اخبار ارز دیجیتال

SBF مدل ریسک FTX را به عنوان فروپاشی پیش از رئیس FDIC گرونبرگ پنهان کرد


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این دعوت توسط کمیسیونر سابق CFTC، Mark Wetjen، که در نوامبر 2021 به عنوان رئیس سیاست و استراتژی تنظیم مقررات به FTX US پیوست، انجام شد.

قبل از اینکه صرافی کریپتو FTX و بنیانگذار آن سام بانکمن-فرید (SBF) به ظن اختلاس وجوه کاربران بازداشت شوند، SBF یکی از تأثیرگذارترین کارآفرینان ارزهای دیجیتال بود. مدت‌ها قبل از مرگ FTX، مکاتبات ایمیلی با تنظیم‌کننده‌های ارشد ظاهراً فاش شده بود که نشان‌دهنده قصد SBF برای مجبور کردن صرافی به تنظیم فدرال است.

در 28 می 2022، تقریباً شش ماه قبل از اعلام ورشکستگی FTX و استعفای SBF از سمت مدیرعاملی، مارتین گرونبرگ، رئیس شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) اعلام کرد که SBF در 13 ژوئن 2022 مورد شکایت قرار خواهد گرفت. من دعوت نامه ای برای ملاقات دریافت کردم. این ایمیل توسط کمیسر سابق CFTC، Mark Wetjen، که در نوامبر 2021 به عنوان رئیس سیاست و استراتژی نظارتی به FTX US پیوست، تعدیل شد.

دعوت نامه کنفرانس از طرف سام بنکمن-فرید به مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC.منبع: واشنگتن اگزمینر

بعداً در ایمیل، Wetjen به Gruenberg گفت که FTX “در موقعیتی غیرعادی است که از دولت فدرال التماس می کند که ما را تنظیم کند.” وی در ادامه افزود:

ما درخواستی را به CFTC ارسال کرده ایم و به نمایندگان خود نشان داده ایم که چگونه این کار را انجام دهند. تنها کاری که CFTC باید انجام دهد این است که آن را تایید کند. صرافی های بزرگ ایالات متحده نیز دارای مجوز CFTC هستند.”

در پاسخ به درخواست SBF، گرونبرگ موافقت کرد که با آن دو ملاقات کند.

مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC می پذیرد دعوت به کنفرانس سام بنکمن-فریدمنبع: واشنگتن اگزمینر

پس از فروپاشی FTX، روابط سیاسی SBF در تحقیقات موازی آشکار شد. یکی از سخنگویان FDIC تأیید کرد که رئیس FDIC با SBF به عنوان بخشی از “بازدیدهای منظم ادبی با رهبران شرکت ها و موسسات مالی” ملاقات کرده است.

مربوط: سام بنکمن-فرید بسته وثیقه اصلاح شده را تا هفته آینده پیشنهاد می کند

به موازات تحقیقات فدرال، مدیریت جدید FTX تحقیقات داخلی را برای ردیابی وجوه مفقود آغاز کرده است.

بر اساس اسناد دادگاه اخیر، SBF و پنج مدیر سابق FTX و Alameda Research 3.2 میلیارد دلار پرداخت و وام از نهادهای مرتبط با FTX دریافت کردند. گزارش شده است که SBF اکثر بودجه خود را به مبلغ 2.2 میلیارد دلار از Lot دریافت کرده است.نویسنده: Arijit Sarkar

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا