اخبار ارز دیجیتال

عربستان سعودی و چین بر روی سیستم هوش مصنوعی مبتنی بر عربی با یکدیگر همکاری می کنند

یک دانشگاه عربستان سعودی با دو دانشگاه چینی برای ایجاد یک سیستم هوش مصنوعی متمرکز بر عربی به نام AceGPT همکاری کرده است.

دانشگاه علم و صنعت ملک عبدالله عربستان سعودی (KAUST) با دو دانشگاه چینی برای ساخت یک سیستم هوش مصنوعی (AI) متمرکز بر زبان عربی همکاری کرده است.

مدل زبان در مقیاس بزرگ (LLM) به نام AceGPT بر روی LlaMA2 متا ساخته شده است و توسط یک استاد چینی-آمریکایی در KAUST با همکاری دپارتمان علوم داده، دانشگاه چینی هنگ کنگ، شنژن (CUHKSZ) و موسسه تحقیقاتی شنژن راه اندازی شد کلان داده (SRIBD).

با توجه به صفحه GitHub این پروژه، این مدل به عنوان یک دستیار هوش مصنوعی برای عرب زبانان و پاسخگویی به سوالات به زبان عربی طراحی شده است. با این حال، سلب مسئولیت بیان می‌کند که زبان‌های دیگر ممکن است «نتایج رضایت‌بخش» ایجاد نکنند.

بعلاوه، توسعه دهندگان گفتند که این مدل برای تشخیص انواع سوء استفاده های احتمالی، از جمله سوء استفاده از اطلاعات حساس، ایجاد محتوای مضر، تداوم اطلاعات نادرست، و عدم موفقیت در بررسی های ایمنی، بهبود یافته است.

با این حال، این پروژه همچنین به کاربران هشدار می دهد که از آن مسئولانه استفاده کنند زیرا فاقد بررسی های ایمنی است.

ما بررسی‌های ایمنی کاملی را روی این مدل انجام نداده‌ایم، بنابراین کاربران باید مراقب باشند. نمی‌توان بر لزوم استفاده مسئولانه و عاقلانه از مدل ما تأکید کرد. وجود ندارد.»

گفته می شود که AceGPT بر اساس داده های منبع باز و داده های ایجاد شده توسط محققان ایجاد شده است.

مربوط: عربستان سعودی به دنبال بازی های بلاک چین و Web3 برای تنوع بخشیدن به اقتصاد است

این پیشرفت در حالی رخ می دهد که عربستان سعودی همچنان به تلاش برای تبدیل شدن به یک رهبر منطقه ای در فناوری های نوظهور مانند هوش مصنوعی ادامه می دهد. در ماه ژوئیه، بانک مرکزی عربستان سعودی با سازمان پولی هنگ کنگ در زمینه توکن ها و پرداخت ها همکاری کرد.

پیش از آن، در ماه فوریه، دولت عربستان سعودی با پلتفرم Sandbox Metaverse برای تسریع در برنامه‌های آینده متاورس شریک شد.

در ماه آگوست، تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به سازنده تراشه‌های هوش مصنوعی Nvidia و رقیبش AMD دستور دادند تا صادرات تراشه‌های نیمه‌رسانای سطح بالای این شرکت را که برای توسعه هوش مصنوعی به‌کار می‌رفتند، به «بعضی» کشورهای خاورمیانه محدود کنند.

با این حال، رگولاتورهای ایالات متحده بعداً این موضوع را رد کردند که صریحاً صادرات تراشه های هوش مصنوعی به منطقه خاورمیانه را مسدود می کنند.

مجله: “هوش مصنوعی صنعت را کشت”: رئیس EasyTranslate در مورد سازگاری با تغییرات صحبت می کند

نویسنده: Savannah Fortis
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا