اخبار ارز دیجیتال

وکیل کریپتو: گفتن “این یک توصیه مالی نیست” شما را از زندان خارج نمی کند

وکلای دارایی دیجیتال استرالیا و ایالات متحده به کوین تلگراف گفتند که به طور کلی، خود این کلمات “کاملا بی فایده” هستند.

اینفلوئنسرهای رمزنگاری ممکن است نیاز داشته باشند که به آنچه که موعظه می کنند عمل کنند و در مورد به اشتراک گذاشتن نکات رمزنگاری “تحقیق خود را انجام دهند”.

به گفته برخی از وکلای دارایی دیجیتال، سلب مسئولیت کلی “این توصیه مالی نیست” ممکن است واقعاً از نظر قانونی از شما محافظت نکند.

متیو نیلسن، وکیل اوراق بهادار Bracewell LLP مستقر در ایالات متحده، به کوین تلگراف گفت که اگرچه “بهترین روش” برای اینفلوئنسرها است که افشا کنند که “این توصیه مالی نیست”، اما صرفا “فدرال است و کلمه ای نیست که آنها را در برابر قانون محافظت کند. او گفت که یک “سازمان دولتی”. قوانین اوراق بهادار دولتی به شدت تنظیم می کند که چه کسی می تواند مشاوره سرمایه گذاری ارائه دهد. “

شریک Gadens، لیام هنسی، وکیل مقررات مالی استرالیایی، توضیح داد که “هشدارهای مشاوره ای” “به طور کلی بی فایده” هستند، در حالی که مایکل باسینا از وکیل دیجیتال استرالیایی Piper Alderman گفت که “این یک کلمه جادویی نیست که در هنگام بیان مصون باشد.” اضافه. مسئولیت. “

اینفلوئنسرهای ارزهای دیجیتال و سفیران افراد مشهور به ویژه در ایالات متحده تحت نظارت فزاینده نظارتی قرار دارند.

نیلسن به شکایت اخیر کیم کارداشیان به عنوان مثال اشاره کرد، جایی که کارداشیان توسط SEC به دلیل عدم افشای مبلغی که برای تبلیغ اتریوم مکس دریافت کرده بود به دنبال کنندگانش متهم شد.

اینفلوئنسر تحت فشار

میسون ورسلویس، تأثیرگذار کریپتو، با نام مستعار کریپتو میسون، با بیش از یک میلیون دنبال کننده در تیک توک، به کوین تلگراف گفت که محتوای او «نباید به عنوان توصیه مالی تلقی شود.» گفت که نمی تواند.

ورسلوئیس گفت، علیرغم استفاده از یک سلب مسئولیت که می گوید: “این توصیه مالی نیست”، اینفلوئنسرها “بر اساس آنچه اینفلوئنسرها می گویند حرکت های مالی انجام می دهند.” او گفت که مهم است این را در نظر داشته باشید.

او همچنین تعیین می‌کند که آیا پروژه در موقعیت «کشش تاخیر» قرار می‌گیرد، زیرا تأثیرگذاران «فقط با تیم بازاریابی تعامل دارند» و به طور کلی با «نه توسعه‌دهنده و نه مالک» تعامل ندارند.

اینفلوئنسر استرالیایی کریپتو ایوان وانتاجیاتو، با نام مستعار Crypto Serpent، که 68000 فالوور در تیک توک دارد، می‌گوید اینفلوئنسرها باید در مورد پروژه‌های رمزنگاری تحقیق کنند و قبل از اجرای تبلیغات دقت لازم را انجام دهند.

مربوط: ارز رمزنگاری شده استرالیایی Finfluencer با محدودیت های قانونی جدید و سختی مواجه است

هنسی معتقد است که بهترین راه برای اینفلوئنسرهای رمزنگاری برای محافظت از خود این است که به آنها کمک کنند تا تعیین کنند «کدام توکن‌ها اوراق بهادار هستند و کدام‌ها نیستند».

وی در ادامه توضیح داد که درک این نکته مهم است که «مشتقات، محصولاتی هستند که ارزش خود را از چیز دیگری می‌گیرند» و اینکه مشتقات تبلیغاتی می‌توانند منجر به «مسئولیت کیفری» شوند.

در همین حال، باسینا گفت که اینفلوئنسرهای مقیم استرالیا باید مجوز ارائه مشاوره مالی را داشته باشند و “سلب مسئولیت حمایتی ایجاد نمی کند.”

نویسنده: Ciaran Lyons

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا