اخبار ارز دیجیتال

SBF در انتخابات میان‌دوره‌ای ایالات متحده یک «اهداکننده مهم» بود

طبق گزارش Open Secrets، بنیانگذار FTX حدود ۴۰ میلیون دلار عمدتاً برای حمایت از دموکرات ها در چرخه سیاسی فعلی هزینه کرده است.

سام بنکمن-فرید، میلیاردر ارز دیجیتال و بنیانگذار FTX، پیش از انتخابات میان‌دوره‌ای سال ۲۰۲۲، اعتراف کرده است که “اهداکننده قابل توجهی” در هر دو طرف طیف سیاسی بوده است.

چند روز قبل از انتخابات میان دوره ای ایالات متحده در ۸ نوامبر، SBF به دنبال کنندگان توییتر خود گفت که به کمپین های دو طرف حصار کمک مالی کرده است.

این میلیاردر رمزارز گفت که “از نامزدهای سازنده در سراسر راهرو برای جلوگیری از یک بیماری همه گیر و ایجاد فضای دو حزبی در دی سی حمایت می کند.” او گفت: ما در حال کار با آنها در این مورد هستیم.

SBF، با مشارکت رایان سلامه، مدیرعامل FTX Digital Markets، در کمپینی برای پذیرش ارزهای دیجیتال ثبت‌نام کرد و افزود که «چندین، از جمله میلیون‌ها دلار، به جمهوری‌خواهان در سنا و مجلس نمایندگان اهدا کرد».

در اوایل سال جاری، Cointelegraph گزارش داد که SBF قصد دارد تا ۱ میلیارد دلار برای تأثیرگذاری بر مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری ۲۰۲۴ هزینه کند. برنامه واقعی او تامین مالی نامزدی برای رقابت با دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا است. در سال ۲۰۲۰، SBF 5.2 میلیون دلار به کمپین ریاست جمهوری جو بایدن کمک کرد.

با توجه به Open Secrets، پلتفرمی که پول را در سیاست ردیابی می کند، SBF ششمین کمک کننده بزرگ سیاسی است. این پلتفرم گزارش می دهد که او در مجموع ۳۹.۸ میلیون دلار برای چرخه ۲۰۲۱-۲۰۲۲ کمک کرده است.

۹۲ درصد از این کل به دموکرات ها و بقیه به نامزدها و مبارزات انتخاباتی جمهوری خواه اختصاص یافت. سالمه، مدیر عامل FTX، ۲۳.۶ میلیون دلار به کمپین جمهوری خواهان در چرخه فعلی کمک کرده است و از طرف قرمز تقسیم سیاسی حمایت می کند.

بزرگترین کمک کننده سیاسی، سرمایه گذار میلیاردر جورج سوروس بود که ۱۲۸.۵ میلیون دلار به دموکرات ها متعهد شد. سرمایه‌دار میلیاردر، پیتر تیل، که از چندین استارت‌آپ ارزهای دیجیتال حمایت کرده است، با ۳۲.۶ میلیون دلار در حزب جمهوری‌خواه در رتبه نهم فهرست قرار گرفت.

مربوط: به روز رسانی انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده: حامیان رمزارز قبل از انتخابات کجا ایستاده اند؟

بانکمن-فرید همچنین از کمیته اقدام سیاسی (PAC) Protect Our Future حمایت می کند که در ژانویه ۲۰۲۲ تأسیس شد و بیش از ۹ میلیون دلار برای حمایت از نامزدهای دموکرات هزینه کرده است.

کریپتوکارنسی در انتخابات میان‌دوره‌ای به موضوعی تبدیل شده است و پایگاه رای‌دهندگان بزرگی که از فناوری و رمزنگاری آگاه هستند، حرفی برای گفتن دارند. بر اساس نظرسنجی اخیر توسط مدیر صندوق Grayscale، ۳۸٪ از پاسخ دهندگان گفتند که هنگام انتخاب نامزد، “مواضع سیاست ارزهای دیجیتال” را در نظر می گیرند.نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا