اخبار ارز دیجیتال

سرکوب بایننس و کوین‌بیس SEC باعث افزایش 444 درصدی حجم معاملات دی‌فای شد.

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

حجم معاملات روزانه در بورس غیرمتمرکز طی دو روز گذشته نزدیک به 800 میلیون دلار افزایش یافت.

میانگین حجم معاملات سه صرافی غیرمتمرکز برتر (DEX) در 48 ساعت گذشته 444 بوده است زیرا سرمایه‌گذاران رمزارز از اقدامات قانونی اخیر علیه صرافی‌های ارزهای دیجیتال Coinbase و Binance توسط رگولاتورهای اوراق بهادار ایالات متحده متحمل شده‌اند. درصد افزایش یافته است.

طبق داده‌های جمع‌آوری شده CoinGecko، Uniswap V3 (اتریوم)، Uniswap V3 (Arbitrum) و Pancakeswap V3 (BSC) 53 درصد از کل حجم معاملات DEX در 24 ساعت گذشته را به خود اختصاص دادند. بیش از 792 میلیون دلار از 5 ژوئن تا 7 ژوئن.

حجم معاملات Uniswap V3 (اتریوم) در 7 روز گذشته. منبع: CoinGecko.

علاوه بر این، Curve، یک DEX که امکان داد و ستد استیبل کوین ها را فراهم می کند، حجم معاملات را تا 328 درصد افزایش داد. در زمان نگارش این مقاله، بیشتر فعالیت‌های معاملاتی در Curve بر روی تجارت استیبل کوین‌های USD Coin (USDC) و Tether (USDT) متمرکز شده است.

در خلال شوق memecoin در ماه می، حجم DEX برای مدت کوتاهی از حجم Coinbase پیشی گرفت. با توجه به اینکه ممکوین‌ها در صرافی‌های متمرکز اصلی فهرست نشده‌اند، سرمایه‌گذاران کریپتو برای خرید توکن‌هایی مانند PEPE و TURBO از طریق Uniswap و بسیاری از پروتکل‌های غیرمتمرکز دیگر عجله کردند.

مربوط: SEC شکایت دستور محدود کننده علیه Binance را ارسال می کند

با افزایش سرسام آور حجم DEX، جریان خروجی خالص (تفاوت در ارزش دارایی های ورودی و خروجی از بورس) در بایننس به رقم خیره کننده 778 میلیون دلار رسید. شایان ذکر است که جریان خالص خروجی بسیار کمتر از کل ذخایر بورس است. از زمان نگارش این مقاله، بایننس تراز استیبل کوین بیش از 8 میلیارد دلار را حفظ کرده است.

این جنون بازار در بحبوحه یک سری اقدامات قانونی علیه مبادلات ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) رخ می دهد. در 6 ژوئن، SEC از Coinbase به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده و فعالیت به عنوان یک کارگزار اوراق بهادار ثبت نشده شکایت کرد.

یک روز پیش از آن، در 5 ژوئن، SEC از Binance، Binance.US و مدیر عامل Binance Zhao Changpeng (CZ) با اتهامات مشابه شکایت کرد. SEC ادعا کرد که بایننس به صورت غیرقانونی در ایالات متحده فعالیت می کند زیرا نتوانست به عنوان بورس ثبت شود. بر اساس این شکایت، آقای ژائو متهم به “حاکم بودن” بود.

مجله: Tornado Cash 2.0 – مسابقه برای ساخت یک میکسر سکه ایمن و قانونینویسنده: Tom Mitchelhill

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا