اخبار ارز دیجیتال

Gensler از SEC دوباره موظف به استماع مجلس در مورد راهنمایی نگهداری ارز مجازی خواهد شد

بولتن 121 حسابداری کارکنان بحث برانگیز SEC از زمان انتشار آن در مارس 2022 همواره مورد انتقاد قرار گرفته است.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در جریان جلسه استماع کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان در 27 سپتامبر گفت که از شهادت دادن در مقابل این کمیته لذت می برد. او در آن روز بیش از چهار ساعت وقت صرف کرد که بیشتر آن صرف انتقاد از سیاست‌ها و اقدامات آژانسش شد.

در میان لیست طولانی شکایات، یکی از متمرکزترین آنها، سؤال نماینده مایک فلود در مورد گزارش حسابداری کارکنان SEC (SAB) 121 بود که در مارس 2022 صادر شد. SAB با حسابداری و افشای دارایی‌های رمزنگاری تحت مدیریت شرکت‌های عمومی، مانند شرکت‌های فهرست‌شده مرتبط بود. به عنوان بانک ها و پلتفرم هایی مانند Robinhood و Coinbase.

آقای فلود شهادت کمیته قبلی آقای گنسلر مبنی بر اینکه SEC قبل از صدور SAB با تنظیم‌کننده‌های محتاطانه مشورت نکرده بود، تایید کرد. فلود ادامه داد که هیئت استانداردهای حسابداری مالی (FASB)، یک سازمان خصوصی که استانداردهای مربوط به اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری (GAAP) را صادر می کند، همچنین چیزی در رابطه با نگهداری دارایی های دیجیتال صادر نکرده است. در عوض، FASB استانداردهای حسابداری دارایی دیجیتال را در ماه می 2022 به دنبال صدور SAB 121 به دستور کار خود اضافه کرد.

گری جنسلر، رئیس SEC در برابر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان شهادت می دهد.منبع: کانال یوتیوب GOPFinancial Services

Gensler در یک جلسه قبلی گفت که SAB 121 راهنمایی برای اعمال الزامات موجود تحت قوانین SEC ارائه می دهد، اما Flood به او یادآوری کرد. الزامات چیست؟ سیل پرسید. جنسلر پاسخ داد که از سال 2009 قوانینی در رابطه با حفظ دارایی های دیجیتال توسط مشاوران سرمایه گذاری وجود دارد و آژانس “تصمیم نهایی را در مورد دلالان با هدف ویژه انجام داده است.” او ظاهراً به قوانین SEC که در آوریل 2021 تصویب شد اشاره می کرد.

Flood پاسخ داد: “هیچ قانون SEC در مورد کتاب ها وجود نداشت که به طور مستقیم به موضوع نگهداری دارایی های دیجیتالی بپردازد.” وی افزود: قوانین نگهداری از جمله نگهداری دارایی های دیجیتال در فوریه 2023 پیشنهاد شد و هنوز نهایی نشده است.

“در زمان انتشار این بولتن، هیچ اقدامی از سوی FASB یا قوانینی توسط SEC در مورد این موضوع وجود نداشت. […] توجیه SEC برای صدور بولتن بر اساس دستورالعمل های حسابداری بود که در زمان انتشار وجود نداشت. ”

فلود گفت که SEC یا می‌دانست و به نحوی این دستورالعمل را منتشر می‌کرد که هیچ توجیه قوی برای انتشار آن در بولتن وجود ندارد، یا آن را به اشتباه منتشر کرد.

مرتبط: مدیر عامل Coinbase می گوید که وجوه در میان نگرانی های محافظت از ورشکستگی امن هستند

SAB 121 مستلزم افشای خطرات فنی، قانونی و نظارتی مرتبط با نگهداری دارایی های دیجیتال است. از همان ابتدا با مخالفت هایی مواجه شد. هیستر پیرس، کمیسر کمیسیون بورس و اوراق بهادار، در همان روز انتشار گزارش، پاسخی انتقادی صادر کرد. پنج سناتور، از جمله سینتیا لومیس، مدافع ارزهای دیجیتال، در ماه ژوئن نامه‌ای به Gensler ارسال کردند و SAB را «مقرراتی که به عنوان راهنمایی کارکنان پنهان شده است» نامیدند. Lummis و رئیس کمیته پاتریک مک‌هنری در ماه مارس نامه جداگانه‌ای به تنظیم‌کننده محتاطانه ارسال کردند و استدلال کردند که SAB منافع دارندگان کریپتو را بیشتر از قبل از انتشار در معرض خطر قرار می‌دهد.

روز قبل، چهار عضو کمیته خدمات مالی، فلود، ویلی نیکل، تام ایمر و ریچی تورس، نامه‌ای به جنسلر ارسال کردند و از او خواستند که صندوق قابل معامله در بورس اسپات بیت‌کوین را تأیید کند. این موضوع در جلسه استماع با جزئیات چندانی پیگیری نشد.

جنسلر به نیکل گفت که SEC پس از اینکه شرکت در اعتراض به تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار مبنی بر رد درخواست آن برای ETF بیت کوین برنده شد، همچنان در حال ارائه مشاوره به پرونده Grayscale است. وارن دیویدسون، عضو کمیته، ابراز نگرانی کرد که با توجه به تصمیم Grayscale، SEC برنامه‌های بیت‌کوین نقطه‌ای را به ترتیبی که دریافت می‌کنند تایید نمی‌کند. جنسلر پاسخ داد که این برنامه هنوز “در حال بررسی فعال است.”

آقای Emmer از آقای Gensler انتقاد کرد و استدلال کرد که او در صنعت مالی منصف نیست. تورس با جنسلر بر سر تفسیر آزمون هوی مذاکره کرد.

مجله: مقررات رمزنگاری: آیا رئیس SEC، گری جنسلر، حرف آخر را می‌زند؟


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا