اخبار ارز دیجیتال

Gensler از SEC ادعا می کند که “شباهت” بین Binance و FTX وجود دارد، هیچ کدام مورد پیگرد قانونی قرار نگرفتند.

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

تعدادی از اعضای جامعه ارزهای دیجیتال خاطرنشان کردند: «همه شرکت های بزرگ به جز FTX توسط SEC مورد شکایت قرار می گیرند.

رئیس کمیسیون اوراق بهادار ایالات متحده به “شباهت” بین صرافی ارزهای دیجیتال بایننس و صرافی ناموفق FTX اشاره کرده است و پیشنهاد می کند که آنها از شرکت های خواهر برای انتقال وجوه استفاده کرده اند.

گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در تاریخ 6 ژوئن مصاحبه ای با بلومبرگ انجام داد و به اتهامات کلاهبرداری و دستکاری توسط FTX در مورد شرکت خواهر Alameda Research، از جمله موسس سام بانکمن، اشاره کرد.» اشاره شد که آقای فرید در این فیلم ایفا کرده است. FTX نیز گنجانده شده بود.

گری جنسلر از SEC با دیوید وستین از بلومبرگ صحبت می کند.منبع: بلومبرگ

او گفت: «یک مدل کسب‌وکار در صنعت مالی وجود دارد که توانایی‌هایی را که ما در جای دیگری ندیده‌ایم یا ندیده‌ایم، ترکیب و ترکیب می‌کند.

در 5 ژوئن، SEC در مجموع 13 شکایت علیه Binance تنظیم کرد. یکی از ادعاهای مطرح شده در دادخواست ادعا می کند که وجوه Binance و Binance.US در حساب های مدیریت شده توسط Merit Peak Limited مربوط به Changpeng Zhao ترکیب شده است.

اتهام دیگری حاکی از آن است که Binance.US در حال انجام معاملات شستشو از طریق «سیگما چین، یک شرکت تجاری پیشرو در بازار خصوصی» متعلق به ژائو بوده است.

“پلتفرم پشت پلت فرم، کارآفرینان” […] آنها از طریق سازمان خواهر خود، یک صندوق تامینی، به دنبال ایجاد ثروت برای خود و سرمایه گذاران خود از طریق تجارت با مشتریان هستند.”

پس دعوای FTX کجا رفت؟

مصاحبه اخیر ممکن است به بحث های جاری در توییتر دامن بزند: چرا SEC از FTX شکایت نمی کند؟

برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل، در تاریخ 6 ژوئن توییت کرد: گفت مجموعه ای از شکایت های اخیر تلاشی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای «نور زدن» روی «نابودی FTX» است.

دیگران پیشنهاد کردند که کمک های مالی بزرگ FTX به احزاب سیاسی و لابی های مکرر بانکمن-فرید در واشنگتن دی سی در گذشته نیز ممکن است نقش داشته باشد.

در همین حال، مارکوس تیلن، رئیس تحقیقات و استراتژی در ماتریکسپورت و نویسنده کتاب بعدی، کریپتو تایتان ها شما دیدگاه متفاوتی ارائه کردید. او به کوین تلگراف توضیح داد که ارز دیجیتال FTX به عنوان یک تهدید بزرگ برای ثبات مالی ایالات متحده دیده نمی شود.

او گفت که سقوط سه بانک بزرگ در سال جاری خلاف این را ثابت کرد.

تیلن گفت: «در ابتدا، تعمیر یا توقف راه آهن رمزنگاری یک اولویت نبود. مردم پس از FTX متوجه شدند که در واقع میلیاردها دلار خواهد بود.

تیلن همچنین معتقد است برای کسانی که مشکلات FTX را پیش‌بینی نکرده‌اند، از جمله قانون‌گذاران، مفهوم «خجالت» وجود دارد.

مربوط: Binance.US می گوید وجوه کاربر “ایمن می ماند” زیرا SEC تلاش می کند دارایی ها را مسدود کند

می توانید استدلال کنید که آنها کمی خجالت می کشند، بنابراین ما باید دو برابر شویم تا واقعاً از آن فاصله بگیریم.

لازم به ذکر است که SEC شکایتی علیه خود صرافی FTX اعلام نکرده است، اما تنظیم کننده ها موسسان و مدیران سابق آن را متهم کرده اند.

اینها شامل سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، کارولین الیسون مدیر عامل سابق تحقیقات Alameda، گری وانگ یکی از بنیانگذاران سابق FTX، و نیشاد سینگ مدیر سابق مهندسی FTX هستند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با SEC تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.

مجله: بیت کوین در یک وعده “صفر خالص” و یک مسیر برخورد استنویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا