اخبار ارز دیجیتال

SBF برای صرفه جویی در FTX تلاش کرد بازار کریپتو را بی ثبات کند: گزارش

معامله توسط Alameda Research بر روی استیبل کوین تتر depeg متمرکز بود.

بر اساس گزارشی در 9 دسامبر، Changpeng “CZ” Zhao، مدیر اجرایی Tether و مدیر عامل Binance گفت، مدیر عامل سابق FTX Sam Bankman-Fried (SBF) اکنون ورشکسته شده است. که در آن هستند.

یک پیام چت گروه سیگنال با عنوان “تعدیل تبادل” که توسط وال استریت ژورنال مشاهده شد، بحثی را بین CZ و SBF در 10 نوامبر در مورد تتر استیبل کوین USDT نشان می دهد. اعضای گروه سیگنال عبارتند از جسی پاول، یکی از بنیانگذاران Kraken، و پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether.

بر اساس این گزارش، CZ و سایر اعضای گروه نگران هستند که معامله ای که توسط Alameda Research انجام شده است بر روی بی ثبات کردن استیبل کوین ها متمرکز شده است، که می تواند اثرات موجی بر قیمت ارزهای دیجیتال داشته باشد. گزارش شده است که مدیر عامل بایننس با SBF روبرو شده است.

تلاش برای حذف استیبل کوین ها را متوقف کنید و از انجام هر کاری دست بردارید.

SBF در بیانیه ای به WSJ این اتهامات را رد کرد.

یک روز پس از اینکه بایننس اعلام کرد که رقیب مشکل دار FTX را نجات نخواهد داد، استدلال ادعا شده در گروه سیگنال به «گزارش های سوء استفاده از وجوه مشتری و تحقیقات ادعایی آژانس ایالات متحده» اشاره کرد. برای سرمایه گذاری یا تامین مالی FTX/Alameda.”

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، جزئیات جدیدی در مورد معامله شکست خورده بین Binance و FTX در 9 دسامبر ظاهر شد. اشاره بایننس گفت که در جولای 2021 پس از اینکه “به طور فزاینده ای با Alameda/SBF ناراحت شد” از FTX خارج شد. به گفته مدیر عامل بایننس، SBF از خروج صرافی “ناراحت” شده است.

در پاسخ، SBF ادعا کرد که بایننس “تهدید کرد که در آخرین لحظه کنار خواهد رفت” و CZ را متهم کرد که در مورد نقش خود در معامله دروغ گفته است.

در 11 نوامبر، گروه FTX و تقریباً 130 شرکت، از جمله FTX Trading شرکت West Realm Shires Services، FTX US، و Alameda Research، با استناد به “بحران نقدینگی” در ایالات متحده اعلام ورشکستگی کردند.

از زمان ورشکستگی FTX، SBF در تحقیقات و تحقیقات متعددی از جمله هفت دعوای حقوقی دسته جمعی و تحقیقات دستکاری بازار توسط دادستان های فدرال نام برده شده است.نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا