اخبار ارز دیجیتال

آیا SBF واقعاً از بیت کوین معامله گران FTX برای نگه داشتن قیمت بیت کوین زیر 20000 دلار استفاده کرد؟

فروش بیت کوین توسط FTX به عنوان بخشی از آزمون SBF فاش شد، با برخی پیش بینی ها حاکی از آن است که FTX از رسیدن قیمت بیت کوین به 100000 دلار جلوگیری می کند.

بر اساس تجزیه و تحلیل، دلیل شکست بیت کوین (BTC) در رسیدن به 100000 دلار در بازار صعودی سال 2021 این بود که صرافی منحل شده FTX به فروش BTC ادامه داد.

که در ×پست در 12 اکتبر، جو بارنت، مدیر ارشد بازاریابی محصول در شرکت خدمات مالی بیت کوین Unchained، به صداهایی پیوست که مدعی شدند مدیران FTX قدرت قیمت های بیت کوین را سرکوب کرده اند.

شهادت FTX فروش انبوه بیت کوین را نشان می دهد

در حالی که محاکمه مدیر عامل سابق FTX سام بانکمن فرید، معروف به SBF، ادامه دارد، شهادت جدید، دامنه کامل دستکاری بازار را روشن می کند.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق شرکت وابسته Alameda Research، این هفته در دادگاه شهادت داد که Bankman Freed از او خواسته است که اگر قیمت نقدی از 20000 دلار فراتر رفت، بیت کوین را بفروشد. گزارش شده است که او این کار را کرده است. این کار با استفاده از وجوه مشتریان FTX انجام شد که هیچکدام حق استفاده از آن را نداشتند.

در پاسخ، بارنت پیشنهاد کرد که کل بازار صعودی بیت کوین ممکن است به دلیل مقیاس عملیات درگیر تأثیر منفی داشته باشد.

او با اشاره به این موضوع نوشت: “Alameda حتی در طول بازار صعودی ورشکست شد. به نظر می رسد آنها از بیت کوین و سایر دارایی های مشتریان FTX برای خرید “Sumcoin” (FTT، Solana، Serum) استفاده کرده اند (یا “قرض گرفته اند”). گزارش می دهد که ارزش شرکت آقای الیسون 2.7 میلیارد دلار منفی است. 2021.

بدون این فشار فروش کاذب، بیت کوین احتمالاً در سال 2021 به 100000 دلار می رسید.

SBF در مقابل S2F

در این رویداد، BTC/USD همچنان در نوامبر همان سال به بالاترین حد خود یعنی 69000 دلار رسید، اما پیش‌بینی‌ها در آن زمان حاکی از این بود که این رقم حتی بیشتر شود.

مطالب مرتبط: سام بنکمن فرید بایننس را به افشای ترازنامه به رسانه ها متهم کرد: شواهد دادگاه

اینها شامل مدل قیمت بیت کوین سهام به جریان (S2F) است که در آن زمان محبوب بود، که سازنده آن، گروهی ناشناس به نام پلان B، هدف قیمت بیت کوین را برای نصف کردن فعلی تعیین کرده است. حداکثر 288000 دلار تعیین شده است.

او ادامه داد: “بدترین سناریو” تا دسامبر 2021 135000 دلار خواهد بود.

هر دو S2F و PlanB خود پس از اینکه بیت کوین نتوانستند به آن سطوح برسند. انتقاد عمومی قابل توجه.

در حالی که PlanB همچنان به ارائه یک چشم انداز خوش بینانه در مورد مسیر حرکت بیت کوین ادامه می دهد، خرابی SBF به سرعت در حال تبدیل شدن به یک منبع سرگرمی در رسانه های اجتماعی است.

دیگران با انگیزه های بانکمن-فرید مخالف هستند. در پاسخ به شهادت الیسون، مدیر عامل Blockstream و یکی از بنیانگذاران Adam Back این سوال را مطرح کرد که آیا او واقعاً در تلاش است تا رشد بازار را خفه کند یا خیر.

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا