🚨 اخبار ارز دیجیتال

دانشمندان هشدار می دهند که «انقلاب کوانتومی» می تواند رشد اقتصادی را متوقف کند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

محققان می گویند یک «تله» در انتظار مبتکرانی است که فین تک و محاسبات کوانتومی پیشگام هستند.

فناوری محاسبات کوانتومی به آرامی راه خود را از محیط آزمایشگاهی خارج کرده و وارد صنایع تجاری می شود. در حالی که باید دید چه زمانی پذیرش جریان اصلی رخ می دهد، بسیاری از شرکت ها در حال حاضر با مشتریان پولی برای آزمایش و آزمایش برای توسعه راه حل های محاسباتی کوانتومی کار می کنند.

به گفته دو محقق از دانشگاه کمبریج و موسسه فناوری باندونگ، این نشان‌دهنده زمان حساسی است که جهان هنوز فرصتی برای آماده شدن برای آنچه به عنوان “انقلاب کوانتومی” می‌داند، دارد.

در تفسیری که اخیراً در نیچر منتشر شده است، محققان Chandar Vel و Fatillo Putra «پارادوکس بهره‌وری» و چگونگی ادامه استفاده از محاسبات کوانتومی را برای بیش از یک دهه توصیف می‌کنند. این توضیح می‌دهد که آیا احتمال ممانعت از رشد اقتصادی وجود دارد.

طبق تفسیر آنها:

“انقلاب دیجیتال دهه ها طول کشید، شرکت ها را ملزم کرد که تجهیزات گران قیمت را جایگزین کنند و به طور کامل در نحوه عملکرد خود تجدید نظر کنند. انقلاب محاسبات کوانتومی می تواند حتی دردناک تر باشد.”

پارادوکس بهره وری یک اصطلاح تجاری و مالی است که توضیح می دهد که چرا معرفی فناوری های جدید و بهتر معمولاً منجر به افزایش بهره وری فوری نمی شود.

ما تقریباً در هر جنبه ای از صنایع اولیه بلاک چین و ارزهای دیجیتال این را دیده ایم. به عنوان مثال، با افزایش نیازهای استخراج، هزینه ورود به فضای رقابتی نیز افزایش می یابد.

در همین یک دهه پیش، استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از محاسبات یدکی رایانه‌های شخصی رومیزی رایج بود. با افزایش نرخ پذیرش، سود شرکت و هزینه ورود نیز افزایش یافت.

تصویری از نموداری که هش ماینینگ را در طول زمان در Blockchain.com نشان می‌دهد

و از آنجایی که فین‌تک یکی از صنایعی است که کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند در فضای محاسباتی کوانتومی دچار اختلال سریع خواهد شد، به زودی شاهد ادغام مستقیم با فناوری‌های استخراج، بلاک چین و ارزهای دیجیتال خواهیم بود. به احتمال زیاد.

مربوط: محققان پرداخت های دیجیتال کوانتومی “بی قید و شرط” را نشان می دهند

برای توضیح پارادوکس بهره وری، محققان به دوره ای از سال ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۰ اشاره می کنند که رشد بهره وری نیروی کار (معیار بهره وری کار فردی در طول زمان) به شدت کاهش یافت. دلیل این رکود به ظهور عصر کامپیوتر مربوط می شود.

اساساً، هزینه های مرتبط با تغییر جهانی از کاغذ به رایانه، همراه با نیاز به آموزش مجدد کل نیروی کار و ایجاد یک اکوسیستم راه حل کامل و گردش کار، منجر به نهایی شدن ادغام در اواسط دهه ۱۹۹۰ شد. روند رشد تا زمانی که آن متوقف شد، متوقف شد. عملا تکمیل شد

محققان وضعیت مشابهی را در رایانه های کوانتومی مشاهده می کنند که سودمندی خود را بهبود می بخشند و به طور بالقوه به ستون فقرات تجارت تبدیل می شوند.

به گفته محققان، دو مانع اصلی برای گذار آرام به عصر کوانتومی، عدم درک عمومی از فناوری در بین رهبران و ریسک گریزی است.

شرکت هایی با موارد استفاده واضح، مانند شرکت های حمل و نقل و داروسازی، ممکن است راه حل های کوانتومی را به سرعت اتخاذ کنند، اما سودآوری ممکن است برای شرکت های ریسک گریز که به دنبال نتایج فوری هستند، جذاب نباشد.

برای کاهش این نگرانی‌ها و تسریع پذیرش محاسبات کوانتومی، محققان در حال توسعه زبانی هستند که مزایای بالقوه محاسبات کوانتومی را توضیح دهد و مفاهیم لازم را برای جامعه تجاری و عموم مردم توضیح دهد و توسعه اصطلاحات باید دوباره توسط دولت‌ها مورد توجه قرار گیرد. و محققان .

محققان به این نتیجه رسیدند که اولین کاری که باید هنگام آماده شدن برای آینده محاسبات کوانتومی انجام داد، اطمینان از آماده بودن «اینترنت کوانتومی» برای شبکه های امن است.

نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا