🚨 اخبار ارز دیجیتال

بایننس حساب SBF را به دلیل اتهامات رشوه خواری چینی مسدود کرد: آسیا اکسپرس

ظاهراً SBF به مقامات چینی ۱۵۰ میلیون دلار رشوه داده تا حساب‌ها را مسدود کند، بایننس مسدود کردن کاربران حماس را توجیه می‌کند، در حالی که هکرهای Huobi ادعا می‌کنند که تمام دارایی‌های سرقت شده ۸ میلیون دلاری من آن را پس داده‌ام.

جمع‌بندی هفتگی اخبار از شرق آسیا، که مهم‌ترین روندهای این صنعت را انتخاب می‌کند.

رسوایی رشوه خواری چینی SBF بدتر می شود

مطابق با طبق شهادت کارولین الیسون، یکی از بنیانگذاران صندوق تامینی مرتبط با FTX، سم بنکمن فرید در ۱۱ اکتبر، در سال ۲۰۲۱ دستگیر خواهد شد. گفته می شود که او ۱۵۰ میلیون دلار رشوه به دولت چین پرداخت کرده است. مقامات، بیش از ۴۰ میلیون دلار در ابتدا فاش شده بودند.

الیسون در محاکمه FTX گفت که دو سال پیش، یک میلیارد دلار دارایی دیجیتال از صرافی ارزهای دیجیتال OKX و تحقیقات Alameda مستقر در Huobi توسط مجری قانون چین به عنوان بخشی از تحقیقات پولشویی مسدود شد. مدیران ارشد FTX نیز در این حادثه دخیل بودند، از جمله مدیر بازرگانی Constance Wang و تاجر Alameda، David Wa. این افراد ابتدا سعی کردند با وکلای چینی تماس بگیرند تا وجوه را آزاد کنند، اما موفق نشدند.

موسس رسوایی FTX قرار است در ماه اکتبر محاکمه شود. (ویکیپدیا)

پس از آن، کارکنان FTX و Alameda ظاهراً با استفاده از اسناد شناسایی فاحشه تایلندی، حساب‌های OKX و Huobi را برای مذاکره در مورد بازگشت وجوه ایجاد کردند. زمانی که این کار جواب نداد، الیسون بانکمن آزاد را متهم کرد که ۱۵۰ میلیون دلار رشوه پرداخت کرده تا حساب‌ها را مسدود کند. این رشوه در ترازنامه های آینده آلامدا ثبت شد. طبق شهادت الیسون، پس از دریافت رشوه، وجوه به سرعت مسدود شد.

لوئیس کاپلان، قاضی ارشد دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه جنوبی نیویورک، به هیئت منصفه یادآوری کرد که اتهامات رشوه خواری بانکمن فریز علیه مقامات چینی در محدوده محاکمه FTX در حال انجام نیست. در عوض، دادگاه دوم در مورد اتهامات رشوه خواری SBF برای ۱۱ مارس ۲۰۲۴ برنامه ریزی شده است. آزمایش FTX تا ماه اکتبر ادامه خواهد داشت.

بایننس مسدود کردن حساب را روشن کرد

اوایل این هفته، یی هه، یکی از بنیانگذاران بایننس، در برنامه رسانه اجتماعی چینی وی چت اظهار داشت که تنها حساب های کاربران مشکوک به نقض تحریم های بین المللی در این صرافی مسدود می شود.

این بیانیه پس از انبوهی از تحقیقات در پاسخ به گزارش‌های خبری محلی مبنی بر مسدود شدن حساب‌های شبه‌نظامیان مظنون حماس به درخواست مجریان قانون اسرائیل منتشر شد. آقای یی او توضیح داد:

حماس یک سازمان تروریستی است که توسط سازمان ملل متحد تعیین شده است. بنابراین تمامی سازمان ها اعم از بانک ها و بسترهای معاملاتی باید در دریافت درخواست فریز همکاری کنند. این چیزی نیست که بایننس بتواند به تنهایی تصمیم بگیرد.

یکی از مدیران Binance اظهار داشت: من هیچ سوگیری سیاسی ندارم، اما هیچ پلتفرم تجاری نمی تواند چنین درخواست های اجرای قانون را رد کند. فلسطین یک حکومت سازمان یافته دارد. حماس یک گروه مسلح محلی است. غیرنظامیان را می کشند. مشکل همینه حماس فلسطین نیست. هدف انجماد حماس است نه فلسطین.

اظهارات یی هسو، یکی از بنیانگذاران بایننس در مورد حساب های حماس مسدود خواهد شد. (وی چت)

در یک پست بعدی در ۱۱ اکتبر، یی هه همچنین تصریح کرد که بایننس دارایی های کاربران عادی را مصادره یا مسدود نخواهد کرد. قواعد توسط افراد قوی ساخته می شوند. بایننس در مقابل مقررات بین المللی کسی نیست. وی همچنین به این واقعیت اشاره کرد که علیرغم ادامه جنگ بین روسیه و اوکراین، این صرافی حساب های مردم عادی روسیه را مسدود نکرده است.

لطفاً هم بخوانید
امکانات

چگونه می توان “رویای متاورس” را در سال ۲۰۲۳ احیا کرد

امکانات

Ordinals بیت کوین را به نسخه بد اتریوم تبدیل کردند: آیا می توان آن را برطرف کرد؟

دادگاه دوم چین وام ارز مجازی را باطل کرد

دادگاه دوم چین حکم داده است که قراردادهای وام ارز مجازی چین توسط قانون محافظت نمی شود زیرا دارایی های اساسی غیرقانونی هستند.

همانطور که دادگاه خلق نانچانگ در ۱۰ اکتبر اعلام کرد، شاکی آقای مین در آوریل ۲۰۲۱ ۸۰۰۰۰ USDT به متهم آقای گان به منظور تجارت استیبل کوین وام داد. این وام باید ظرف شش ماه بازپرداخت می شد. آقای گان متعاقباً وام را نپذیرفت که منجر به شکایت مدنی توسط آقای مین شد. هم شکایت و هم درخواست تجدیدنظر رد شد.

رئیس دادگاه در حکم خود نوشت:

سرمایه گذاری در ارزهای مجازی یا شرکت در فعالیت های تجاری مستلزم خطرات قانونی است. در صورتی که شخص حقوقی، مؤسسه غیر سهامی یا شخص حقیقی بر خلاف نظم و اخلاق عمومی در ارزهای مجازی و مشتقات مربوط به آن سرمایه گذاری کند، دعاوی مدنی مربوطه باطل بوده و ضرر و زیان ناشی از آن بر عهده شخص خواهد بود.

قاضی در ادامه بیان کرد که طبق قوانین مختلف تشکیل دهنده ممنوعیت ارزهای دیجیتال چین، ارزهای مجازی فقط به صورت دیجیتال وجود دارند، ارز قانونی نیستند و هیچ گونه غرامت قانونی مانند بیت کوین، اتریوم، تتر و غیره ندارند. به عنوان ارز استفاده می شود ارز بازار فعالیت‌های تجاری مرتبط با ارز مجازی، فعالیت‌های مالی غیرقانونی هستند که به نظم مالی، امنیت مالی و منافع عمومی جامعه آسیب می‌رسانند و اکیداً ممنوع هستند.

این حکم در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی، رنمینبی دیجیتال، که به گفته قاضی رئیس دادگاه شکل دیجیتالی ارز قانونی صادر شده توسط بانک خلق چین است، اعمال نمی شود. توسط یک نهاد حاکم تعیین شده اداره می شود و توسط مردم بازخرید می شود. معادل اسکناس و سکه.

پیش از این، در ماه اوت، یک مرد چینی پس از نکول وام گیرنده در قرارداد وام بیت کوین، ۱۰ میلیون دلار بیت کوین را از دست داد و دادگاه با استناد به دلایل مشابه دادگاه مردمی نانچانگ، این قرارداد را بی اعتبار دانست. .

یک قاضی چینی توضیح داد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر است و بنابراین از تخفیف برای نقض قرارداد خودداری کرد.
یک قاضی چینی توضیح داد که چرا قرارداد وام بیت کوین نامعتبر است و بنابراین از تخفیف برای نقض قرارداد خودداری کرد.

هکر Huobi تمام دارایی ها را برمی گرداند

مطابق با در پاسخ به اظهارات جاستین سان، مالک واقعی صرافی ارزهای دیجیتال HTX، که قبلا با نام Huobi شناخته می‌شد، هکرها ۵۰۰۰ اتر (۸ میلیون دلار) دزدیده شده در جریان یک حادثه امنیتی ماه گذشته را به طور کامل بازگرداندند.

ما تأیید کردیم که هکر تمام مبلغ را همانطور که وعده داده بود بازپرداخت کرد و ۲۵۰ ETH را به عنوان جایزه کلاه سفید به هکر پرداخت کرد. هکر انتخاب درستی کرد. سان نوشت: «مایلم از همه در این صنعت به خاطر همکاریشان تشکر کنم. در ۲۵ سپتامبر، کیف پول داغ Huobis با ۵۰۰۰ ETH در اولین حادثه هک شد. شناسایی شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Cybers Alerts.

سپس سان جایزه ای را ارائه کرد و تهدید کرد که در صورت عدم بازگرداندن وجوه اقدام قانونی خواهد کرد. در طول این حادثه، شخصیت بلاک چین همچنین ادعا کرد که صرافی تقریباً ۳ میلیارد دلار دارایی کاربر دارد. ماه گذشته، Huobi نام تجاری خود را به HTX تغییر داد، که به دلیل شباهت نامش به صرافی ارزهای دیجیتال از بین رفته FTX، ابروهای جامعه را برانگیخت.


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا