🚨 اخبار ارز دیجیتال

شیف: ممکن است قیمت بیت کوین (BTC) به ۱۰ میلیون دلار برسد

تصویر جلد از طریق www.youtube.com

سلب مسئولیت: نظرات بیان شده توسط نویسندگان ما متعلق به خود آنها است و دیدگاه های U.Today را نشان نمی دهد. اطلاعات مالی و بازار ارائه شده در U.Today فقط برای اهداف اطلاعاتی است. U.Today مسئولیتی در قبال خسارات مالی وارد شده در طی معاملات ارزهای دیجیتال ندارد. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری، تحقیقات خود را با تماس با کارشناسان مالی انجام دهید. ما معتقدیم که تمام محتوا تا تاریخ انتشار دقیق است، اما برخی از پیشنهادات ذکر شده ممکن است دیگر در دسترس نباشند.

فهرست

  • خوش بینی انتخابی
  • شک و تردید نسبت به ارزش ذاتی بیت کوین

پیتر شیف، مشتاق طلا و اقتصاددان مشهور اخیراً نظر داد در مورد آینده بالقوه بیت کوین، او پیش بینی می کند که ارزش آن تحت شرایط اقتصادی خاص می تواند به ۱۰ میلیون دلار افزایش یابد.

شیف معتقد است چنین سناریویی در صورتی امکان‌پذیر است که دلار آمریکا سقوطی شبیه به پاپی‌مارک آلمان در اوایل قرن بیستم داشته باشد.

پس از جنگ جهانی اول، آلمان به ویژه بین سال‌های ۱۹۲۱ و ۱۹۲۳ دچار تورم شدید شد. این ابر تورم آنقدر شدید بود که ارزش Papiermark (واحد پول آلمان در آن زمان) بسیار کاهش یافت و تقریباً بی ارزش شد.

ذکر این نکته ضروری است که اظهارات شیف فرضی است و یک سناریوی افراطی را ارائه می دهد.

خوش بینی انتخابی

شیف هم نامزد شده در بحثی در مورد عملکرد بیت کوین نسبت به طلا. وی خاطرنشان کرد که صرف نظر از نوسانات قیمت بیت کوین، طرفداران آن اغلب رشد بیت کوین را به طور مطلوب با طلا مقایسه می کنند.

شیف این را با یک سناریوی فرضی نشان داد: حتی اگر ارزش بیت کوین در سال ۲۰۳۱ به ۱۰۰ دلار کاهش یابد در حالی که طلا به ۱۰۰۰۰ دلار افزایش یافت، حامیان بیت کوین همچنان تاکید می کنند که بیت کوین در ۲۰ سال ۱۰۰ برابر شده است، در مقایسه با افزایش ۵ برابری طلا.

به گفته شیف، این مقایسه نشان دهنده خوش بینی انتخابی در بین علاقه مندان به بیت کوین است.

شک و تردید نسبت به ارزش ذاتی بیت کوین

شیف به طور مداوم در مورد ارزش ذاتی بیت کوین و ابزارهای سرمایه گذاری مرتبط با آن، مانند ETF های بیت کوین، ابراز تردید کرده است.

او بیت کوین را محصولی توصیف کرد که ذاتاً هیچ ارزشی ندارد و ارزش آن با اعتقاد رایج به ارزش و عرضه محدود آن پشتیبانی می شود.

شیف همچنین از پوشش رسانه های اصلی ETF های بیت کوین انتقاد کرد و خاطرنشان کرد که بسیاری از تحلیلگرانی که در حال حاضر نسبت به این ETF ها هشدار می دهند چنین توصیه ای را قبل از راه اندازی آنها ارائه نکرده اند.

او همچنین هشدار داد که سرمایه گذاران در ETF های مختلف بیت کوین ممکن است با ضررهای قابل توجهی مواجه شوند.


منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۵ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا