🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس سابق SEC به افراد با نفوذ در مورد آزار و اذیت به دلیل اصلاح قیمت کریپتو هشدار می دهد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

SEC سرکوب تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال را آغاز کرده است و طی چند سال گذشته چندین جریمه و حکم تعلیق را صادر کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دنبال اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال است که اغلب دیده می‌شوند پروژه‌های تقلبی را تبلیغ می‌کنند و قیمت برخی توکن‌ها را بر اساس توییت‌هایشان دستکاری می‌کنند. جان رید استارک، مدیر سابق SEC در توییتر هشدار داده است که افرادی که چنین تأثیرات رمزنگاری را دارند، آماده مواجهه با آزار و شکنجه هستند.

استارک در توییتی تمام تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی را که پول را به پروژه‌های ارزهای دیجیتال نامرغوب وارد کرده‌اند و اغلب به دستکاری قیمت‌های بازار صعودی کمک می‌کنند، محکوم کرد. او هشدار داد که دوران این تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی به پایان می رسد، با قوانین ضد کلاهبرداری که در مورد هر شکلی از دستکاری قیمت اعمال می شود، خواه اوراق بهادار فهرست شده، اوراق بهادار سهام پنی یا اوراق بهادار رمزنگاری شده باشد.

رئیس سابق SEC توجه را به روش‌های گستاخانه و متکبرانه جلب کرد که بسیاری از تأثیرگذاران رسانه‌های اجتماعی باعث ناراحتی قربانیان خود می‌شوند. بیشتر این شیلینگ ها و دستکاری قیمت ها از طریق پلتفرم های رسانه های اجتماعی مانند توییتر، دیسکورد، اینستاگرام و ردیت اتفاق می افتد. استارک خاطرنشان کرد که ماهیت کلاهبرداری اوراق بهادار، بر خلاف سایر اشکال کلاهبرداری که در آن مرتکبین اغلب هویت خود را پنهان می کنند، شناسایی و پیگرد قانونی آن آسان تر می شود.

استارک می‌گوید: «قانون‌گذاران و مجریان قانون می‌توانند به سادگی با روشن کردن رایانه‌هایشان، دنباله‌ای خارق‌العاده، درخشان از شواهد متقاعدکننده و واضح را کشف کنند. این به طناب مجازی تبدیل شده است که بسیاری از دوستان رمزارز ما (و خواهران رمزارز ما) برای حلق آویز کردن خود از آن استفاده می‌کنند. توضیح داد.

استارک در ادامه مثالی از اینفلوئنسر معروف ارزهای دیجیتال فرانسیس سابو را ارائه کرد که در یک پرونده کلاهبرداری امنیتی ۱۰۰ میلیون دلاری متهم شد و از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی برای دستکاری سهام‌های مورد معامله عمومی استفاده کرد.

مربوط: قاضی پرونده های متعدد سیلورگیت را در مورد مشارکت FTX ادغام می کند

سابو تنها نمونه از تعدادی از مواردی نیست که در آنها مشخص شده است که تأثیرگذاران ارزهای دیجیتال قوانین اوراق بهادار را نقض می کنند. معروف ترین مورد کیم کارداشیان است که به دلیل تبلیغ یک پروژه تقلبی ۱.۲۶ میلیون دلار جریمه شد.

یکی دیگر از اینفلوئنسرهای اصلی که با این قانون مواجه است، Bitboy Crypto است، اینفلوئنسر که به دلیل تبلیغ یک پروژه مشکوک با خشم عمومی عمومی روبرو شده است. یوتیوبر به دلیل تبلیغ اوراق بهادار ثبت نشده مورد شکایت یک میلیارد دلاری قرار گرفت. همچنین در اوایل نوامبر ۲۰۲۲، SEC احضاریه هایی را برای چندین تأثیرگذار برای تبلیغ توکن های HEX، Pulsechain و PulseX صادر کرد.

مجله: پول خود را پس بگیرید: دنیای عجیب دعوای ارزهای دیجیتالنویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا