اخبار ارز دیجیتال

نتیجه پیگرد قانونی SBF می تواند تعیین کند که IRS چگونه با ضررهای FTX برخورد می کند.

آیا ضرر در برابر FTX به عنوان ضرر سرمایه یا “زیان سرقت” مربوط به طرح‌های Ponzi طبقه‌بندی می‌شود؟ در هر صورت، احتمالاً برنده خواهید شد.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار FTX، پس از فروپاشی صرافی ارزهای دیجیتال خود، با اتهامات جنایی رسمی روبرو می شود. اگرچه هنوز لنگر انداخته نشده‌اند، به نظر می‌رسد که این سرمایه‌گذاران در مسیر اتخاذ موقعیت مالیاتی مطلوب‌تری هستند زیرا سرنوشت SBF همچنان رو به نابودی است.

سرمایه گذاران FTX در برابر مالیات چه ضرری می توانند داشته باشند؟

در اوایل پاییز امسال، به نظر می‌رسید که دارایی‌های از دست رفته در سقوط FTX، طبق قانون مالیاتی ایالات متحده برای سال مالیاتی 2022 به عنوان ضرر سرمایه در نظر گرفته می‌شود. این از دست دادن سرمایه می تواند برای جبران سود سرمایه استفاده شود. با این حال، اکثر سرمایه گذاران نمی توانند در سال 2022 در سالی که کل بازار ارزهای دیجیتال را ویران کرده است، سودهای سرمایه ای را جبران کنند.

زیان سرمایه همچنین می تواند برای جبران “درآمد معمولی” مانند پول به دست آمده از یک تجارت یا شغل مورد استفاده قرار گیرد. تا 3000 دلار در سال. زیان‌ها به‌طور نامحدود ادامه پیدا می‌کنند، اما اگر ضرر در سقوط FTX زیاد باشد، ممکن است مدتی طول بکشد تا همه آن را به دست آوریم.

مربوط: بایدن 87000 کارمند جدید IRS را استخدام می کند.

سناریوی بسیار مطلوب‌تر برای بسیاری از سرمایه‌گذاران، ادعای کسر ضرر سرقت است. این به شما امکان می دهد تا درآمد معمولی خود را به طور نامحدود جبران کنید. مطالبه خسارت برای سرقت معمولاً یک کار نسبتاً دشوار است و توسط خدمات درآمد داخلی بررسی می شود. با این حال، قانون مالیات برای خسارات سرقت شامل یک طرح پونزی “بندر امن” است. در اغلب موارد، زمانی که سرمایه گذار بتواند ضرر خود را در طرح پونزی اثبات کند، IRS به اسناد اضافی نیاز ندارد.

آیا FTX یک طرح پونزی بود؟

به نظر می رسد که IRS در نهایت FTX را به عنوان یک طرح Ponzi در نظر خواهد گرفت، زیرا دارایی های سرمایه گذاران به طور غیرقانونی به صندوق تامینی SBF، Alameda Research منتقل شده است. برای اینکه Safe Harbor موثر باشد، FTX یا SBF “شخصیت اصلی” آن باید مطابق با توضیحات زیر در دستورالعمل مالیاتی متهم به کلاهبرداری شود:

“برخی ترتیبات متقلبانه ترتیباتی هستند که در آن یک طرف (اصول) پول نقد یا دارایی را از یک سرمایه گذار دریافت می کند. هدف ایجاد درآمد برای سرمایه گذار است. گزارش به سرمایه گذاران در برخی موارد، از مبالغ سرمایه گذاری شده، درآمد یا اصل پرداخت را به برخی از سرمایه گذاران انجام دهید. در ترتیبات متقلبانه توسط سرمایه گذاران دیگر، بخشی از وجوه نقد یا دارایی سرمایه گذاران یا من همه را به شما می دهم.

اتهاماتی که SEC علیه SBF تحمیل کرده است بر سرمایه گذاران سهام متمرکز است نه سرمایه گذاران فردی. با این حال، SEC به طور خاص به “انحراف نامشخص وجوه مشتری FTX به Alameda Research” اشاره می کند. این به طور رسمی چراغ سبز برای بندر امن نیست، اما بسیار نزدیکتر از چیزی است که در سال 2022 انتظار داشتیم.

خارج از اتهامات جنایی، شکایات جنایی همراه با اعترافات نیز بندرهای امن را برای طرح های پونزی فعال می کند. او پس از سقوط FTX بسیار پر سر و صدا بوده است، اما SBF نشان نداده است که قصد دارد چیزی اعتراف کند.

سرمایه گذاران FTX و متخصصان مالیاتی آنها چه باید بکنند؟

با مهلت ثبت نام مالیات شخصی در 18 آوریل 2023، سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را در FTX از دست داده‌اند، زمان خواهند داشت تا ببینند چگونه این کار انجام می‌شود. به نظر می رسد بسیار محتمل است که SEC اتهامات بیشتری را علیه SBF یا FTX مطرح کند. این امر هرگونه سوء ظن در مورد بندر امن طرح های پونزی را برطرف می کند.

IRS همچنین ممکن است بررسی کند که آیا ادعاهای موجود برای ایجاد یک بندر امن کافی است یا خیر، و امیدواریم سال 2022 سالی باشد که آن را می طلبد. ضررهای ناشی از سرقت ممکن است در سال‌های آینده همچنان مطالبه شود، اما بیشتر سرمایه‌گذاران FTX مشتاق هستند تا با جبران درآمد خود با مالیات در اسرع وقت، بخشی از زیان خود را جبران کنند.

مربوط: قبل از کاهش بیشتر ETH مقداری پول برای مالیات های غافلگیرکننده کنار بگذارید

برای سرمایه‌گذارانی که دارایی‌های خود را در FTX از دست داده‌اند، عاقلانه نیست که ادعای زیان سرمایه در این مرحله بسیار بیشتر باشد. تنها سناریویی که در آن منطقی است این است که فرد هیچ درآمد مکرر نداشته باشد و در سال 2022 سود سرمایه داشته باشد.

مبنای مقایسه

توجه به این نکته مهم است که در هر دوی این سناریوها (از دست دادن سرمایه یا بندر امن طرح پونزی)، مقدار ضرر مجاز مبنای بهای تمام شده دارایی است. با فرض اینکه ارزش صفر پس از سقوط از FTX برداشته شده است، می توانید کل مبلغی را که در ابتدا برای دارایی پرداخت کرده اید مطالبه کنید.

از دیدگاه IRS، زیان ناشی از سرقت نه تنها شامل هزینه کل پرداختی می شود، بلکه یک ضربه بر درآمد مالیاتی نیز دارد. اگر در صرافی معامله می‌کردید یا منابع درآمدی داشتید، این درآمدها را در اظهارنامه‌های مالیاتی قبلی شناسایی می‌کردید، و قبل از سقوط از بورس خارج نمی‌شدید، هنگام محاسبه پایه هزینه‌های خود، این موارد را در نظر بگیرید. یک حسابدار مجاز یا نرم‌افزار تجارت سکه می‌تواند در اینجا مفید است.

برای برخی از سرمایه گذاران، زمانی که FTX آتش می گیرد، پایه می تواند بیشتر از ارزش دارایی باشد، به طور بالقوه بسیار بیشتر. این می تواند در اینجا کمی مشکل باشد. و در حالی که به نظر می رسید سرمایه گذاران باید منتظر بمانند تا در سال 2023 برای اینکه ببینند آیا آنها برای این موضوع متهم خواهند شد یا خیر، به نظر می رسد SEC یک هدیه اولیه کریسمس به آنها داده است.

جاستین ویلکاکس شریک Fiondella، Milone & LaSaracina، یک شرکت حسابداری و مشاوره در کنتیکت. او در سال 2018 فعالیت ارزهای دیجیتال این شرکت را تأسیس کرد و خدمات مالیاتی و مشاوره ای را به سازمان های Web3 و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال ارائه کرد. او ارزهای دیجیتال را استخراج و معامله می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Justin Wilcox

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا