اخبار ارز دیجیتال

SEC مدیر عامل FTX SBF را به دلیل فریب سرمایه گذاران یک روز پس از دستگیری متهم کرد

SEC، مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید را متهم کرده و او را به کلاهبرداری از مشتریان آمریکایی و پنهان کردن انحراف منابع مالی مشتریان متهم کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای دیجیتال ورشکسته FTX را متهم کرده است.

SEC از Bankman-Fried به دلیل نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار ۱۹۳۳ و قانون بورس اوراق بهادار در سال ۱۹۳۴ شکایت کرد. عرضه، دادن یا فروش اوراق بهادار، مگر در حساب شخصی خود.

مرتبط: SBF قصد داشت همه را به جز خودش سرزنش کند، شهادت افشا شده کنگره را نشان داد

SEC بانکمن-فرید را به دلیل سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام در FTX Trading Ltd. (FTX) متهم کرده است. رگولاتور خاطرنشان کرد که مدیر عامل سابق مخفی کرده است که “وجوه مشتری FTX را به شرکت تجارت رمزنگاری Alameda Research هدایت کرده است در حالی که بیش از ۱.۸ میلیارد دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است.”

گری جنسلر، رئیس SEC به سرمایه گذاران گفته است که سام بانکمن-فرید خانه کارت را بر اساس یک کلاهبرداری ساخته است و این یکی از امن ترین ساختمان ها در حوزه ارزهای دیجیتال است.

کیفرخواست جدید علیه مدیر عامل سابق یک روز پس از آن صورت می گیرد که مقامات باهامایی او را به درخواست مقامات آمریکایی دستگیر کردند. تنها چند ساعت پس از دستگیری بانکمن-فرید، SEC اعلام کرد که در حال آماده شدن برای طرح اتهام علیه بنیانگذاران FTX است.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا