🚨 اخبار ارز دیجیتال

کلاهبرداری های SBF و FTX “با کمک و تحریک” توسط بانک سیلورگیت، تشکیل پرونده قضایی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

این پرونده جدیدترین شکایت دسته جمعی است که در یک سری از شکایت ها علیه سیلورگیت در دو ماه گذشته به دلیل ارتباط آن با Sam Bankman-Fried و صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده FTX تنظیم شده است.

بانک سیلورگیت و مدیر عامل آن، آلن لین، یک طرح دعوای دسته جمعی پیشنهادی جدید علیه “یک کلاهبرداری چند میلیارد دلاری سازماندهی شده توسط سام بانکمن-فرید (SBF) و دو سازمان او، FTX و Alameda Research، به “کمک” ارائه کرده اند. و شریک کردن” طرح. دعوی قضایی

دعوای دسته جمعی پیشنهادی در ۱۴ فوریه در ناحیه شمالی کالیفرنیا توسط وکلای مدافع کاربران FTX مستقر در سانفرانسیسکو که مانند سایر مشتریان FTX، حدود ۲۰۰۰۰ دلار در ۲۰۰۰۰ دلار مسدود شده بودند، در دادگاه منطقه ای ایالات متحده ثبت شد. کریپتو زمانی که صرافی در سال گذشته سقوط کرد.

شاکی سوهام باتیا بانک Silvergate، شرکت مادر آن Silvergate Capital Corporation و مدیرعامل Alan Lane را متهم می کند که از استفاده Alameda Research از وجوه مشتریان FTX آگاه بوده و “ماهیت واقعی FTX” را از مشتریان پنهان کرده است.

این دادخواست افزود: «در تمام زمان‌های مربوطه، سیلورگیت، بنکمن-فرید و لین هرکدام در توطئه دیگری بودند.

Silvergate و Lane به Bankman-Fried در اجرای مشترک نقشه های کلاهبرداری خود علیه شاکیان و کلاس کمک، تشویق، تشویق و کمک مادی کردند.

“مدافعان با کمک، تحریک، تشویق و کمک مادی به تخلف، ترک و سایر تخلفات ادعا شده در بالا، از تخلف خود آگاه هستند و به آنها عمل می کنند و من متوجه شده ام که این عمل به طور قابل توجهی برای دستیابی به یک طرح غیرقانونی عمل می کند.”

این دعوا به دنبال ترکیبی از خسارت، استرداد و ضبط سود و همچنین مبالغ تعیین شده توسط دادگاه است.

با این حال، این پرونده هنوز توسط دادگاه منطقه تأیید نشده است، که یک اقدام ضروری قبل از رسیدگی به عنوان دعوای دسته جمعی است.

مربوط: بانک کریپتوکارنسی Silvergate در رتبه دوم وال استریت قرار دارد که کوتاهی کرده است

آخرین دعوای پیشنهادی یکی دیگر از دعوای دسته جمعی است که در دو ماه گذشته علیه سیلورگیت مطرح شده است.

در ۱۴ دسامبر، شاکی جووی گونزالس شکایت دسته جمعی مشابهی را در منطقه جنوبی کالیفرنیا تنظیم کرد و مدعی شد که سیلورگیت هنگام انتقال سپرده های کاربران FTX به صرافی های ارزهای دیجیتال به آنها کمک کرده است. تسهیل کلاهبرداری سرمایه گذاری FTX.” حساب بانکی آلامدا

در ۱۰ ژانویه، یک شکایت دسته جمعی علیه Silvergate Capital Corporation در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در کالیفرنیای جنوبی تنظیم شد که ادعا می کرد پلت فرم Silvergate در عملیات پولشویی در آمریکای جنوبی به مبلغ “بیش از ۴۲۵ میلیون دلار” درگیر بوده است. کشف هر گونه رخداد شستشو

در ۶ فوریه، شرکت معاملات الگوریتمی Statistica Capital یک شکایت دسته جمعی احتمالی علیه Signature Bank تنظیم کرد و مدعی شد که “دانش واقعی از کلاهبرداری بدنام FTX را داشته و به طور قابل توجهی تسهیل کرده است.”

به طور خاص، Signature از وجوه مشتریان FTX در شبکه پرداخت مبتنی بر بلاک چین خود، Signet آگاه بود و اجازه داشت آن را ترکیب کند.

Cointelegraph برای اظهار نظر با Silvergate تماس گرفت، اما در زمان انتشار پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Felix Ng

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا