🚨 اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذار کاردانو می گوید سم بنکمن فرید مانند برنی مدوف است

چارلز هاسکینسون SBF را به برنی مدوف، مغز متفکر بزرگ ترین طرح هرمی تاریخ تشبیه کرد.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، مدیر عامل سابق FTX، سام بنکمن-فرید را با کلاهبردار بدنام آمریکایی برنی مدوف مقایسه کرد و در رسانه ها گفت که او به مدیر عامل سابق FTX “گذرنامه رایگان” داده است.

برنارد لارنس مدوف مغز متفکر بزرگ ترین کلاهبرداری پونزی در تاریخ بود که مجموعاً ۶۴.۸ میلیارد دلار تخمین زده می شود. زمانی مدوف رئیس بورس نزدک بود.

آقای هاسکینسون گفت که تمرکز رسانه ها بر SBF، علیرغم شواهد عمومی مبنی بر دست داشتن SBF و FTX در اختلاس و سرقت وجوه مشتریان، نشان می دهد که کل سیستم چقدر فاسد است.

در پستی در X (توئیتر سابق) در ۹ اکتبر، هاسکینسون به شدت از جنون رسانه ای پیرامون SBF پس از فروپاشی FTX انتقاد کرد. هاسکینسون با نام بردن از نویسنده، مایکل لوئیس، که کتابش در مورد SBF در روزهای قبل از محاکمه مدیر عامل سابق FTX مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت، شروع کرد و آن را «تور عذرخواهی» نامید.

بنیانگذار Cardano خاطرنشان کرد که به نظر می رسد “گروهی از مردم خواستار تبرئه عمومی SBF هستند” و افزود:

ما این را با برخورد با دستکش توسط نیویورک تایمز دیدیم، و اکنون انتشار کتابی که تبدیل به یک تور عذرخواهی شده است، که برای من فوق‌العاده است. نشان می‌دهد که چقدر چیزها عمیقاً فاسد هستند، به خصوص وقتی دوستان درست.”

FTX سومین صرافی بزرگ کریپتو در زمان سقوط نوامبر ۲۰۲۲ بود که در سه ماهه اول دور مالی چند میلیون دلاری را جذب کرد. در آن زمان، SBF شرایط بازار خارجی و نقدینگی ضعیف را عامل این رکود دانست. با این حال، زمانی که چندین آژانس اجرایی ایالات متحده شروع به بررسی مبادلات ناموفق ارزهای دیجیتال کردند، تصویر بسیار متفاوتی منعکس شد.

در نتیجه تحقیقات، آقای Bankman Freed به هفت فقره توطئه و کلاهبرداری در ارتباط با سقوط FTX متهم شد که او خود را بی گناه دانست. قاضی لوئیس کاپلان بر این پرونده نظارت دارد.

دادگاه هیئت منصفه هفته گذشته آغاز شد. شهادت در هفته اول محاکمه نشان داد که Alameda Research، یک شرکت بازرگانی SBF که قبل از شروع صرافی FTX تأسیس شده بود، از اوایل سال ۲۰۱۹ یک درب پشتی مخفی به FTX برای جمع آوری وجوه مشتریان داشت. معلوم شد که

مربوط: شروع محاکمه Sam Bankman Freed: یک هفته در حال بررسی

اطلاعات جدید به دست آمده از محاکمه جنایی علیه بانکمن فرید نشان می دهد که او میلیون ها دلار برای ایجاد یک تصویر از طریق هزینه های تهاجمی روابط عمومی هزینه کرده است. گزارش شده است که مدیر عامل سابق به تام بردی و تاجر کوین او لیری میلیون ها دلار پرداخت کرده است تا روزهایی از زمان او را بخرند.

از دیگر امکانات تجملی می توان به جت های خصوصی، تبلیغات Super Bowl و بازی سیاستمداران اشاره کرد. بر اساس گزیده ای از کتاب لوئیس، SBF در حال بررسی پرداخت ۵ میلیارد دلار به دونالد ترامپ برای عدم نامزدی برای ریاست جمهوری است.

هفته اول محاکمه، که در ۳ اکتبر آغاز شد، بر ناپدید شدن ۸ میلیارد دلار از وجوه مشتریان FTX متمرکز بود. علاوه بر شهادت وانگ، هم دادستان و هم دفاعیات استدلال های خود را در هفته اول و همچنین شهادت آدام یدیدیا در ۵ اکتبر ارائه کردند.

خبرنگاران کوین تلگراف برای محاکمه مدیر عامل سابق FTX سام “SBF” بانکمن فرید در نیویورک حضور دارند. برای آخرین به‌روزرسانی‌ها در حین باز شدن داستان، اینجا را بررسی کنید.

مجله: کارآگاه بلاک چین – Chainalysis پس از فروپاشی کوه Gox متولد شد.


نویسنده: Prashant Jha
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا