکر است، رقم ۲۷۹ میلیون دلاری که در این مورد اخیر اعطا شده است، از تمام جوایز افشاگران صادر شده در کل سال ۲۰۲۲ فراتر رفته است، به طوری که SEC در ۱۰۳ جایزه در سال گذشته، ۲۲۹ میلیون دلار اهدا کرد.

مدیر اجرایی SEC Gurbir S. Grewal گفت: “اندازه جایزه امروز بزرگترین در تاریخ برنامه ما است و نه تنها افشاگران را تشویق می کند تا اطلاعات دقیقی در مورد نقض قوانین اوراق بهادار ارائه دهند، بلکه نشان دهنده موفقیت باورنکردنی برنامه افشاگران ما است.”

این جوایز توسط صندوق حمایت از سرمایه گذاران ایجاد شده توسط کنگره ارائه می شود. این بودجه با جمع آوری جریمه های مالی پرداخت شده به SEC توسط ناقضان قانون اوراق بهادار تامین می شود و از وجوه بدهکار به سرمایه گذاران آسیب دیده نیست.

در این شرایط، SEC نه موارد خاص مربوط به حکم افشاگر را ذکر خواهد کرد و نه نامی برای محافظت از حریم خصوصی افشاگر.

به این ترتیب، مشخص نیست که آیا این مربوط به نقض عمده اوراق بهادار از بخش کریپتو یا وال استریت است یا خیر.

در مورد افشاگران، SEC خاطرنشان کرد که آنها به ارائه اطلاعات مهم در مورد مواردی که SEC قبلاً روی آنها کار می کند کمک کردند.

کرئولا کلی، رئیس دفتر افشاگر SEC گفت: “حمایت مستمر افشاگر، از جمله مصاحبه های متعدد و ارسال های کتبی، برای موفقیت این اقدامات بسیار مهم بود.”

وی افزود: «در حالی که اطلاعات افشاگر کمیسیون را وادار به آغاز تحقیقات نکرد، اطلاعات آنها دامنه تخلفاتی را که تحت پیگرد قانونی قرار گرفتند، گسترش داد.

مربوط: SEC 10 روز فرصت داد تا به شکایت Coinbase پاسخ دهد: مشاور عمومی

برنامه تشویقی افشاگران SEC بر اساس قانون اصلاحات و حمایت از مصرف کننده وال استریت داد-فرانک که در اواسط سال ۲۰۱۰ توسط رئیس جمهور سابق باراک اوباما امضا شد، ایجاد شد. این قانون به طور همزمان برنامه مشابهی را برای کمیسیون معاملات آتی کالا ایجاد کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری – آیا رئیس SEC گری جنسلر قدرت تصمیم گیری نهایی را دارد؟نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا