🚨 اخبار ارز دیجیتال

SBI با TradeFinex امارات متحده عربی برای ایجاد سرمایه گذاری مشترک ارز مجازی در ژاپن همکاری می کند

SBI Holdings با شرکت امارات متحده عربی TradeFinex در یک سرمایه گذاری مشترک ژاپنی با هدف تسریع پذیرش پلت فرم بلاک چین شرکتی که در شبکه XDC اجرا می شود، همکاری خواهد کرد.

هدف SBI Holdings و TradeFinex از طریق یک سرمایه گذاری مشترک جدید در ژاپن است که پذیرش بلاک چین سازمانی سازگار با EVM را تامین مالی تجارت شبکه XDC انجام دهد.

شرکت TradeFinex مستقر در امارات، پلتفرم غیرمتمرکز خود را اجرا می کند که بر روی شبکه XDC اجرا می شود و به مبتکران امور مالی تجارت اجازه می دهد به بانک ها و مؤسسات مالی مختلف متصل شوند. TradeFinex در درجه اول بر ارائه محصولات مالی تجارت مبتنی بر بلاک چین مانند صورتحساب، اعتبار اسنادی، تامین مالی سفارش خرید و تامین مالی زنجیره تامین برای موارد استفاده سازمانی تمرکز دارد.

یک نمایش تصویری از پشته مالی تجارت TradeFinex. منبع: TradeFinex.

شبکه XDC یک شبکه لایه ۱ سازگار با EVM است که دارای قراردادهای هوشمند قابل همکاری است. مستندات آن، پروتکل را به‌عنوان «فشار سفارشی و بسیار بهینه‌شده» اتریوم توصیف می‌کند که از مکانیزم اثبات سهام (XDPoS) برای ارائه زمان‌های سریع تراکنش، هزینه‌های گاز کم و ظرفیت تراکنش بالا در هر ثانیه استفاده می‌کند.

مطالب مرتبط: نخست وزیر ژاپن برنامه های Web3 را با اعلام بایننس به زودی تایید کرد

پروتکل XDC با استفاده از توکن های بومی XDC که به عنوان یک ارز رمزنگاری ذخیره شده برای برنامه های غیرمتمرکز شخص ثالث در حال اجرا در شبکه عمل می کند. این توکن برای استفاده در موارد مختلف از جمله تسویه پرداخت DApp، پرداخت های خرد، هزینه های تراکنش، و استقرار و تسویه قرارداد هوشمند در نظر گرفته شده است.

TradeFinex با سازمان تجارت جهانی، اتاق بازرگانی بین‌المللی و آژانس‌های دولتی مختلف همکاری می‌کند تا بلاک چین را به‌عنوان وسیله‌ای برای بازنگری در سرعت، شفافیت، هزینه و قابلیت ردیابی مالی تجارت بررسی کند.

گزارش سازمان تجارت جهانی در سال ۲۰۲۰ نشان می دهد که TradeFinex “شبکه ای است که هم به صورت مجاز و هم بدون مجوز عمل می کند.” به عبارت دیگر، مجوز برای تأیید عمومی لازم نیست، اما مجوز برای اشتراک گذاری انتخابی داده داده می شود.

در زمان انتشار، تعدادی از شرکت‌کنندگان از TradeFinex استفاده می‌کردند، از جمله Validus، Enigio، Ramco، انجمن تجارت بین‌المللی و Forfaiting و WOA که تحت نظارت MAS سنگاپور است.

در اطلاعیه ای که با کوین تلگراف به اشتراک گذاشته شد، اهداف این سرمایه گذاری مشترک بومی سازی اطلاعات و اسناد شبکه XDC در ژاپن، رایج کردن توکن های XDC در مبادلات رمزنگاری محلی، و استقرار راه حل های مالی تجارت در سراسر منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

راه‌اندازی سرمایه‌گذاری مشترک به دنبال گزارش‌های اخیر ژاپن مبنی بر اینکه دولت ژاپن قصد دارد به استارت‌آپ‌ها اجازه دهد تا از طریق انتشار توکن‌های ارز مجازی به‌جای فهرست‌بندی سنتی سهام، سرمایه جمع‌آوری کنند.

آژانس خدمات مالی ژاپن همچنین اعلام کرد که قصد دارد در آگوست ۲۰۲۳ قوانین مالیاتی مربوط به ارزهای مجازی را به منظور ایفای نقش فعال تر در مقررات ارز مجازی بازنگری کند. این می تواند شامل معافیت از پرداخت مالیات “سودهای تحقق نیافته” بر روی ارزهای مجازی باشد.

مجله: کارآگاه بلاک چین: سقوط کوه گوکس شاهد تولد Chainalysis بود

نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا