اخبار ارز دیجیتال

بانک مرکزی عربستان همچنان در حال تحقیق در مورد CBDC است، هیچ تصمیمی در مورد استقرار آن وجود ندارد

بانک مرکزی عربستان سعودی تاکید کرده است که هیچ تصمیمی برای راه اندازی CBDC در این کشور گرفته نشده است اما به مطالعه موارد استفاده ادامه خواهد داد.

بانک مرکزی عربستان سعودی (ساما) در حال افزایش تحقیقات خود در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) است، اما هنوز هیچ گونه استقرار آن را اعلام نکرده است.

در بولتن ۲۳ ژانویه، این بانک اعلام کرد که در حال کار بر روی مرحله ای از پروژه “برای همکاری با بانک های محلی و فین تک ها برای تمرکز بر موارد استفاده عمده فروشی داخلی CBDC” است.

با این حال، او اعتراف کرد که تصمیم نهایی برای راه اندازی چنین ارز دیجیتالی در این کشور خاورمیانه وجود ندارد.

سما تاکید می‌کند که اگرچه هیچ تصمیمی در مورد معرفی CBDC در پادشاهی گرفته نشده است، اما همچنان بر بررسی مزایا و خطرات احتمالی معرفی CBDC متمرکز است.

SAMA در حال تحقیق در مورد چندین جنبه از ارزهای دیجیتال صادر شده دولتی است، از جمله تاثیر اقتصادی، آمادگی بازار، و برنامه های کاربردی برای راه حل های پرداخت مبتنی بر CBDC. همچنین ملاحظات سیاستی، قانونی و نظارتی را در نظر می گیرد. قصد انجام کاری را دارد.

این اقدام بخشی از چشم انداز عربستان سعودی ۲۰۳۰ است، ابتکاری برای کاهش وابستگی عربستان سعودی به نفت، تنوع بخشیدن به اقتصاد و توسعه بخش های خدمات عمومی مانند بهداشت، آموزش، زیرساخت ها، تفریحات و گردشگری.

به گفته فرماندار سما، جناب فهد المبارک، بانک های محلی و شرکت های پرداخت به شدت در پروژه و اجرای CBDC مشارکت خواهند داشت.

تصویر رسمی حضرت فهد المبارک، فرماندار سما.تصویر: آقای

SAMA با موفقیت یک آزمایش CBDC به نام “Project Aber” را در سال ۲۰۱۹ انجام داد. ما با بانک مرکزی امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) کار کردیم تا بررسی کنیم که آیا فناوری بلاک چین می‌تواند به پرداخت‌های فرامرزی کمک کند یا خیر.

این بانک در اواخر سال ۲۰۲۰ گزارشی درباره یافته‌های خود منتشر خواهد کرد و بیان می‌کند که یک CBDC با انتشار دوگانه از نظر فنی برای پرداخت‌های فرامرزی مناسب است و «به طور قابل‌توجهی انعطاف‌پذیرتر از سیستم‌های پرداخت متمرکز از نظر انعطاف‌پذیری معماری است. بهبود یافته است».

مربوط: مطالعه ضریب نفوذ و پذیرش ارزهای دیجیتال در عربستان سعودی را نشان می دهد

هیچ جزئیاتی در مورد فناوری پشت CBDC عربستان ارائه نشده است، اما CBDC Tracker نشان می دهد که این فناوری بر اساس Hyperledger Fabric بنیاد لینوکس ساخته خواهد شد.

به گفته ایالات متحده که از شورای آتلانتیک تشکر کرده است، اکنون ۱۱ کشور CBDC به طور کامل مستقر هستند و ۱۷ کشور آنها را به صورت آزمایشی اجرا می کنند. بسیاری از پرتاب شده ها در دریای کارائیب هستند، به استثنای نیجریه.

نویسنده: Martin Young

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا