🚨 اخبار ارز دیجیتال

رئیس SEC به افراد مشهوری که رمزهای دیجیتال را تبلیغ می کنند در میان آخرین اقدام اجرایی هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

گری جنسلر می‌گوید که سرمایه‌گذاران در پروژه‌های رمزنگاری باید «بدانند که چرا افراد مشهور پشت سر آنها هستند»، همانطور که کیم کارداشیان و پل پیرس برای EMAX از طریق رسانه‌های اجتماعی گفتند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) از تسویه حساب ۱.۴ میلیون دلاری با پل پیرس بازیکن سابق NBA به دلیل تبلیغ یک پروژه توکن در رسانه های اجتماعی خبر داد.

در اطلاعیه ۱۷ فوریه خود، SEC فاش نکرد که پیرس توکن Ethereum Max (EMAX) را از طریق کانال های رسانه های اجتماعی ارائه کرده و پرداخت های تبلیغاتی دریافت کرده است و “اظهارات نادرست و گمراه کننده” در مورد پروژه ارائه کرده است. بر اساس گزارش SEC، مروج به ستاره سابق NBA EMAX به ارزش ۲۴۴۰۰۰ دلار پرداخت کرد و پیامی را در توییتر منتشر کرد که ظاهراً اطلاعات گمراه کننده ای در مورد سود او نشان می داد.

تنظیم‌کننده‌های مالی قبلاً افراد مشهوری را که توکن‌های اتریوم مکس را تبلیغ می‌کنند، هدف قرار داده‌اند. SEC در اکتبر ۲۰۲۲ توافقی ۱.۲ میلیون دلاری با کیم کارداشیان را اعلام کرد که با اتهاماتی مشابه اتهاماتی که پیرس با آن مواجه شده بود، مواجه شد.

“این حادثه یادداشت دیگری برای افراد مشهور است. قوانین مردم را ملزم می کند که به منظور تشویق سرمایه گذاری در اوراق بهادار به چه کسانی و چقدر دستمزد می گیرند. شما نمی توانید هنگام تبلیغات به سرمایه گذاران دروغ بگویید.” رئیس SEC، گری جنسلر. زمانی که افراد مشهور فرصت های سرمایه گذاری مربوط به اوراق بهادار رمزنگاری شده را تایید می کنند، سرمایه گذاران باید به دقت تحقیق کنند که آیا سرمایه گذاری برای آنها مناسب است یا خیر و بدانند چرا افراد مشهور آنها را تایید می کنند.

به عنوان بخشی از تسویه حساب، پیرس موافقت کرد که ۱.۱۱۵ میلیون دلار جریمه انحلال به SEC، تقریباً ۲۴۰،۰۰۰ دلار انحلال، پرداخت کند و هیچ پروژه ارز دیجیتالی را که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شود به مدت سه سال تبلیغ نکند. مدیر اجرایی SEC گوربیر گروال افزود:

“سرمایه گذاران حق دارند بدانند که آیا تبلیغ کننده یک امنیت بی طرف است یا خیر، و پیرس این اطلاعات را فاش نکرده است.”

مربوط: شکست: دایره شایعات مربوط به اقدامات اجرای برنامه ریزی شده SEC را خفه می کند

این حرکت از سوی SEC آخرین مورد در رویکردی بود که بسیاری از منتقدان آن را رویکرد «تنظیم از طریق اجرا» برای پروژه‌های ارزهای دیجیتالی می‌نامند که SEC آن را اوراق بهادار در نظر می‌گیرد. در ۹ فوریه، تنظیم‌کننده‌های مالی اعلام کردند که با Kraken به توافق رسیده‌اند، که در آن صرافی ارز دیجیتال موافقت کرد که ارائه خدمات و برنامه‌های سهام به مشتریان ایالات متحده را متوقف کند.نویسنده: Turner Wright

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا