اخبار ارز دیجیتال

SBF 546 میلیون دلار از Alameda برای تامین مالی خرید سهام Robinhood خود وام گرفت.

سوگند نامه موسس FTX نشان می دهد که آلامدا سرمایه خرید سهام رابینهود را تامین کرده است. این بعداً توسط Alameda برای تضمین وام از BlockFi به عنوان وثیقه مورد استفاده قرار گرفت.

سام بنکمن-فرید، بنیانگذار شرم آور صرافی کریپتو FTX، بیش از ۵۴۶ میلیون دلار از شرکت خواهر صرافی، Alameda Research، برای خرید سهام رابینهود وام گرفته است.

همان سهام سپس توسط Bankman-Fried به عنوان وثیقه برای وامی که Alameda از BlockFi، یکی از نهادهای مدعی مالکیت سهام، دریافت کرده بود، استفاده شد.

سوگندنامه ای که در ۱۲ دسامبر، روزی که بنکمن-فرید دستگیر شد، در دادگاه عالی آنتیگوا و باربودا ثبت شد و در ۲۷ دسامبر علنی شد، نشان می دهد که او و یکی از بنیانگذاران FTX، Zixiao “Gary” Wang، آلامدا را از طریق چهار سفته گفتند. از آوریل تا می ۲۰۲۲.

در ۳۰ آوریل، تقریباً ۳۱۶.۶ میلیون دلار و ۳۵.۱ میلیون دلار وام به ترتیب در اختیار Bankman-Fried و Wang قرار گرفت. دو وام تقریباً ۱۷۵ میلیون دلاری و ۱۹.۴ میلیون دلاری در ماه می در اختیار بانکمن-فرید قرار گرفت. ۱۵.

این وام برای تامین مالی شرکت پوسته Emergent Fidelity Technologies مستقر در Antiguan Bankman-Fried استفاده شد که ۷.۶ درصد از سهام کارگزاری Robinhood را در ماه مه به مبلغ ۶۴۸ میلیون دلار خریداری کرد.

او گفت اگر Emergent بیشتر از ۵۴۶ میلیون دلار برای سهام پرداخت کند، “اینطور نیست. [sic] من شک دارم که چنین مبالغ اضافی توسط گری و من برای تامین مالی خرید سهام رابینهود قرض گرفته شده باشد.

قرار گرفتن در معرض وام می تواند کشمکش قانونی بیش از ۵۶ میلیون سهم رابینهود را که در حال حاضر حدود ۴۳۰ میلیون دلار ارزش دارد، پیچیده کند.

وام دهنده کریپتو BlockFi از Emergent Bankman-Fried به دلیل سهام Robinhood که گفته می شود به عنوان وثیقه در وام BlockFi به Alameda در ۹ نوامبر تعهد شده است شکایت کرده است.

مربوط: مدیران اجرایی می گویند که معاملات Crypto OTC پس از شکست FTX کشش پیدا می کند

FTX در ۲۳ دسامبر وارد عمل شد و از یک قاضی ورشکستگی در ایالات متحده درخواست کرد تا از مطالبه سهام BlockFi جلوگیری کند. با این استدلال که شرکت FTX باید سهام خود را در Robinhood حفظ کند و تحقیقات خود را در مورد سایر ادعاهای مالکیت ادامه دهد، گفت که سهام متعلق به Alameda است.

علاوه بر این، یوناتان بن شیمون، طلبکار بانکمن-فرید و FTX نیز ادعای مالکیت این سهام را کرده اند.

پیش از این، پرونده ورشکستگی فصل ۱۱ FTX در ایالات متحده نشان داد که Bankman-Fried یک میلیارد دلار وام شخصی از Alameda دریافت کرده است.

کارولین الیسون، مدیر عامل سابق Alameda در ۲۳ دسامبر گفت که به عنوان بخشی از توافق نامه، “Alameda پولی را قرض کرد که مشتریان FTX در صرافی سپرده کردند.”

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا