اخبار ارز دیجیتال

آمار وحشتناک: 3 میلیارد دلار در سال 2022 از «هکتوبر» به سرقت رفت، تا سال 2021 دو برابر خواهد شد

شرکت امنیتی بلاک چین Peckshield آماری را در شب هالووین به اشتراک گذاشت و اضافه کرد که در آن ماه 100 میلیون دلار ارز دیجیتال بازگردانده شده است.

بر اساس آخرین آمار، اکتبر تمام رکوردهای سوء استفاده از ارزهای دیجیتال و میزان غارت دیجیتال به سرقت رفته را شکست.

شرکت امنیتی بلاک چین PeckShield در 31 اکتبر زمزمه کرد مجموع دارایی های دیجیتال سرقت شده تا 31 اکتبر 2022، 2.98 میلیارد دلار گزارش شده است که تقریباً دو برابر 1.55 میلیارد دلار از دست رفته در کل سال 2021 است.

حدود 44 سوء استفاده از 53 پروتکل در “Hacktober” مشاهده شد. بازیگران بدخواه در یک ماه 760 میلیون دلار به دست آوردند و 100 میلیون دلار پس گرفتند.

مارس با کمتر از 710 میلیون دلار سرقت، دومین ماه هک شده پس از اکتبر بود. بیشتر این به دلیل سوء استفاده از پل رونین بود که 625 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده را به سرقت برد.

به گفته PeckShield، بزرگترین بهره برداری اکتبر، زنجیره BNB بود که 586 میلیون دلار از دست داد. ما پروتکل Mango Markets DeFi را در مرحله دوم لیست کردیم، حتی اگر شامل توافقی با بهره‌برداران برای بازگرداندن برخی از وجوه بود.

طبق پایگاه داده Rekt DeFiYield، چندین اکسپلویت قابل توجه دیگر در ماه اکتبر وجود داشت. اینها شامل پلتفرم بازدهی کریپتو Freeway است که به‌عنوان عقب‌نشینی 60 میلیون دلاری، ترانزیت سوآپ با ضرر 29 میلیون دلاری، Team Finance با 13 میلیون دلار ضربه، و Moola با ضرر 9 میلیون دلاری طبقه‌بندی شده است. شامل بازار می‌شود.

مربوط: تقریباً نیمی از ماه اکتبر بزرگترین ماه برای هک کریپتو است

DeFiYield گزارش خود را در 1 نوامبر منتشر کرد که وضعیت تاسف بار هک فست ماه گذشته را توصیف می کند.

این شرکت ادعا می کند که بیش از 1 میلیارد دلار را به دلیل کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال در ماه اکتبر از دست داده است، از جمله سوء استفاده مستقیم از پروتکل و همچنین آنچه که عقب ماندگی و Ponzis را در نظر می گیرد. DeFiYield در مجموع 35 حادثه در طول ماه گزارش کرده است.

در یک نکته مثبت، این گزارش بیان می کند که حدود 890 میلیون دلار از دارایی های رمزنگاری شده تا کنون در سال 2022 بازیابی شده است.نویسنده: Martin Young

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا