اخبار ارز دیجیتال

کلاهبردار 8+ حساب رمزنگاری برجسته توییتر را ربود و نزدیک به 1 میلیون دلار دزدید

دوره های اندرو تیت
خرید تلگرام پرمیوم


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این گروه از کلاهبرداران اخیراً حساب‌های بنیانگذار Pudgy Penguins، مدیر ارشد فناوری OpenAI و حتی پیتر شیف که از کریپتو متنفر است را ربودند.

طی چند هفته گذشته، گروهی از کلاهبرداران هشت حساب توییتر متعلق به چهره‌های برجسته صنعت ارزهای دیجیتال را برای تسهیل کلاهبرداری‌های فیشینگ ربوده‌اند. به گفته کارآگاه بلاک چین ZachXBT، این گروه تاکنون حدود یک میلیون دلار ارز دیجیتال را سرقت کرده است.

ZachXBT در یک تاپیک توییتر در تاریخ 9 ژوئن اعلام کرد که چندین کیف پول مرتبط با یک کلاهبرداری فیشینگ را کشف کرده است که به تازگی هک شده است.

«در حالی که بیشتر این حملات نتیجه تعویض سیم‌کارت‌ها بود، به نظر می‌رسد حساب‌های دیگر به طور بالقوه از طریق تعویض سیم‌کارت به سرقت رفته‌اند. [Twitter admin] ZachXBT اشاره کرد.

اکانت ها متعلق به کول ویلمین، بنیانگذار Pudgy Penguins، استیو آئوکی، دی جی و کلکسیونر NFT و پیت ریزو، سردبیر مجله بیت کوین است.

به طور عجیبی، پیتر شیف، طرفدار طلا و طرفدار ارزهای دیجیتال، حسابش را نیز هک کرد تا پیوندهای مشکوک مربوط به طلای توکن شده در امور مالی غیرمتمرکز را تبلیغ کند.

ZachXBT گفت: “تقریباً هفت رقم به سرقت رفته است، و ما امیدواریم که Twitter Safety هر حمله را از نزدیک بررسی کند.”

هنگامی که کلاهبرداران کنترل یک حساب توییتر را به دست می آورند، تقریباً بلافاصله کلاهبرداری های فیشینگ را توییت می کنند. کارهایی وجود دارد که انجام شده است.

من یک کلاهبرداری فیشینگ توییت کردم. منبع: ZachXBT، توییتر

کارآگاهان بلاک چین از مردم خواستند به جای انتخاب احراز هویت دو مرحله ای مبتنی بر پیامک، از کلیدهای امنیتی استفاده کنند.

یکی دیگر از هک‌های حساب کاربری تحت پوشش ZachXBT، میرا موراتی، مدیر ارشد فناوری OpenAI است.

مربوط: هشدار کلاهبرداری Uniswap: کلاهبرداران با جعل هویت صاحبان مشاغل وب سایت های جعلی ایجاد می کنند

در 2 ژوئن، یکی از اعضای جامعه ارزهای رمزنگاری شده هشداری در مورد اشتراک گذاری یک لینک فیشینگ در حساب خود صادر کرد که یک ایردراپ جعلی از یک توکن ERC-20 به نام OPENAI را تبلیغ می کرد.

این پست خاص حدود یک ساعت به صورت زنده پخش شد و 79600 بار مشاهده شد و 83 بار قبل از حذف شدن بازتوییت شد. به ویژه، کلاهبرداران محدودیت هایی را برای افرادی که می توانند به توییت ها پاسخ دهند را محدود می کردند تا از پرچم گذاری افراد جلوگیری کنند.

در اواخر ماه مه، آرتور مادرید، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل پلتفرم متاورس The Sandbox، نیز قربانی هک حساب کاربری توییتر به همان سبک تبلیغ جعلی SAND airdrop شد.

با این حال، مشخص نیست که آیا این هک خاص مربوط به گروهی از هکرهای شناسایی شده توسط ZachXBT است یا خیر.

مجله: 3.4 میلیارد دلار بیت کوین در قوطی پاپ کورن – داستان هکر جاده ابریشمنویسنده: Brian Quarmby

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا