اخبار ارز دیجیتال

هنگامی که بیت کوین به ۶۹۰۰۰ دلار برسد، جستجو برای “شغل های هوش مصنوعی” در سال ۲۰۲۳، جستجوهای “شغل های رمزنگاری” را چهار برابر می کند.


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

آگاهی عمومی از Web3، همراه با اوج ارزش بیت کوین، منجر به رکورد تعداد جستجو برای “شغل های رمزنگاری” در سال ۲۰۲۲ شده است. در حال حاضر، “شغل های هوش مصنوعی” به اوج خود رسیده اند.

یک تحلیل جدید از جمع‌آوری داده‌های ارزهای دیجیتال CoinGecko نشان می‌دهد که هوش مصنوعی برنده آشکار جنگ جویندگان کار است.

از سال ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، جستجوهای «شغل با هوش مصنوعی» و «شغل ارزهای دیجیتال» تقریباً یکسان باقی می‌مانند، به طوری که هوش مصنوعی در بیشتر روزها در صدر قرار می‌گیرد و بیت کوین (BTC) در نوامبر ۲۰۲۲ به بالاترین حد خود رسیده است. ۶۹۰۰۰ دلار سال ۲۰۲۱

پذیرش و علاقه روزافزون به فناوری Web3 و ارزهای دیجیتال، همراه با رونق ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲، تعداد بی سابقه ای از جویندگان کار را به خود جلب کرد، حداقل در هنگام اندازه گیری چنین علاقه ای در جستجوهای Google.

با این حال، از زمانی که ChatGPT در نوامبر ۲۰۲۲ راه اندازی شد، جستجو برای «شغل در هوش مصنوعی» به تقریباً پنج برابر اوج جستجو برای «شغل در ارزهای دیجیتال» افزایش یافته است.

تحقیقات انجام شده توسط CoinGecko گردآورنده اطلاعات ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که جستجو برای «شغل‌های هوش مصنوعی» در سال ۲۰۲۳ به پنج برابر تعداد «شغل‌های ارزهای دیجیتال» در اوج خود می‌رسد و همچنان تا ۵ ژوئیه چهار برابر می‌شود.

بر اساس این گزارش، قبل از اینکه بیت کوین به بالاترین رقم تاریخ ۶۹۰۰۰ دلار برسد، جستجو برای «شغل های هوش مصنوعی» با اختلاف ۳ به ۱ از جستجوهای مشابه مرتبط با رمزنگاری پیشی گرفت. اما زمانی که بیت کوین به ۶۹۰۰۰ دلار رسید، جست‌وجوی «شغل‌های رمزنگاری» دو بار از هوش مصنوعی پیشی گرفت.

“با امتیاز اوج ۲۶ در ۹ و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۲، علاقه جستجو به “شغل های ارز دیجیتال” از “شغل های هوش مصنوعی” فراتر رفت و پنج برابر بیشتر از پایه ژانویه ۲۰۲۰ بود. همچنین بالا بود.”

روش CoinGecko از یک سیستم امتیازدهی رتبه برای تعیین “علاقه جستجو” استفاده می کند. داده های جستجوی جهانی گوگل در نظر گرفته شده است. با این حال، محققان می گویند که گوگل موتور جستجوی پیشرو در همه مناطق جغرافیایی نیست، بنابراین نتایج همیشه منعکس کننده حقیقت مورد علاقه نیستند.

در میان سایر یافته‌های تحلیل‌گران، سنگاپور بالاترین نرخ بهره جستجو را در بین همه کشورها برای کلمات کلیدی «شغل AI» و «شغل ارز دیجیتال» دارد.

مربوط: ۹ سوال رایج مصاحبه برای مشاغل هوش مصنوعینویسنده: Tristan Greene

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا