اخبار ارز دیجیتال

دایره ای که در دعوای SEC علیه بایننس دخیل است، ادعا می کند که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند

آقای سیرکل خاطرنشان کرد که دارایی های متصل به دلار آمریکا اوراق بهادار نیستند. یکی از دلایل این امر این است که کاربران از کسب دارایی انتظار سود ندارند.

Circle در پرونده دادگاه خود استدلال کرد که دارایی های متصل به دلار آمریکا، مانند Binance USD (BUSD) و استیبل کوین USDC خود، اوراق بهادار نیستند. یکی از دلایل این امر این است که شخصی که دارایی را خریداری می کند انتظار سودی از به دست آوردن دارایی ندارد. طبق گفته Circle، خود استیبل کوین‌های پرداخت «عملکرد قرارداد سرمایه‌گذاری» ندارند.

Circle، Inc. که استیبل کوین USD Coin (USDC) را منتشر کرد، به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در شکایت خود علیه صرافی ارزهای دیجیتال Binance پیوست و ادعا کرد که استیبل کوین ها اوراق بهادار نیستند.

در 5 ژوئن، SEC اتهاماتی را علیه Binance به اتهام نقض چندین قانون مطرح کرد. رگولاتورها در مجموع 13 اتهام علیه صرافی های ارز مجازی مطرح کرده اند. این شامل فروش توکن‌های BNB (BNB) و BUSD می‌شود، زیرا عرضه‌های استیبل کوین اوراق بهادار ثبت نشده هستند. SEC همچنین گفت که بایننس نتوانست به عنوان یک مرکز تهاتر دلال و فروشنده ثبت شود و به طور غیرقانونی در ایالات متحده فعالیت می کند.

در 22 سپتامبر، Binance و مدیر عامل آن Changpeng Chao از دادگاه خواستند که شکایت SEC را رد کند. بایننس و ژائو استدلال کردند که SEC از اختیارات خود در شکایت علیه آنها تجاوز کرده است. وکلای Binance و Chao در دادخواست خود بر این باور خود تأکید کردند که SEC نتوانسته دستورالعمل‌های واضحی را برای این بخش قبل از شکایت صرافی وضع کند و به ماسبق اقتدار خود را بر این بخش تحمیل کرده است.

مربوط: وکیل ارزهای دیجیتال در SEC: “پیشنهاد همه NFTها به عنوان اوراق بهادار مشکل ساز است”

به غیر از ارزهای دیجیتال و صرافی‌ها، SEC همچنین به دنبال توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است و حکم می‌دهد که آنها اوراق بهادار هستند. در 28 اوت، SEC اتهاماتی را علیه شرکت سرگرمی Impact Theory به دلیل فروش کلکسیون NFT مطرح کرد. SEC گفت NFTها اوراق بهادار ثبت نشده هستند.

به غیر از تئوری تاثیر، SEC همچنین به دنبال شرکت دیگری بود که NFT ها را می فروخت. در 13 سپتامبر، SEC شرکت پشت مجموعه Stoner Cats NFT را متهم کرد. به گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، این شرکت فروش اوراق بهادار ثبت نشده را تسهیل کرد تا NFTها را در دسترس عموم قرار دهد.

مجله: امتیاز Binance.US در برابر SEC، Mt.Gox بازپرداخت را به تاخیر انداخت، اخبار دیگر: Hodler’s Digest

نویسنده: Ezra Reguerra
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا