اخبار ارز دیجیتال

SEC پادکستر را با اولین تقاضای فروش اوراق بهادار ثبت نشده برای محصولات NFT متهم کرد

دوره های اندرو تیت

Impact Theory که پادکست‌های سرگرمی و آموزشی تولید می‌کند، زمانی که از سرمایه‌گذاران برای خرید NFT دعوت کرد، «در تلاش برای ساخت دیزنی بعدی» بود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) یک شرکت رسانه ای و سرگرمی را به دلیل انجام فروش اوراق بهادار ثبت نشده هنگام فروش توکن های غیرقابل تعویض (NFT) به سرمایه گذاران از اکتبر تا دسامبر 2021 متهم کرده است.

Impact Theory مستقر در لس آنجلس، یک شرکت تولید کننده محتوای سرگرمی و آموزشی، از جمله چندین پادکست، گزارش شده است که حدود 30 میلیون دلار از طریق فروش NFT به نام Founder’s Key جمع آوری کرده است که در سه مرحله ارائه می شود. من اینجا هستم.

به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت “سرمایه گذاران بالقوه را تشویق کرد تا خرید کلید موسس را به عنوان سرمایه گذاری در تجارت خود ببینند.”

“تئوری تاثیر تاکید می کند که آنها “دیزنی بعدی” را می سازند و در صورت موفقیت، “ارزش فوق العاده ای” برای خریداران کلیدی Founder به ارمغان خواهند آورد.

SEC دریافت که NFTها قراردادهای سرمایه گذاری یا اوراق بهادار هستند و این شرکت با فروش آنها بدون ثبت، قانون اوراق بهادار سال 1933 را نقض کرده است. شرکت دستور توقف و توقف صادر کرد که تئوری تاثیر با آن موافقت کرد.

مطالب مرتبط: آماده باشید تا دولت فدرال پیگرد معامله گران NFT را آغاز کند

طبق دستور کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت موظف شد بدون اعتراف یا انکار یافته‌های آژانس، انصراف، سود پیش داوری و جریمه‌های مدنی بالغ بر 6.1 میلیون دلار را بپردازد. علاوه بر این، صندوقی برای بازگرداندن وجوه به سرمایه گذاران کلیدی NFT بنیانگذار ایجاد خواهد شد. تئوری تاثیر تمامی کلیدهای موسس در اختیار یا کنترل خود را از بین می‌برد، اعلان‌های سفارش‌ها را در وب‌سایت و کانال‌های رسانه‌های اجتماعی خود منتشر می‌کند و حق امتیازی از فروش آتی NFT در بازار ثانویه دریافت نخواهد کرد.

کلید بنیانگذار NFT “بی امان”.منبع: دریای آزاد

با توجه به آمار NFT، “افسانه ای” (بالا) Founder’s Key NFT آخرین بار دو روز پیش به قیمت 1468 دلار به عنوان یکی از ده فروش هفته گذشته فروخته شد. عرضه توکن 13572 با 4620 دارنده است. Founder’s Key تنها یکی از مجموعه های NFT است که این شرکت ارائه می دهد. تا زمان انتشار، آنها به درخواست Cointelegraph پاسخ نداده بودند.

این اولین اقدام اجرایی SEC در مورد NFT است و هیستر پیرس و مارک اوئدا، کمیسیونرهای SEC نظرات مخالف خود را در مورد این اقدام نوشتند. آنها نوشتند: “NFTها سهام شرکتی نیستند و هیچ نوع سود سهامی برای خریدار ایجاد نمی کنند.”

“ما یکی از همکاران را در مورد نوع تبلیغاتی شنیدیم که افراد را ترغیب می کند تا حدود 30 میلیون دلار برای NFT ها خرج کنند بدون اینکه تصور روشنی از نحوه استفاده، لذت بردن و بهره مندی از آنها داشته باشند. ما نگرانی های مشترکی داریم. […] اما این نگرانی مشروع دلیل کافی برای در نظر گرفتن این موضوع در صلاحیت ما نیست. ”

وعده‌هایی که توسط تئوری تاثیر داده شده و در دستور SEC ذکر شده است «از نوع قراردادهای سرمایه‌گذاری نیستند». اعضای پانل وعده های NFT را با اظهارات فروشنده قابل جمع آوری مقایسه کردند. آنها در ادامه فهرستی از 9 سؤال را پیشنهاد کردند که مقامات باید قبل از پیگیری پرونده NFT در نظر بگیرند.

“صرف نظر از اینکه شما در مورد تجزیه و تحلیل Howie چه فکر می کنید، این سؤالات مهمی را برای کمیسیون ایجاد می کند که قبل از طرح شکایت های اضافی NFT به آنها رسیدگی کند.”

مجله: Famous Artist’s Grails Lucky Drop، امید جدید برای دارندگان PFP: کلکسیونرهای NFTنویسنده: Derek Andersen

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا