🚨 اخبار ارز دیجیتال

دانشمندان اجماع کار اثبات کوانتومی بلاک چین را پیشنهاد می کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

نمونه‌برداری بوزون زمانی به عنوان یک مسئله قابل حل در نظر گرفته می‌شد. اکنون این می تواند پلی باشد که محاسبات کوانتومی را به بلاک چین می آورد.

تیمی از محققان از دانشگاه‌های استرالیا و ایالات متحده، با همکاری شرکت فناوری کوانتومی BTQ، طرح جدیدی برای اثبات کار (PoW) برای اجماع بلاک چین ارائه کرده‌اند که از تکنیک‌های محاسبات کوانتومی برای تأیید اجماع استفاده می‌کند. اخیراً مطالعه‌ای در مورد اجماع منتشر شده است.

در این مقاله تحقیقاتی پیش‌چاپ، با عنوان «توافق اثبات کار با نمونه‌برداری کوانتومی»، نویسندگان سیستمی را توصیف می‌کنند که ادعا می‌کنند «در مقایسه با محاسبات سخت‌افزاری سنتی، سرعت‌های چشمگیری و صرفه‌جویی در انرژی ارائه می‌کند».

به گفته محققان، الگوریتم‌های فعلی برای حل معمای اجماع PoW کند هستند و برای پردازش به منابع محاسباتی زیادی نیاز دارند.

طرح‌های PoW کلاسیک مانند بیت‌کوین به‌طور بدنامی انرژی ناکارآمد هستند، اما طرح PoW مبتنی بر نمونه‌برداری بوزون ما وقتی روی سخت‌افزار کوانتومی اجرا می‌شود، جایگزین بسیار کارآمدتری در مصرف انرژی ارائه می‌کند.

بر اساس این مقاله، مزیت کوانتومی ارائه شده توسط این طرح همچنین دشواری ماینینگ را افزایش می‌دهد و «حفظ زمان استخراج بلوک ثابت» را حتی با افزایش تعداد ماینرها امکان‌پذیر می‌سازد و امکان ادامه مشارکت «ماینرهای کوانتومی» را فراهم می‌کند. بیشتر تشویق خواهد شد.

فرآیند نمونه‌گیری که محققان آن را نمونه‌گیری بوزون می‌نامند، جدید نیست، اما کاربرد آن در فناوری بلاک چین جدید به نظر می‌رسد. نمونه‌برداری بوزون در بسیاری از کاربردهای محاسباتی کوانتومی امیدوارکننده است. با این حال، به عنوان یک راه حل محاسباتی کوانتومی غیرعمومی (الزامی برای استفاده در سیستم های ساخته شده برای وظایف خاص)، پتانسیل آن به چند حوزه انتخابی مانند شیمی محدود شده است.

مربوط: محاسبات کوانتومی چه تأثیری بر صنعت مالی خواهد داشت؟

با این حال، محققان می‌گویند که این راه‌حل عالی برای برنامه‌های بلاک چین مقاوم در آینده است که به طور بالقوه اثرات زیست محیطی استخراج بر روی بلاک چین بیت کوین و زنجیره‌های مشابه را کاهش می‌دهد. گفته می‌شود که وجود دارد.

جدای از مزایای کوانتومی، سخت افزار کوانتومی به دلیل ماهیت نحوه عملکرد استخراج بلاک چین، نسبت به کامپیوترهای کلاسیک مزایایی دارد.

یکی از مزایای فعلی ابررایانه‌های کلاسیک نسبت به ابررایانه‌های کوانتومی جدید، توانایی آن‌ها برای «پیش‌محاسبه» در هنگام مواجهه با یک نوع مشکل به‌طور منظم است. اما وقتی صحبت از بلاک چین می شود، چنین پیش محاسباتی اساساً بی فایده است.

همانطور که محققان می گویند، معدن یک مشکل “بدون پیشرفت” است. مهم نیست که چند بار معمای بلاک چین را برای ارائه اثبات کار حل می کنید، رایانه ها و الگوریتم هایی که چالش را پردازش می کنند، توانایی آنها را برای حل مشکل بهبود نمی بخشند.

این بدان معناست که کامپیوترهای کوانتومی، علیرغم اینکه توسعه آنها بسیار دشوار است و ساخت و نگهداری آنها گران است، در نهایت می توانند اجماع را به طور موثرتری نسبت به سیستم های کلاسیک پیشرفته تایید کنند.نویسنده: Tristan Greene

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا