اخبار ارز دیجیتال

SEC افسر سابق زندان را متهم به کلاهبرداری رمزنگاری عجیب کرد

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم

جان A. DeSalvo ظاهراً درخواست بودجه ICO از پلیس کرده و اندکی بعد یک پمپ و تخلیه را در PancakeSwap تنظیم کرده است.

ستوان جان A. DeSalvo، ستوان سابق اداره اصلاحات نیوجرسی، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) به دلیل سازماندهی یک کلاهبرداری از ارزهای دیجیتال که به طور خاص افسران پلیس و اولین پاسخ دهندگان را هدف قرار می دهد، متهم شده است.

طبق اعلامیه در تاریخ 23 اوت، DeSalvo ظاهراً 623,388 دلار از 222 سرمایه گذار از طریق فروش توکن Blazer خود از نوامبر 2021 تا مه 2022 جمع آوری کرده است. دسالوو اعلام کرد که بلیزر “جایگزین سیستم سنتی بازنشستگی ملی” برای پلیس، آتش نشانان، امدادگران و دیگران خواهد شد. بازده مطلوب ارائه می دهد. گفته می شود DeSalvo به سرمایه گذاران گفته است:

“توکن بلیزر اولین توکن یا سکه ای است که می توان از طریق کسر هفتگی حقوق و دستمزد خریداری کرد. مانند هر پرداختی به سالیانه، 401k، IRA، یا سایر طرح های پس انداز بازنشستگی، از درآمد هفتگی قبل از مالیات شما کسر می شود.”

هنگامی که د سالوو از سرمایه گذاران درخواست کرد، به دروغ اظهار داشت که این شرکت به نماد اوراق بهادار SEC تبدیل شده است، حتی اگر او هرگز در هیچ نهاد نظارتی ثبت نام نکرده باشد. ارزش DeSalvo در زمانی که در ماه می 2022 در صرافی غیرمتمرکز PancakeSwap عرضه شد، 51000 دلار است، علیرغم اینکه به سرمایه گذاران گفته بود که یک دوره قفل اولیه برای افراد داخلی وجود خواهد داشت. 41 میلیارد توکن Blazar فروخته شد.

در زمانی که DeSalvo در حال فروش توکن های Blazar بود، سرمایه گذاران از فروش توکن های Blazar منع شدند. تا 22 می، کمتر از دو هفته پس از فروش PancakeSwap DeSalvo، توکن Blazar بیش از 99.9 درصد از ارزش خود را از دست داده بود. SEC نوشت:

فروش انبوه DeSalvo بر قیمت معاملاتی Blazar Token فشار نزولی وارد کرد و باعث شد که PancakeSwap بیشتر نقدینگی سرمایه گذاری را از بین ببرد و در نتیجه شرکت ورشکست شود و زیان هنگفتی به سرمایه گذاران وارد کند.

SEC به دنبال یک حکم دائمی است که DeSalvo را از ارائه اوراق بهادار و همچنین جریمه های مدنی و از دست دادن سود منع کند.

مجله: بازی های بلاک چین واقعاً غیرمتمرکز نیست … اما این در حال تغییر است

نویسنده: Zhiyuan Sun

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا