اخبار ارز دیجیتال

مدیر Coinbase: SBF Alameda 38 میلیارد دلار USDT برای کسب سود آربیتراژ ضرب کرده است.

مدیر کوین‌بیس، کانور گروگان، داده‌های زنجیره‌ای را برجسته کرد که نشان‌دهنده یک ضرابخانه بزرگ USDT است که توسط موسسه تحقیقاتی Alameda Sam Bankman-Fried در سال ۲۰۲۱ سفارش داده شده بود.

داده های بلاک چین گزارش شده توسط مدیر Coinbase، Conor Grogan نشان می دهد که Alameda Research بیش از ۳۸ میلیارد دلار در توکن های Tether (USDT) در سال ۲۰۲۱ بازخرید کرده است، علیرغم اینکه دارایی های قابل مقایسه تحت مدیریت نیست.

گروگان گفت که در اوج بازار صعودی گسترده بازار کریپتو در سال ۲۰۲۱، مقدار کل ایجاد USDT از کل دارایی‌های Alameda در دفاتر آن فراتر رفت.

گروگان همچنین پیشنهاد کرد که بازخریدهای USDT سفارش شده توسط FTX احتمالاً از توکن های Alameda، در مجموع ۳.۹ میلیارد دلار بوده است. اکثر این مبلغ بازخرید در طول سقوط استیبل کوین الگوریتمی Terra Luna صورت گرفت.

در ژانویه ۲۰۲۱، سام ترابوکو، مدیر اجرایی سابق آلامدا، به گزارش‌های عمومی در مورد ضربات USDT در مقیاس بزرگ که توسط تتر انجام شده بود، پرداخت و اظهار داشت که ارزش USDT برای جفت‌های معاملاتی مختلف در صرافی‌های مختلف افزایش یافته است. بینشی در مورد چگونگی Alameda ارائه کرد. از فرصت های آربیتراژ مرتبط بهره مند شدند.

Trabucco توضیح می دهد که چگونه حق بیمه USDT به USD معامله می شود، با توجه به اینکه معاملات بیت کوین به USDT منجر به کسری جزئی در مقایسه با معاملات BTC/USD شده است. من توضیح دادم که چگونه احتمال دارد نوسان کند.

و توجه داشته باشید که *این*ها بهترین بازارهایی هستند که می‌توان از آن برای تعیین محل معامله USDT استفاده کرد.

Trabucco در ادامه توضیح داد که سایر استیبل کوین‌های دلار آمریکا، مانند USD Coin (USDC)، دارای حق بیمه کمتری هستند زیرا شامل فرآیند ایجاد و بازخرید USDT می‌شوند. با توجه به اینکه شرکت‌های منتخب می‌توانند USDT را ایجاد و بازخرید کنند، اکثر فعالان بازار USDT را از خود بازار خریداری کرده و معامله می‌کنند نه مستقیماً از خزانه Tether.

“و زمانی که USDT از ۱ دلار عبور کرد؟ یک شرکت پیچیده مانند Alameda با راه اندازی خوب در هر صرافی و یک ربات که می تواند چندین پا را به طور همزمان اجرا کند، مایل به فروش است. و ما این کار را می کنیم – چیزهای زیادی.”

Trabucco اضافه کرد که Alameda به لطف توانایی خود در ایجاد و بازخرید USDT در صورت نیاز، “با خیال راحت شرط بندی های بزرگ انجام می دهد”. مدیر عامل سابق Alameda این وضعیت را به عنوان یک وضعیت “برد-برد” برای شرکت تجاری و ثبات دلار USDT توصیف کرد.

“البته، ما سودآور هستیم زیرا می توانیم به قیمتی بالاتر از آنچه ساخته ایم بفروشیم، به عنوان مثال، قیمت ها را هم مطابقت می دهیم.”

در نتیجه، Alameda با جمع آوری حق بیمه فرصت های آربیتراژ از طریق توانایی خود در ایجاد توکن های USDT سود برد. خود بانکمن فرید استدلال سال ۲۰۲۱ را تکرار کرد و گفت که Alameda فعالانه USDT را به دلار آمریکا بازخرید می کند.

کوین تلگراف برای تأیید میزان توکن های USDT که به درخواست Alameda ضرب شده است، با Tether تماس گرفته است.

مجله: حقیقت پشت انقلاب بیت کوین کوبا: گزارش میدانی


نویسنده: Gareth Jenkinson
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا