اخبار ارز دیجیتال

SBF قصد داشت همه را به جز خودش سرزنش کند، شهادت افشا شده کنگره را نشان داد

SBF، CZ، مدیر عامل فعلی، وکیل او و مدیر عامل شرکت بایننس، شرکت حقوقی که او برای ورشکستگی منصوب کرده بود، متهم کرد، اما اشتباهات خود را نپذیرفت.

سام بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق FTX، که با نام SBF نیز شناخته می شود، در 12 دسامبر، یک روز قبل از اینکه قرار بود از راه دور در مقابل کنگره شهادت دهد، دستگیر شد. متنی از شهادت او که توسط فوربس به دست آمده است نشان می دهد که مدیر عامل رسوایی قصد داشت همه را به جز خودش مقصر سقوط خیالی امپراطوری 32 میلیارد دلاری خود بداند.

SBF در شهادت خود به همان لفاظی در مورد شرکت خواهر تبادل ارزهای دیجیتال جهانی FTX.US ادامه داد. بانکمن فرید نوشت:

“ای کاش دکمه Docusign را در ساعت 4:30 صبح کلیک نمی کردم و بخشی از FTX را تحت رهبری مخرب ترک نمی کردم.”

او همچنین گنجاندن FTX.US در فصل 11 قانون ورشکستگی را به دلیل وکیل بازسازی، جان جی. ری III، که پس از تشکیل پرونده ورشکستگی، نقش مدیر عامل FTX را بر عهده گرفت، مقصر دانست. SBF ادعا کرد که “مشتریان آمریکایی حداقل تا زمانی که تیم ری مسئولیت را در دست گرفت، محافظت می شدند.”

از سوی دیگر، ری به شدت از مدیر عامل سابق FTX و مهارت‌های مدیریتی او انتقاد می‌کند. شکست کامل کنترل های داخلی و حاکمیت. ”

در اسناد فاش شده، SBF همچنین شرکت حقوقی ورشکستگی سالیوان و کرامول را به دلیل گنجاندن FTX.US در فصل 11 قانون ورشکستگی مقصر دانست. در حالی که خود بانکمن-فرید اوراق ورشکستگی را امضا کرد، او ادعا کرد که توسط شرکت حقوقی خود تحت فشار قرار گرفته است تا اوراق فصل 11 را تشکیل دهد و نوشت:

19 صفحه اسکرین شات از سالیوان و کرامول، آقای میلر، و دیگرانی وجود دارد که به نظر می‌رسد تحت تأثیر آنها قرار گرفته‌اند، همه در طی دو روز تحت فشار فرستاده شده‌اند تا فصل 11 را فوراً ارسال کنند.

SBF همچنین به وکیل عمومی راین میلر FTX.US حمله کرد و آن را متهم کرد که بخشی از یک گروه فشار برای وارد کردن این شرکت مستقر در ایالات متحده در پرونده ورشکستگی خود است.

مربوط: ساعاتی قبل از دستگیری، SBF عضویت در گروه چت “Wirefraud” را انکار کرد

جدای از لی و کمک حقوقی او، SBF همچنین قصد داشت تا Changpong Zhao، مدیرعامل Binance را به دلیل آنچه که او ادعا می‌کرد «یک ماه روابط عمومی منفی مداوم در FTX» را محکوم کند. او ادعا کرد که بایننس عمداً نامه ای از قصد را برای به دست آوردن FTX امضا کرده است، اما آنها “قصد تکمیل تراکنش را نداشتند.”

نویسنده: Prashant Jha

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا