اخبار ارز دیجیتال

مفسر حقوقی می گوید که نبرد حقوقی SBF هنوز “کار زیادی برای انجام دادن” دارد.

سام بنکمن-فرید با هشت اتهام مواجه است و ممکن است با ۱۱۵ سال زندان روبرو شود، اما حکم نهایی ممکن است ماه ها یا سال ها طول بکشد.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX با هشت اتهام مواجه است و ممکن است با ۱۱۵ سال زندان مواجه شود، تا حکم نهایی در ماه‌ها یا سال‌های آینده صادر شود.

ریچارد کانن، شریک در Stokoe Partnership Solicitors گفت: “در این مرحله دشوار است که بگوییم نتیجه چه خواهد بود، اما مخاطرات بسیار زیاد است. احکام در مورد محرک های اصلی سال ها پیش بسیار کمتر بود.”

مانند سرمایه گذار آمریکایی برنی مدوف، که از هزاران سرمایه گذار از ده ها میلیارد دلار در یک دوره 17 ساله کلاهبرداری کرد، SBF از اعتبار خود برای بستن موضوع FTX و جریان پول در تحقیقات Alameda استفاده کرد. نقشه های مدوف نیز در بازار نزولی سقوط کرد و طبق گفته صندوق قربانیان مدوف در سال 2009 او محکوم شد و به پرداخت 170 میلیارد دلار به قربانیانش محکوم شد، اما 13 سال بعد پرداخت شد و فقط 4 میلیارد دلار.

مرتبط: بایننس “FTX را از تجارت خارج می کند” – کوین اولری

در پرونده انرون، سالها پس از این رسوایی، یکی از مدیران بدنام شرکت انرژی محکوم شد. کنت لی، یکی از بنیانگذاران این شرکت، پیش از محکوم شدن به 45 سال زندان درگذشت. در همین حال، جفری اسکیلینگ، مدیرعامل سابق انرون، 12 سال از دوران محکومیت 24 ساله خود را سپری کرد.

در مورد SBF، این اتهامات شامل کلاهبرداری سیمی علیه مشتریان و وام دهندگان، کلاهبرداری از اوراق بهادار، کلاهبرداری در کالاها، پولشویی، و توطئه برای کلاهبرداری از ایالات متحده و نقض قوانین مالی مبارزات انتخاباتی است.

“با توجه به مقدار بی سابقه ای که در اینجا مطرح می شود، SBF محدوده دستورالعمل بالایی را در نظر خواهد گرفت [for a sentence]آری ردبورد، رئیس امور حقوقی و دولتی در آزمایشگاه‌های TRM، یک شرکت اطلاعاتی بلاک چین، گفت: اما عوامل کاهش‌دهنده وجود دارد – آیا او استرداد را رها می‌کند، آیا همکاری می‌کند، آیا به یافتن بودجه برای قربانیان کمک می‌کند.

مراحل استرداد از باهاما به ایالات متحده گام بعدی در این نبرد حقوقی است. ردبورد اظهار داشت: “متهمان از حق خود برای اعتراض به استرداد چشم پوشی نکرده اند و جلسه رسیدگی برای فوریه برنامه ریزی شده است. یا SBF از استرداد چشم پوشی می کند یا او در جلسه دادگاه اعتراض می کند.”

طبق گزارش ها، مدیر عامل سابق FTX، مارک کوهن، دادستان فدرال سابق را به عنوان وکیل مدافع خود استخدام کرده است.او بخشی از تیم دفاعی پرونده پرمخاطب Ghislaine Maxwell بود که به قاچاق انسان محکوم شد و به 20 سال زندان محکوم شد.

نویسنده: Ana Paula Pereira

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا