اخبار ارز دیجیتال

گری جنسلر از SEC معتقد است که هوش مصنوعی می‌تواند اجرای آن را افزایش دهد

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جنسلر نظارت بر بازار و سه مورد دیگر را که در آن کارکنان تنظیم کننده اوراق بهادار می توانند از استفاده بیشتر از هوش مصنوعی بهره مند شوند، برجسته کرد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، معتقد است که کارکنان این آژانس می توانند از استفاده بیشتر از هوش مصنوعی بهره مند شوند.

در یک سخنرانی در باشگاه مطبوعات ملی در 17 ژوئیه، گنسلر سکوت خود را در مورد حکم اخیر دادگاه ریپل شکست و پتانسیل هوش مصنوعی را که می‌تواند به تنظیم‌کننده‌ها در نقش نظارت بر اوراق بهادار کمک کند، برجسته کرد. در اینجا چند نمونه استفاده آورده شده است.

او گفت: «ما در SEC نیز می‌توانیم از استفاده بیشتر کارکنان خود از هوش مصنوعی در نظارت بر بازار، بررسی افشا، آزمایش، اجرا و تحلیل اقتصادی بهره ببریم.

گنسلر رئیس SEC در حال سخنرانی در باشگاه مطبوعات ملی در 17 ژوئیه. منبع: SEC

SEC حداقل 54 شرکت ارزهای دیجیتال را بین سال های 2018 تا نیمه اول سال 2023 اجرا کرده است. این نرخ های اعدام به دنبال ورشکستگی FTX در ماه نوامبر افزایش چشمگیری یافت.

جنسلر درباره نحوه استفاده آژانس از هوش مصنوعی توضیحی نداد، اما رئیس SEC از این فناوری و تأثیر مثبت بالقوه آن بر نوع بشر در بازارهای مالی قدردانی کرد.

“هوش مصنوعی فرصت‌های عظیمی را برای بشریت از پزشکی گرفته تا علم و امور مالی ارائه می‌کند. وقتی ماشین‌ها تشخیص الگو را به دست می‌گیرند، به‌ویژه زمانی که در مقیاس انجام شود، می‌تواند منجر به کارایی بزرگ در سراسر اقتصاد شود.”

جنسلر افزود: “من معتقدم که این انقلابی ترین فناوری زمان ما، در کنار اینترنت و تولید انبوه خودروها است.”

جنسلر می گوید مشکلات هوش مصنوعی همچنان پابرجاست

علیرغم احساسات مثبت کلی، جنسلر تاکید کرد که بسیاری از سیستم‌های هوش مصنوعی مملو از تعصب و فریب هستند، حقوق حریم خصوصی را نقض می‌کنند و باعث تضاد منافع متعددی می‌شوند.

در مورد موضوع سوگیری، جنسلر گفت برخی از مدل‌های هوش مصنوعی پیش‌بینی‌کننده سوگیری‌های گذشته را منعکس می‌کنند، که دقت سیستم را کاهش می‌دهد و در برخی موارد منجر به پیش‌بینی‌های کاملاً اشتباه می‌شود.

گنسلر تاکید کرد که زمانی که نامه‌های استعفای جعلی ایجاد شده توسط هوش مصنوعی در اینترنت منتشر شد، خودش قربانی اطلاعات نادرست شد.

مربوط: شکست: در دعوی SEC علیه ریپل، قاضی قانون XRP را یک امنیت نیست

جنسلر اضافه کرد که تضاد منافع زمانی رخ می دهد که سیستم های هوش مصنوعی آموزش ببینند تا منافع شرکت را به جای منافع مشتری در نظر بگیرند. او اضافه کرد:

“بنابراین، من از کارکنان SEC می‌خواهم توصیه‌هایی را برای قانون پیشنهادی ارائه دهند تا کمیسیون بهترین راه را برای رسیدگی به چنین تضادهای احتمالی در طیف تعاملات سرمایه‌گذاران در نظر بگیرد. من آن را درخواست کردم.”

او همچنین معتقد است که ظهور برخی از انحصارات هوش مصنوعی می تواند اقتصاد را متزلزل کند و بر «بحران مالی آینده» تأثیر بگذارد.

در مصاحبه بعدی با Yahoo Finance در 17 ژوئیه، Gensler گفت که تنظیم کننده ها علیه مجرمانی که از هوش مصنوعی برای گمراه کردن سرمایه گذاران استفاده می کنند، اقدام خواهند کرد.

او گفت: “تقلب یک کلاهبرداری است. وقتی بازیگران بد سعی می کنند با هوش مصنوعی مردم را فریب دهند، ما نه تنها قدرت پیگیری آن را داریم، بلکه از جانب کنگره نیز وظیفه داریم.”

مجله: AI Eye: “بزرگترین جهش” هوش مصنوعی، ابزارهای جدید جالب، هوش مصنوعی DAO واقعی استنویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا