اخبار ارز دیجیتال

SBF ظاهراً از وجوه FTX برای سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون دلار در یک شرکت VC ناشناس استفاده کرده است.

دادستان های ایالات متحده استدلال کرده اند که سرمایه گذاری SBF در Modulo احتمالاً با استفاده از وجوه غیرقانونی سپرده شده توسط مشتریان به FTX انجام شده است.

مقامات ایالات متحده ممکن است عنصر احتمالی دیگری از امپراتوری ارزهای دیجیتال Sam Bankman-Fried (SBF) را کشف کرده باشند.

نیویورک تایمز گزارش می دهد که دادستان های فدرال ایالات متحده ادعا می کنند که Bankman-Fried از منابع مالی صرافی FTX برای سرمایه گذاری در شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Modulo Capital استفاده کرده است.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، صندوق سرمایه گذاری SBF و شرکت خواهر FTX، Alameda Research، در سال ۲۰۲۲ در مجموع ۴۰۰ میلیون دلار در Modulo سرمایه گذاری خواهند کرد که آن را به یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های SBF تبدیل می کند. این بودجه برای رگولاتورها بسیار جالب است زیرا یک شرکت نسبتا ناشناخته، Modulo، مقدار قابل توجهی پول در دوران سختی برای بازار ارزهای دیجیتال جمع آوری کرد.

بر اساس آخرین یافته‌های بازرسان SBF، سرمایه‌گذاری در Modulo ممکن است با استفاده از درآمدهای مجرمانه یا اختلاس وجوه سپرده‌شده در صرافی توسط مشتریان FTX انجام شده باشد.

طبق گزارش‌ها، دادستان‌ها به دارایی‌های Modulo چشم دوخته‌اند، زیرا وکلای FTX در تلاش هستند تا میلیاردها دلار را از بازپرداخت مشتریان، سرمایه‌گذاران و سایر طلبکاران بازگردانند. تاکنون، محل سرمایه‌گذاری ۴۰۰ میلیون دلاری SBF مشخص نیست.

Modulo Capital در مارس ۲۰۲۲ توسط سه نفر از مدیران سابق جین استریت، یک شرکت مستقر در نیویورک که زمانی بانکمن-فرید و مدیر عامل آلامدا، کارولین الیسون را استخدام می کرد، تأسیس شد. یکی از بنیانگذاران، دانکن رینگانس-یو، گزارش شده است که تنها دو سال از دانشگاه فارغ التحصیل شده بود. یکی دیگر از بنیانگذاران Modulo، معروف به لیلی، Xiaoyun Zhang، یک تاجر سابق وال استریت بود که روابطی با SBF داشت. Modulo همچنین شناخته شده است که خارج از همان جامعه کاندومینیوم در باهاما که SBF در آن ساکن بود، فعالیت می کند.

مربوط: آخرین خبر: گزارش مالی اصلاح نشده BlockFi 1.2 میلیارد دلار قرار گرفتن در معرض FTX را نشان می دهد

این خبر در حالی منتشر می‌شود که کریستی گلداسمیت رومرو، کمیسر کمیسیون تجارت آتی کالا، کار دقت انجام شده توسط VCها و مدیران پولی که از مزرعه برنج FTX حمایت مالی کرده‌اند را زیر سوال می‌برد. رومرو پرسید: «چرا چشمانشان را بستند در حالی که در واقع باید چراغ قرمز چشمک زن باشد؟»

پیش از این، معاون نخست وزیر شرکت سرمایه گذاری دولتی Temasek سنگاپور اعتراف کرد که سرمایه گذاری FTX باعث “آسیب به شهرت” این شرکت شده است.

نویسنده: Helen Partz

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا