اخبار ارز دیجیتال

SEC شرکت پشت سری Stoner Cats NFT را با فروش اوراق بهادار ثبت نشده متهم می کند

این مجموعه انیمیشن که فقط برای دارندگان NFT قابل دسترسی بود، دارای بازیگرانی بود که شامل ویتالیک بوترین، گری واینرچوک و هالیوود A-listers بود.

Stoner Cats 2 LLC (SC2)، شرکت سازنده مجموعه انیمیشن Stoner Cats، پس از متهم شدن به انجام یک پیشنهاد ثبت نشده و موافقت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) با دستور توقف و توقف مواجه شد. اقدامات دیگر اوراق بهادار ارزهای دیجیتال به شکل توکن های غیرقابل تعویض (NFT).

طبق گزارش SEC، SC2 بیش از 10000 NFT را به قیمت حدود 800 دلار فروخت. فروش 35 دقیقه طول کشید و در 27 جولای 2021 انجام شد. عواید حاصل از آن صرف بودجه ساخت این سریال شد. با استفاده از NFT، خریداران اکنون می توانند سریال انیمیشن Stoner Cats را تماشا کنند که حول محور یک زن مسن و گربه اش می چرخد ​​که حشیش مصرف می کنند. اولین قسمت از شش قسمت دو روز پس از فروش NFT به نمایش درآمد.

تبلیغاتی Stoner Cats. منبع: X (توئیتر قدیمی)

پروژه گربه‌های استونر توسط هنرپیشه میلا کونیس رهبری شد و با سازندگان شناخته شده NFT همکاری کرد. بازیگران سریال شامل اشتون کوچر، کریس راک، داکس شپرد، گری واینرچوک، جین فوندا، مایکل بابله، میلا کونیس، ست مک فارلین و ویتالیک بوترین بودند.

مرتبط: رئیس SEC در آخرین اقدام اجرایی به افراد مشهوری که ارزهای دیجیتال را تبلیغ می کنند هشدار می دهد.

SEC در بیانیه ای اعلام کرد که SC2 در حال بازاریابی یک بازار ثانویه بالقوه برای NFT ها است، و نشان می دهد که اعتبار سازنده و برجسته بودن بازیگر باعث افزایش ارزش NFT ها می شود. ساختار NFT به گونه ای بود که SC2 در هر فروش ثانویه 2.5 درصد حق امتیاز دریافت می کرد. طبق گزارش SEC، حداقل 10000 فروش ثانویه NFT به ارزش بیش از 20 میلیون دلار وجود داشته است.

علاوه بر موافقت با دستور توقف و توقف، SC2 یک جریمه مدنی 1 میلیون دلاری پرداخت خواهد کرد. یک صندوق انصاف برای جبران خسارت ایجاد خواهد شد تا “سرمایه گذاران آسیب دیده” جبران شود. SC2 تمام NFT هایی را که شما مالک یا کنترل می کنید از بین می برد. این شرکت نه این اتهامات را پذیرفت و نه رد کرد.

SEC برای اولین بار اتهامات کارمزدهای فروش اوراق بهادار ثبت نشده را علیه یک ناشر NFT در پرونده خود علیه Impact Theory در ماه اوت مطرح کرد.

مجله: اندی وارهول عاشق NFT (یا احتمالاً متنفر) بود


نویسنده: Derek Andersen
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا