اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداران مشتریان بانک را به سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در ایرلند ترجیح می دهند

مقامات ایرلندی تاکنون موفق به بازیابی حدود ۴ میلیون یورو از ۲۰ میلیون یوروی از دست رفته در کلاهبرداری بانکی از ژانویه ۲۰۲۳ شده اند.

کلاهبرداران در ایرلند ترجیح می دهند مشتریان سنتی بانک ها را به جای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال در طول یک بازار نزولی دو ساله هدف قرار دهند.

فراوانی کلاهبرداری های ارزهای دیجیتال اغلب به طور مستقیم با تبلیغات کلی و سود اکوسیستم در آن زمان متناسب است. به نظر می رسد که بازار خرس کریپتو در حال انجام به ریشه کن کردن حداقل برخی از بازیگران بد، از جمله کلاهبرداری ها و کسب و کارها کمک می کند، در حالی که تا حد زیادی سرمایه گذاران جدی را که به بررسی دقیق اعتقاد دارند، حفظ می کند.

در نتیجه، کلاهبرداران ایرلندی تمرکز خود را به مشتریان بانک معطوف کرده‌اند، زیرا هدف قرار دادن سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال دشوار شده است. به گزارش ایرلندی ایندیپندنت، در سال ۲۰۲۳، شهروندان ایرلندی نزدیک به ۲۰ میلیون یورو (۲۱.۸ میلیون دلار) را به دلیل کلاهبردارانی که خود را کارمند بانک نشان می دادند، از دست دادند. مقامات به شرح زیر تصریح کردند:

در ماه‌های اخیر، تماس مکرر با قربانیان از طریق تلفن یا ایمیل توسط کلاهبردارانی که ادعا می‌کنند برای بانک‌ها و شرکت‌های تجاری معروف بریتانیا کار می‌کنند، به طور فزاینده‌ای رایج شده است.

کلاهبرداران با تقلید از بانک های سنتی، از طریق تلفن یا ایمیل به مشتریان بی احتیاط نزدیک می شوند. پلیس ایرلند در حال حاضر در حال بررسی تعدادی از پرونده های کلاهبرداری با ماهیت مشابه است و با موفقیت ۲ میلیون یورو (تقریباً ۲۱۰ میلیون ین) را از یکی از کلاهبرداران بازیابی کرده است.

تا به امروز، مقامات ایرلند موفق به بازیابی حدود ۴ میلیون یورو از ۲۰ میلیون یورو از دست رفته ناشی از کلاهبرداری بانکی از ژانویه ۲۰۲۳ شده اند. کارآگاهان به ایرلندی ایندیپندنت تأیید کردند که کلاهبرداری رمزنگاری دیگر شکل غالب کلاهبرداری سرمایه گذاری نیست. این در مورد ۹۵٪ از کلاهبرداری های اوج صدق می کند.

به جای برنامه ریزی کلاهبرداری های پیچیده ارزهای دیجیتال، کلاهبرداران از وب سایت ها و بروشورهای بانکی تقلید می کنند تا قربانیان را متقاعد کنند که از پس انداز خود جدا شوند. کارآگاهان بیش از ۲۰ حساب بانکی را در بریتانیا شناسایی کرده اند که توسط کلاهبرداران استفاده می شود، اما هنوز عملیات را خنثی نکرده اند.

بانک ایرلند به مشتریان هشدار داده است که به کارکنان بانکی که آنها را تحت فشار قرار می دهند تا بدون فکر کردن سریع عمل کنند مشکوک باشند. این روش رایجی است که کلاهبرداران برای فریب سرمایه گذاران استفاده می کنند.

مربوط: پلیس هنگ کنگ: کاربر بایننس در هنگ کنگ به دلیل موجی از ایمیل های جعلی ۴۵۰۰۰۰ دلار از دست داده است.

در حالی که ایرلند در حال بررسی افزایش کلاهبرداری علیه مشتریان بانک است، بانک های استرالیا اخیراً ادعا کردند که ۴۰ درصد از کلاهبرداری ها به ارزهای رمزنگاری شده “لمس” می کند.

سوفی گیلدر، مدیر عامل بلاک چین و دارایی های دیجیتال بانک مشترک المنافع (CBA) طی یک میزگرد در هفته بلاک چین استرالیا در ۲۶ ژوئن صحبت کرد:

“یک سوم از هر دلاری که از استرالیایی ها کلاهبرداری می شود، از هر سه یک نفر، به ارزهای رمزنگاری شده دست می زند. بنابراین این بزرگترین کاری است که ما باید انجام دهیم تا تاثیر آن بر مشتریان خود را کاهش دهیم. این یک وسیله است.”

نایجل دابسون، رئیس پورتفولیوی خدمات بانکی در ANZ، به داده‌های صرافی جرایم مالی استرالیا استناد کرد و پیشنهاد کرد که این رقم می‌تواند حتی بیشتر از این هم باشد و به ۴۰ درصد برسد.

مجله: فراتر از رمزنگاری: مدارک دانش صفر پتانسیل را از رای دادن به امور مالی نشان می دهد

نویسنده: Arijit Sarkar
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا